Gå til hovedindhold

Huawei Smartwatch Watch Fit 4 - Purple Huawei

HuaweiArmbåndsureEAN: 6942103155017
Pris fra 1.059 krtil 1.337 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 278 kr (21% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 799 kr 23. apr.

Sammenlign priser på Huawei Smartwatch Watch Fit 4 - Purple Huawei og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1059 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Løbeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Huawei Watch Fit 4 Str. ONE SIZE Lilla Unisex
-4%1.059 kr
Før 1.099 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Huawei Watch Fit 4 Str. ONE SIZE Lilla Unisex billede

Produktinformation

Huawei Watch FIT 4 er et let og alsidigt pulsur, der kombinerer moderne design med avancerede træningsfunktioner. Uret er skabt til en aktiv hverdag, hvor du ønsker præcis tracking af både træning og sundhed – uden at gå på kompromis med komfort eller brugervenlighed. Med en slank profil på kun 9,5 mm og en vægt på blot 27 gram sidder uret let og behageligt på håndleddet hele dagen. Den robuste aluminiumsramme giver et stilrent udtryk, samtidig med at konstruktionen er velegnet til både træning og daglig brug. Det klare display med op til 2000 nits lysstyrke sikrer, at du nemt kan aflæse dine data – selv i direkte sollys. Huawei Watch FIT 4 er udstyret med dual-band GPS, som giver høj præcision under udendørs aktiviteter som løb, cykling og vandring. Sammen med det indbyggede barometer får du bedre indsigt i højdemeter og terræn, hvilket gør uret særligt relevant til outdoor-træning.

Produktspecifikationer

Mærke: Huawei
Kategori: aktivitetsarmbånd
Størrelse: Str. ONE SIZE
EAN: 6942103155017
Varenr.: 355761
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Huawei Watch FIT 4 - Purple
1.099 kr
Til butik
Huawei Watch FIT 4 - Purple billede

Produktinformation

Huawei Watch FIT 4 kombinerer et stilfuldt og let design med avancerede sportsfunktioner som løb, vandring og cykling. Med dual-band GPS, barometer og op til 10 dages batteritid er det ideelt til sundheds- og fitnessstyring. Uret er kompatibelt med både iOS- og Android-enheder. Huawei Watch FIT 4-serien er kun 9,5 mm tyk og vejer kun 27 g. Den lette aluminiumsramme kombinerer stil og funktionalitet. Skærmen med 2000 nits maksimal lysstyrke sikrer fremragende synlighed selv i stærkt sollys, hvilket gør det til en perfekt ledsager i enhver situation. Huawei Watch FIT 4 tilbyder op til 10 dages batterilevetid med maksimal brug og 7 dages batterilevetid ved typisk brug. Få en hel dags strøm efter kun 10 minutters opladning med den 2. generation HUAWEI WATCH trådløse SuperCharger.

Produktspecifikationer

Mærke: Huawei
Kategori: Smartwatch Sportsur Aktivitetstracker
Artikel nr.: 55020EYM
EAN: 6942103155017
Varenr.: 3362225
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Huawei Watch Fit 4 Grå Lilla SmartWatch
1.178 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Huawei Smartwatch Watch Fit 4 - Purple Huawei
1.337 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Huawei Smartwatch Watch Fit 4 - Purple Huawei koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Huawei Smartwatch Watch Fit 4 - Purple Huawei koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Løbeshop DK1.059 kr1.059 krKøb
2Proshop DK1.099 kr1.099 krKøb
3CompuMail DK1.178 kr1.178 krKøb
4Teknikproffset DK1.337 kr1.386 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Huawei Smartwatch Watch Fit 4 - Purple Huawei

PriceData har fulgt prisen på Huawei Smartwatch Watch Fit 4 - Purple Huawei i 180 dage. Laveste pris i perioden er 799 kr (registreret d. 29. marts 2026), højeste er 1.299 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 973 kr.

Den nuværende pris på 1.059 kr er 9% over normalprisen. Prisen er steget 14% den seneste måned. Der er registreret 23 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 43 prisændringer for Huawei Smartwatch Watch Fit 4 - Purple Huawei. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 43 prisændringer for Huawei Smartwatch Watch Fit 4 - Purple Huawei de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20261.059 kr142 kr (15%)
30. maj 2026917 kr7 kr (1%)
29. maj 2026924 kr6 kr (1%)
27. maj 2026930 kr2 kr (0%)
24. maj 2026928 kr1 kr (0%)
22. maj 2026927 kr5 kr (1%)
20. maj 2026922 kr6 kr (1%)
17. maj 2026928 kr5 kr (1%)
16. maj 2026923 kr5 kr (1%)
15. maj 2026928 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret