Gå til hovedindhold

Huawei Watch Fit 4 Pro - Aluminiumslegering - smart ur med rem - nylon - grøn - håndledsstørrelse: 130-210 mm - display 1.82 - Bluetooth - 30.4 g - titan grøn

HuaweiArmbåndsureEAN: 6942103155062
Pris fra 1.487 krtil 1.990 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 503 kr (25% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.142 kr 31. mar.

Sammenlign priser på Huawei Watch Fit 4 Pro - Aluminiumslegering - smart ur med rem - nylon - grøn - håndledsstørrelse: 130-210 mm - display 1.82 - Bluetooth - 30.4 g - titan grøn og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1487 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Huawei Watch Fit 4 Pro Zielony
1.487 kr
Til butik
Huawei Watch Fit 4 Pro Zielony billede

Produktspecifikationer

Artikel nr.: Seiya-B29W
EAN: 6942103155062
Varenr.: 1003397139
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Huawei Watch Fit 4 Pro - Aluminiumslegering - smart ur med rem - nylon - grøn - håndledsstørrelse: 130-210 mm - display 1.82 - Bluetooth - 30.4 g - titan grøn
1.572 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Huawei Smartwatch Watch Fit 4 Pro - Green Huawei
1.835 kr
Til butik
Huawei Smartwatch Watch Fit 4 Pro - Green Huawei billede

Produktinformation

Smartwatch Huawei Watch Fit 4 Pro - Green, Huawei Watch Fit 4 Pro har en robust konstruktion i safirglas och titan, allt i en ultra-slim design på 9,3 mm och en vikt på endast 30 gram. Utrustad med avancerade sportlägen som golf och upp till 40 m fridykning, omfattande hälsomätningsfunktioner och upp till 10 dagars batteritid. Med smarta notifikationer och sömlös kompatibilitet med både iOS och Android, är den den perfekta följeslagaren för en aktiv livsstil. Avancerade Sportfunktioner, Huawei Watch Fit 4 Pro erbjuder över 100 avancerade sport- och träningslägen, inklusive golf, terränglöpning och 40 m fridykning. Med över 15 000 golfbane-kartor globalt, dual-band GPS och en djupmätar-sensor får du noggrann mätning för alla aktiviteter. Klockan stödjer också offline kartor i fullfärg, konturkartor och optimering av kartimport, vilket gör upplevelsen smidig och enkel. Golfbane-kartor på din handled, Hitta din bana i vår databas med över 15 000 banor och njut av 3D-vyer över fairway och detaljerad information om greener och bunkrar. Nya Djupmätaren, Dyk med självförtroende inom dina gränser med en klockbaserad sensor som mäter dyk ner till 40 m och har en vattentålighetscertifiering som är anpassad för dykning. Träningsmätning, Klockan kan mäta en mängd professionella träningsdata, såsom varaktighet, distans, tempo, kadens, steglängd, hjärtfrekvenszoner, aerob träning, anaerob träning, VO2Max och återhämtningstid för att möjliggöra avancerad träningsmätning. Träningspass, Röststyrda fitnessanimationer på klockan hjälper dig att värma upp och stretcha före och efter träning. Det innebär att du inte behöver ta med dig telefonen varje gång du tränar. Offlinekartor, Klockan visar en karta med träningsrutt under utomhusaktiviteter som terränglöpning, bergsbestigning, vandring, löpning utomhus och utomhuscykling. Avancerade Hälsofunktioner, Huawei Watch FIT 4 Pro inkluderar avancerad hälsomätning, med funktioner som EKG och mätning artärstelhet. TruSense-systemet ger realtidsinsikter om din hälsa, medan sömnandningsmedvetenhet hjälper dig att mäta din sömnkvalitet. Håll dig informerad om din hälsa och optimera ditt välmående med avancerad data och personliga rekommendationer. Hjärtfrekvens och SpO2 Mätning, Bär klockan korrekt på handleden och du kan ta mätningar av hjärtfrekvens och SpO2 när som helst. Du kan även aktivera kontinuerlig mätning för dessa två indikatorer via Huawei Hälsaappen för att hålla koll på din hälsa. EKG, EKG funktionen kan mäta sinusrytm, förmaksflimmer (A-fib) och förtida hjärtslag, vilket ger värdefulla insikter om din hjärthälsa. Håll bara ditt finger vid elektrodplattan vid sidan av klockan i 30 sekunder för att få realtidsdata som kan hjälpa dig att upptäcka vanliga hjärtproblem tidigt. Sömnmätning, Klockans sömnmonitoreringsteknik mäter olika sömnstadier, inklusive lätt sömn, djup sömn, REM-sömn och vakenhet. Den ger insikter i din sömnkvalitet och erbjuder personliga rekommendationer för att hjälpa dig att förbättra den. Dessutom kan du mäta återhämtning från trötthet och stress med nya insikter från den avancerade genomsnittliga HRV-mätningen för sömn och varningar för onormala andningsmönster. Material och Design, En ultra-thin design på 9,3 mm i kombination med premiummaterial som safirglas och titan ger en sofistikerad och hållbar konstruktion. Med en maximal ljusstyrka på 3000 nits får du bra synlighet även i starkt solljus. Upp till 10 dagars batteritid säkerställer att du har tillräckligt med batteri hela dagen. Sensor for hudtemperatur: Ja, Narfaltskommunikation nfc: Nej, Skarm diagonal: 4,62 cm (1.82"), Laddningstid: 1 h, Garantisedel: Ja, Form: Rektangulär, Vikt: 30,4 g, Forpackningens bredd: 120 mm, Ljussensor: Ja, Vikt inkl forpackning: 277 g, Bandmaterial : Nylon, Tradlos laddning: Ja, Pixeltathet: 347 ppi, Diverse fargkategori: Grön, Produktstorlek bxdxh: 40 x 9,3 x 44,5 mm, Avtagbar rem : Ja, Usbport: Nej, Accelerometer: Ja, Vattentalig upp till: 5 ATM, Import skärmupplösning(px): 480 x 408, Inbyggda hogtalare: Ja, Import Vikt: 0.12, Ljusstyrka: 3000 cd/m², Horlursanslutning: Bluetooth, Boettmaterial: Gjuten aluminium, Titan, Snabbinstallationsguide: Ja, Import skärmtyp: Digital, Drifttid for batteri: 240 h, Mobil natverksanslutning: Nej, Skyddsfunktioner: Vattentät, Minimilangd for barrem: 13 cm, Batterikapacitet: 400 mAh, Laddningsenhet: Ja, Bandfärg : Grön, Batteriteknik: Litium Polymer (LiPo), Hojd: 120 mm, Magnetometer: Ja, Bluetooth: Ja, Import skärmstorlek: 1.82, Positionering pa marknaden: Smartwatch, Boettfarg: Silver, Batterityp: Inbyggt batteri, Boettens storlek: 40 mm, Blodtrycksmatare: Ja, Laddjup: 65 mm, Djupsensor: Ja, Gyroskop: Ja, Upplosning: 480 x 408, Maxlangd for barrem: 21 cm, Skarmtyp: AMOLED, Import wi-fi: Nej, Pulsmatare: Ja.

Produktspecifikationer

Mærke: Huawei
Kategori: Smartwatches
EAN: 6942103155062
Varenr.: D44325
Gå til Løbeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Huawei Watch Fit 4 Pro Str. ONE SIZE Grøn Unisex
-0%1.890 kr
Før 1.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Huawei Watch FIT 4 Pro - Green
1.899 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Huawei Watch Fit 4 Pro Grøn SmartWatch
1.989 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Huawei Watch Fit 4 Pro 44,5 mm (grøn)
1.990 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Huawei Watch Fit 4 Pro - Aluminiumslegering - smart ur med rem - nylon - grøn - håndledsstørrelse: 130-210 mm - display 1.82 - Bluetooth - 30.4 g - titan grøn koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Huawei Watch Fit 4 Pro - Aluminiumslegering - smart ur med rem - nylon - grøn - håndledsstørrelse: 130-210 mm - display 1.82 - Bluetooth - 30.4 g - titan grøn koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.487 kr1.487 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.572 kr1.572 krKøb
3Teknikproffset DK1.835 kr1.884 krKøb
4Løbeshop DK1.890 kr1.890 krKøb
5Proshop DK1.899 kr1.899 krKøb
6Ultrashop1.989 kr1.989 krKøb
7Komplett DK1.990 kr1.990 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Huawei Watch Fit 4 Pro - Aluminiumslegering - smart ur med rem - nylon - grøn - håndledsstørrelse: 130-210 mm - display 1.82 - Bluetooth - 30.4 g - titan grøn

PriceData har fulgt prisen på Huawei Watch Fit 4 Pro - Aluminiumslegering - smart ur med rem - nylon - grøn - håndledsstørrelse: 130-210 mm - display 1.82 - Bluetooth - 30.4 g - titan grøn i 183 dage. Laveste pris i perioden er 1.142 kr (registreret d. 25. marts 2026), højeste er 1.619 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.366 kr.

Den nuværende pris på 1.487 kr er 9% over normalprisen. Prisen er steget 12% den seneste måned. Der er registreret 54 prisfald og 33 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 85 prisændringer for Huawei Watch Fit 4 Pro - Aluminiumslegering - smart ur med rem - nylon - grøn - håndledsstørrelse: 130-210 mm - display 1.82 - Bluetooth - 30.4 g - titan grøn. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 85 prisændringer for Huawei Watch Fit 4 Pro - Aluminiumslegering - smart ur med rem - nylon - grøn - håndledsstørrelse: 130-210 mm - display 1.82 - Bluetooth - 30.4 g - titan grøn de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20261.487 kr2 kr (0%)
27. maj 20261.485 kr2 kr (0%)
24. maj 20261.483 kr86 kr (5%)
23. maj 20261.569 kr89 kr (6%)
22. maj 20261.480 kr2 kr (0%)
15. maj 20261.482 kr2 kr (0%)
14. maj 20261.480 kr2 kr (0%)
13. maj 20261.482 kr1 kr (0%)
12. maj 20261.483 kr4 kr (0%)
9. maj 20261.487 kr164 kr (12%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret