Gå til hovedindhold

Huawei Watch Fit 4 - Aluminiumslegering - smart ur med rem - fluoroelastomer - sort - håndledsstørrelse: 130-210 mm - display 1.82 - Bluetooth - 27 g - aluminium sort

HuaweiArmbåndsureEAN: 6942103155000
Pris fra 914 krtil 1.309 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 395 kr (30% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 793 kr 18. apr.

Sammenlign priser på Huawei Watch Fit 4 - Aluminiumslegering - smart ur med rem - fluoroelastomer - sort - håndledsstørrelse: 130-210 mm - display 1.82 - Bluetooth - 27 g - aluminium sort og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 914 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Huawei Smartwatch Watch Fit 4 - Black Huawei
914 kr
Til butik
Huawei Smartwatch Watch Fit 4 - Black Huawei billede

Produktinformation

Smartwatch Huawei Watch Fit 4 - Black, Huawei Watch FIT 4 kombinerar en stilren, ultra-light design med avancerade sportlägen som löpning, vandring och cykling. Med dual-band GPS, en barometer och upp till 10 dagars batteritid erbjuder den också helhetlig hälsomätning, så att du håller koll på dina hälsa- och träningsmål. Kompatibel med både iOS och Android. Ultra-Slim & Lätt design, Med en ultra-slim design på endast 9,5 mm och en lätt aluminiumkropp på 27 gram, kombinerar Huawei Watch FIT 4-serien stil och funktionalitet. Den 2000 nits ljusstarka skärmen ger bra synlighet även i starkt solljus, vilket gör den till den perfekta följeslagaren för alla tillfällen. Upp till 10 dagars batteritid, Njut av upp till 10 dagars batteritid vid maximal användning och 7 dagar vid typisk användning. Få en hel dags batteri på endast 10 minuters laddning, tack vare den andra generationens HUAWEI WATCH Wireless SuperCharger. Avancerade Sportlägen, Huawei Watch FIT 4 är designad för de äventyrliga och stödjer över 100 träningslägen, från bergsklättring och vandring till skidåkning, trappklättring och terränglöpning. Med dual-band GPS och en djupmätare säkerställs exakt mätning för varje aktivitet. Dessutom stöder den högklassig data som höjd, ackumulerad stigning och lufttryck, tack vare den kraftfulla barometern. Aktivitetsringar, Aktivitetsringarna mäter din dagliga fysiska aktivitet med tre typer av data (tre hjul): Rörelse, Träning och Stå. Dessa mål kan du anpassa så att de passar dina personliga tränings- och hälsomål. Att nå dina mål för alla tre hjulen hjälper dig att leva ett hälsosammare liv. Träningsprogram, Röststyrda fitnessanimationer på klockan hjälper dig att värma upp och stretcha före och efter träning. Det innebär att du inte behöver ta med telefonen varje gång du tränar. Helhetlig hälsomätning, Mät hur bra du har sovit och hur återhämtad du är från trötthet och stress, med nya insikter från den avancerade genomsnittliga HRV-mätningen för sömn och varningar för onormala andningsmönster. Röstanteckningar, Behöver du snabbt skriva ner något? Lyft bara på handleden och tala, så tar HUAWEI WATCH FIT 4 hand om resten. Fjärrutlösare, När klockan är ansluten till din telefon, öppnar du klockans app för fjärrutlösare och den startar direkt din telefons kamera. (Om du använder en iPhone, behöver du manuellt öppna den inbyggda kamera-appen.) Sedan kan du trycka på fotoikonen på klockan för att ta en bild. Telefonassistent, Du får tillgång till ännu fler funktioner genom att koppla ihop klockan och telefonen via Bluetooth. Tillgängliga telefonassistentfunktioner inkluderar: Hitta din telefon med hjälp av klockan, Push-notiser till klockan från AI Tips på telefonen, Notiser om inkommande samtal, Notiser om nya meddelanden, Kompass, Med den inbyggda kompass-appen gör klockan det enkelt och säkert att navigera utomhus. Narfaltskommunikation nfc: Ja, Skarm diagonal: 4,62 cm (1.82"), Garantisedel: Ja, Form: Rektangulär, Vikt: 27 g, Forpackningens bredd: 90 mm, Ljussensor: Ja, Vikt inkl forpackning: 239 g, Bandmaterial : Polymer, Tradlos laddning: Ja, Pixeltathet: 337 ppi, Bluetoothversion: 5.2, Diverse fargkategori: Svart, Produktstorlek bxdxh: 38 x 9,5 x 43 mm, Inbyggd kamera: Nej, Avtagbar rem : Ja, Usbport: Nej, Vattentalig upp till: 5 ATM, Accelerometer: Ja, Import skärmupplösning(px): 480 x 408, Tjocklek: 9,5 mm, Inbyggda hogtalare: Ja, Import Vikt: 0.10, Bluetooth low energy ble: Ja, Ljusstyrka: 2000 cd/m², Horlursanslutning: Bluetooth, Boettmaterial: Gjuten aluminium, Snabbinstallationsguide: Ja, Import skärmtyp: Digital, Drifttid for batteri: 168 h, Mobil natverksanslutning: Nej, Skyddsfunktioner: Vattentät, Minimilangd for barrem: 13 cm, Batterikapacitet: 400 mAh, Laddningsenhet: Ja, Bandfärg : Svart, Mobila operativsystem som stods: Android 10, Android 10.0, Android 11.0, Android 12.0, Android 13.0, Android 14.0, Android 9.0, iOS 13, iOS 13.4, iOS 14, iOS 14.5, iOS 15, iOS 16, Batteriteknik: Litium-Ion (Li-Ion), Hojd: 120 mm, Vibrationsmotor: Ja, Magnetometer: Ja, Bluetooth: Ja, Import skärmstorlek: 1.82, Positionering pa marknaden: Smartwatch, Batterityp: Inbyggt batteri, Boettfarg: Svart, Galileo: Ja, Boettens storlek: 38 mm, Laddjup: 65 mm, Gyroskop: Ja, Upplosning: 480 x 408, Maxlangd for barrem: 21 cm, Skarmtyp: Digital, Import wi-fi: Nej, Pulsmatare: Ja.

Produktspecifikationer

Mærke: Huawei
Kategori: Smartwatches
EAN: 6942103155000
Varenr.: D44323
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Huawei Watch Fit 4 - Aluminiumslegering - smart ur med rem - fluoroelastomer - sort - håndledsstørrelse: 130-210 mm - display 1.82 - Bluetooth - 27 g - aluminium sort
934 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Huawei Watch Fit 4 Sort Grå SmartWatch
1.055 kr
Til butik
Gå til Løbeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Huawei Watch Fit 4 Str. ONE SIZE Sort Unisex
-4%1.059 kr
Før 1.099 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Huawei Watch FIT 4 - Black
1.099 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Huawei Watch Fit 4 43mm (sort)
1.199 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Huawei Watch Fit 4 smartwatch
1.289 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Huawei Watch Fit 4 smartwatch
1.309 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Huawei Watch Fit 4 - Aluminiumslegering - smart ur med rem - fluoroelastomer - sort - håndledsstørrelse: 130-210 mm - display 1.82 - Bluetooth - 27 g - aluminium sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Huawei Watch Fit 4 - Aluminiumslegering - smart ur med rem - fluoroelastomer - sort - håndledsstørrelse: 130-210 mm - display 1.82 - Bluetooth - 27 g - aluminium sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Teknikproffset DK914 kr963 krKøb
2CS MEGASTORE DK934 kr973 krKøb
3CompuMail DK1.055 kr1.055 krKøb
4Løbeshop DK1.059 kr1.059 krKøb
5Proshop DK1.099 kr1.099 krKøb
6Komplett DK1.199 kr1.199 krKøb
7Boligcenter DK1.289 kr1.289 krKøb
8Vivas DK1.309 kr1.388 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Huawei Watch Fit 4 - Aluminiumslegering - smart ur med rem - fluoroelastomer - sort - håndledsstørrelse: 130-210 mm - display 1.82 - Bluetooth - 27 g - aluminium sort

PriceData har fulgt prisen på Huawei Watch Fit 4 - Aluminiumslegering - smart ur med rem - fluoroelastomer - sort - håndledsstørrelse: 130-210 mm - display 1.82 - Bluetooth - 27 g - aluminium sort i 182 dage. Laveste pris i perioden er 749 kr (registreret d. 10. januar 2026), højeste er 1.299 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 932 kr.

Den nuværende pris på 914 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 15% den seneste måned. Der er registreret 34 prisfald og 20 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 54 prisændringer for Huawei Watch Fit 4 - Aluminiumslegering - smart ur med rem - fluoroelastomer - sort - håndledsstørrelse: 130-210 mm - display 1.82 - Bluetooth - 27 g - aluminium sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 54 prisændringer for Huawei Watch Fit 4 - Aluminiumslegering - smart ur med rem - fluoroelastomer - sort - håndledsstørrelse: 130-210 mm - display 1.82 - Bluetooth - 27 g - aluminium sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026914 kr16 kr (2%)
28. maj 2026930 kr1 kr (0%)
27. maj 2026931 kr8 kr (1%)
26. maj 2026939 kr8 kr (1%)
25. maj 2026931 kr8 kr (1%)
24. maj 2026939 kr31 kr (3%)
23. maj 2026908 kr7 kr (1%)
22. maj 2026915 kr7 kr (1%)
21. maj 2026922 kr1 kr (0%)
20. maj 2026921 kr7 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret