Gå til hovedindhold

Hewlett Packard Enterprise HPE Aruba Networking CX 6000 48p 10M/100M/1G Class4 PoE 4p SFP 1G 370W Switch Switch 48-porte Gigabit Ethernet PoE+

Hewlett Packard EnterpriseEAN: 0190017785462
Pris fra 9.994 krtil 11.939 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 1.945 kr (16% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 9.619 kr 2. maj

Sammenlign priser på HPE Aruba Networking CX 6000 48p 10M/100M/1G Class4 PoE 4p SFP 1G 370W Switch Switch 48-porte Gigabit Ethernet PoE+ og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 9994 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Hpe Aruba Cx6000 48xge 4xsfp Poe 370w
9.994 kr
Til butik
Hpe Aruba Cx6000 48xge 4xsfp Poe 370w billede

Produktinformation

48 Gigabit PoE-porte med 370 W budget til at forsyne enheder Fire 1G SFP-uplinks til fleksible fiberforbindelser L2/L3 Administrerad switching med 104 Gbit/s kapacitet, 1,9 µs latenstid Cloud- og lokal Administrerad via Aruba Central, web-GUI og CLI Indbyggede ACL-, DHCP- og QoS-værktøjer gør politik- og trafikstyring enklere...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: HPE
Kategori: Switche
Artikel nr.: R8N85B#ABB
EAN: 0190017785462
Varenr.: 5020085861
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
HPE Aruba Networking CX 6000 - 48-port 10/100/1000 Class 4 PoE, 4× SFP 1G, 370 W - administrerbar switch
-1%10.499 kr
Før 10.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
HPE Aruba Networking CX 6000 - 48-port 10/100/1000 Class 4 PoE, 4× SFP 1G, 370 W - administrerbar switch billede

Produktinformation

Fleksibel netværksswitch til moderne virksomhedsnetHPE Aruba Networking CX 6000 er en administrerbar L2/L3 switch med 48 RJ‑45 Gigabit-porte og Class 4 PoE, så du kan forsyne kompatible enheder som telefoner og access points via kablet. De 4 SFP 1G uplinks giver sikre forbindelser til backbone eller servere, mens et samlet PoE-budget på 370 W sikrer stabil drift i hverdagen.Design og driftSwitchens 1U rackdesign gør den nem at integrere i standard racks. Den er cloud‑administreret med webstyring og CLI, understøtter QoS samt avancerede sikkerhedsfunktioner som DHCP snooping og ACL. Med en switching‑kapacitet på 104 Gbit/s og throughput på 77,3 Mpps får du pålidelig ydeevne til kontor-, skole- og filialmiljøer.Type: Administrerbar switch (L2/L3)Porte: 48 × RJ‑45 Gigabit Ethernet (10/100/1000)Uplinks: 4 × SFP 1GPoE: Class 4 PoE, samlet budget 370 WSwitching‑kapacitet: 104 Gbit/sThroughput: 77,3 MppsLatency (1 Gbps): 1,9 µsMAC‑tabel: 8.192 posterStandarder: IEEE 802.1Q, 802.1p, 802.1D, 802.1s, 802.1w, 802.1ab, 802.3/ab/af/at/az, 802.3x, 802.3adAdministration: Cloud, web, CLI; QoS understøttetSikkerhed: DHCP snooping, DHCP server/klient/relay, ACLProcessor: Dual‑core ARM Cortex‑A9 @ 1.016 MHz, 4 GB DDR3, 16 GB flashStrøm: AC 200 – 240 V, 50/60 Hz; maks. forbrug 439 WMål (H × B × D): 4,39 × 44,25 × 30,44 cmVægt: 4,39 kgDriftstemp.: 0 – 45 °C; Luftfugtighed: 5 – 95 %...

Produktspecifikationer

Mærke: NO NAME
Kategori: Switches
Vægt: 2.98g
EAN: 0190017785462
Varenr.: 2159844
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
HPE Aruba Networking CX 6000 - 48-port 10/100/1000 Class 4 PoE, 4× SFP 1G, 370 W - administrerbar switch
-1%10.519 kr
Før 10.619 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
HPE Aruba Networking CX 6000 - 48-port 10/100/1000 Class 4 PoE, 4× SFP 1G, 370 W - administrerbar switch billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: NO NAME
Kategori: Switches
Vægt: 2.98g
EAN: 0190017785462
Varenr.: 2159844
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
HPE Aruba Networking CX 6000 48p 10M/100M/1G Class4 PoE 4p SFP 1G 370W Switch Switch 48-porte Gigabit Ethernet PoE+
11.939 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HPE Aruba Networking CX 6000 48p 10M/100M/1G Class4 PoE 4p SFP 1G 370W Switch Switch 48-porte Gigabit Ethernet PoE+ koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HPE Aruba Networking CX 6000 48p 10M/100M/1G Class4 PoE 4p SFP 1G 370W Switch Switch 48-porte Gigabit Ethernet PoE+ koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Dustin DK9.994 kr10.080,25 krKøb
2Boligcenter DK10.499 kr10.499 krKøb
3Vivas DK10.519 kr10.598 krKøb
4CompuMail DK11.939 kr11.939 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for HPE Aruba Networking CX 6000 48p 10M/100M/1G Class4 PoE 4p SFP 1G 370W Switch Switch 48-porte Gigabit Ethernet PoE+

PriceData har fulgt prisen på HPE Aruba Networking CX 6000 48p 10M/100M/1G Class4 PoE 4p SFP 1G 370W Switch Switch 48-porte Gigabit Ethernet PoE+ i 113 dage. Laveste pris i perioden er 9.619 kr (registreret d. 4. april 2026), højeste er 24.800 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 11.908 kr.

Den nuværende pris på 9.994 kr er 16% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 17 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 30 prisændringer for HPE Aruba Networking CX 6000 48p 10M/100M/1G Class4 PoE 4p SFP 1G 370W Switch Switch 48-porte Gigabit Ethernet PoE+. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 30 prisændringer for HPE Aruba Networking CX 6000 48p 10M/100M/1G Class4 PoE 4p SFP 1G 370W Switch Switch 48-porte Gigabit Ethernet PoE+ de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
12. maj 20269.994 kr605 kr (6%)
9. maj 202610.599 kr605 kr (6%)
5. maj 20269.994 kr375 kr (4%)
2. maj 20269.619 kr62 kr (1%)
30. apr. 20269.681 kr313 kr (3%)
18. apr. 20269.994 kr313 kr (3%)
17. apr. 20269.681 kr313 kr (3%)
16. apr. 20269.994 kr375 kr (4%)
15. apr. 20269.619 kr375 kr (4%)
9. apr. 20269.994 kr375 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret