Gå til hovedindhold

HP HP 727 Blækpatron Mattsort C1Q12A Modsvarer: N/A

HPTonere og inkjetpatroner300ml høj kapacitetKontor og hjemmekontorEAN: 0887758278048

HP 727 original blækpatron med 300ml mat sort blæk til DesignJet printere. Optimal printkvalitet med hurtigtørrende og pletresistente udskrifter. Læs mere

Pris fra 1.437 krtil 1.769 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 332 kr (19% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.409 kr 18. apr.

Sammenlign priser på HP HP 727 Blækpatron Mattsort C1Q12A Modsvarer: N/A og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1437 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Tonerland.dk
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
HP No.727 Mat sort blæk Original
1.437 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
HP 727 / C1Q12A Matte Black
1.468 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
HP 727 Mat sort Blæk C1Q12A
1.549 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
HP Ink C1Q12A 727 Matte Black 300ml
-17%1.626 kr
Før 1.959 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til InkClub DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
HP HP 727 Blækpatron Mattsort C1Q12A Modsvarer: N/A
1.695 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Hp Blæk Matt Sort 727 300ml - Dj T1530
1.744 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
HP 727 Mat sort Blæk C1Q12A
1.769 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HP HP 727 Blækpatron Mattsort C1Q12A Modsvarer: N/A koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HP HP 727 Blækpatron Mattsort C1Q12A Modsvarer: N/A koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Tonerland.dk1.437 kr1.437 krKøb
2Proshop DK1.468 kr1.468 krKøb
3CompuMail DK1.549 kr1.549 krKøb
4Teknikproffset DK1.626 kr1.675 krKøb
5InkClub DK1.695 kr1.695 krKøb
6Dustin DK1.744 kr1.830,25 krKøb
7Ultrashop1.769 kr1.769 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

HP 727 Blækpatron Mat sort C1Q12A

HP

HP 727 original blækpatron med 300ml mat sort blæk til DesignJet printere. Optimal printkvalitet med hurtigtørrende og pletresistente udskrifter.

• hp 727
• blækpatron
• c1q12a
• designjet blæk
• mat sort
• hp toner
• original patron
• Kontor og hjemmekontor
• 300ml høj kapacitet

Beskrivelse

HP 727 mat sort blækpatron (C1Q12A) er en original HP blækpatron med 300ml kapacitet til DesignJet printere. Patronen leverer skarpe, professionelle udskrifter med hurtigtørrende blæk, der er modstandsdygtigt over for pletter og udtværing. Udviklet specifikt til HP DesignJet T920, T930, T1500, T1530, T2500 og T2530 serien for optimal kompatibilitet og pålidelighed. Perfekt til kontordokumenter, tekniske tegninger og præsentationer hvor høj printkvalitet er vigtig. Med original HP blæk sikrer du stabil drift og konsistent kvalitet side efter side.

Specifikationer

type:Original blækpatron
farve:Mat sort
vægt:490 gram
kapacitet:300 ml
teknologi:Blækprinter
dimensioner:283 x 41 x 118 mm
luftfugtighed:20-80%
pletresistent:Ja
kompatibilitet:HP DesignJet T920, T930, T1500, T1530, T2500, T2530
hurtigtørrende:Ja

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvilke printere er kompatible med HP 727?

HP 727 passer til HP DesignJet T920, T930, T1500, T1530, T2500 og T2530 serien.

Hvor mange sider kan jeg printe?

Med 300ml kapacitet kan du printe op til 300 sider afhængigt af dit printforbrug.

Er det originalt HP blæk?

Ja, det er en original HP blækpatron med garanteret kvalitet og kompatibilitet.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for HP HP 727 Blækpatron Mattsort C1Q12A Modsvarer: N/A

PriceData har fulgt prisen på HP HP 727 Blækpatron Mattsort C1Q12A Modsvarer: N/A i 176 dage. Laveste pris i perioden er 1.395 kr (registreret d. 15. februar 2026), højeste er 1.445 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.427 kr.

Den nuværende pris på 1.437 kr er tæt på normalprisen. Der er registreret 4 prisfald og 4 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 9 prisændringer for HP HP 727 Blækpatron Mattsort C1Q12A Modsvarer: N/A. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 9 prisændringer for HP HP 727 Blækpatron Mattsort C1Q12A Modsvarer: N/A de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. apr. 20261.437 kr28 kr (2%)
18. apr. 20261.409 kr28 kr (2%)
17. mar. 20261.437 kr37 kr (3%)
19. feb. 20261.400 kr5 kr (0%)
15. feb. 20261.395 kr42 kr (3%)
23. dec. 20251.437 kr8 kr (1%)
22. dec. 20251.445 kr8 kr (1%)
10. dec. 20251.437 kr8 kr (1%)
9. dec. 20251.445 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret