Gå til hovedindhold

HP 728 - 130 ml - magenta - original - DesignJet - blækpatron - for DesignJet T730, T830

HPTonere og inkjetpatronerEAN: 0888793397855
Pris fra 804 krtil 1.264,88 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 460,88 kr (36% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 783 kr 5. apr.

Sammenlign priser på HP 728 - 130 ml - magenta - original - DesignJet - blækpatron - for DesignJet T730, T830 og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 804 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
HP 728 Magenta Blæk F9J66A
804 kr
Til butik
HP 728 Magenta Blæk F9J66A billede

Produktinformation

HP 728 130 ml DesignJet-blækpatron, magenta. Kapabilitet: HP DesignJet T730 Printer, HP DesignJet T830 Multifunction Printer, Udskrivning af farver: Magenta, OEM-kode: F9J66A. Bredde: 202 mm, Dybde: 129 mm, Højde: 40 mm. Pakkebredde: 202 mm, Pakkedybde: 129 mm, Pakkehøjde: 40 mm. Hovedkasser pr. palle (udvendigt): 84 stk, Produkter pr. palle: 1680 stk, Lag pr. palle: 6 stk. Palle dimensioner (BxDxH): 1016 x 1219,2 x 1501,14 mm, Palle dimensioner (BxDxH (efter britisk standard): 1016 x 1219,2 x 1501,1 mm (40 x 48 x 59.1"), Pallevægt (efter britisk standard): 458,5 kg (1010.8 Pund)...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Artikel nr.: F9J66A
EAN: 0888793397855
Varenr.: 990005406
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
HP 728 - 130 ml - magenta - original - DesignJet - blækpatron - for DesignJet T730, T830
832 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
HP 728 / F9J66A Magenta Ink
832 kr
Til butik
Gå til Tonerland.dk
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
HP No.728 Magenta Printerpatron F9J66A Original
839 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Blækpatron HP 728 magenta 130 ml til DesignJet
-4%979 kr
Før 1.019 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Blækpatron HP 728 magenta 130 ml til DesignJet
-4%999 kr
Før 1.039 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Hp Blæk Magenta 728 130ml - Dj T730
1.119 kr
Til butik
Gå til InkClub DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
HP HP 728 Blækpatron Magenta F9J66A Modsvarer: N/A
1.179 kr
Til butik
Gå til Hertels Boresko
TrustScore 4 ud af 53,7
HP 728 Blæk Magenta 130 ml.
1.264,88 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HP 728 - 130 ml - magenta - original - DesignJet - blækpatron - for DesignJet T730, T830 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HP 728 - 130 ml - magenta - original - DesignJet - blækpatron - for DesignJet T730, T830 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK804 kr804 krKøb
2CS MEGASTORE DK832 kr871 krKøb
3Proshop DK832 kr871 krKøb
4Tonerland.dk839 kr839 krKøb
5Boligcenter DK979 kr979 krKøb
6Vivas DK999 kr1.078 krKøb
7Dustin DK1.119 kr1.205,25 krKøb
8InkClub DK1.179 kr1.179 krKøb
9Hertels Boresko1.264,88 kr1.264,88 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for HP 728 - 130 ml - magenta - original - DesignJet - blækpatron - for DesignJet T730, T830

PriceData har fulgt prisen på HP 728 - 130 ml - magenta - original - DesignJet - blækpatron - for DesignJet T730, T830 i 173 dage. Laveste pris i perioden er 783 kr (registreret d. 29. januar 2026), højeste er 828 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 792 kr.

Den nuværende pris på 804 kr er 2% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 22 prisændringer for HP 728 - 130 ml - magenta - original - DesignJet - blækpatron - for DesignJet T730, T830. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 22 prisændringer for HP 728 - 130 ml - magenta - original - DesignJet - blækpatron - for DesignJet T730, T830 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
9. maj 2026804 kr20 kr (2%)
1. maj 2026824 kr32 kr (4%)
19. apr. 2026792 kr8 kr (1%)
9. apr. 2026784 kr1 kr (0%)
5. apr. 2026783 kr1 kr (0%)
29. mar. 2026784 kr1 kr (0%)
28. mar. 2026783 kr1 kr (0%)
19. mar. 2026784 kr1 kr (0%)
15. mar. 2026783 kr1 kr (0%)
23. feb. 2026784 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret