Gå til hovedindhold

_no brand available_ Hellberg Secure 2H Relax høreværn 45002-001 SNR 30 dB | Høreværn | Elektronisk | Hellberg

_no brand available_RedskaberAM/FM-radio og hørebeskyttelseArbejdspladssikkerhed og byggepladserEAN: 7391441001132

Hellberg Secure Relax høreværn kombinerer hørebeskyttelse med AM/FM-radio. SNR 30 dB støjreduktion, automatisk frekvenskontrol og 130 timers batterilevetid. Læs mere

Pris fra 819 krtil 1.263,75 kr
2 forhandlere

Prisforskel: 444,75 kr (35% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 798 kr 27. apr.

Sammenlign priser på Hellberg Secure 2H Relax høreværn 45002-001 SNR 30 dB | Høreværn | Elektronisk | Hellberg og køb billigst

2 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 819 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Secure 2H Relax høreværn
819 kr
Til butik
Gå til Sikkerhedsgiganten
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Hellberg Secure 2H Relax høreværn 45002-001 SNR 30 dB | Høreværn | Elektronisk | Hellberg
1.263,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 2 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hellberg Secure 2H Relax høreværn 45002-001 SNR 30 dB | Høreværn | Elektronisk | Hellberg koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 2 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hellberg Secure 2H Relax høreværn 45002-001 SNR 30 dB | Høreværn | Elektronisk | Hellberg koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK819 kr858 krKøb
2Sikkerhedsgiganten1.263,75 kr1.263,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Hellberg Secure Relax høreværn med AM/FM-radio

_no brand available_

Hellberg Secure Relax høreværn kombinerer hørebeskyttelse med AM/FM-radio. SNR 30 dB støjreduktion, automatisk frekvenskontrol og 130 timers batterilevetid.

• høreværn
• arbejdshøreværn
• radiohøreværn
• am fm høreværn
• hellberg høreværn
• støjreducerende høreværn
• sikkerhedsudstyr
• arbejdsplads beskyttelse
• Arbejdspladssikkerhed og byggepladser
• AM/FM-radio og hørebeskyttelse

Beskrivelse

Hellberg Secure Relax høreværn med AM/FM-radio tilbyder professionel hørebeskyttelse kombineret med lytteoplevelse af høj kvalitet. Produktet har SNR 30 dB støjreduktion og beskytter effektivt mod skadelig støj på arbejdspladsen eller i fritiden. Den integrerede AM/FM-radio med automatisk frekvenskontrol sikrer klar modtagelse selv i områder med dårligt signal. EPS (Electronic Protection System) begrænser lydniveauet til maksimalt 82 dB for ekstra sikkerhed. Med 3,5 mm AUX-indgang kan du tilslutte eksterne lydkilder som musikafspillere eller kommunikationsudstyr. Soft snap-in puderne er nemme at udskifte og sikrer optimal komfort. To AA-batterier giver op til 130 timers kontinuerlig brug.

Specifikationer

vaegt:Ca. 350 gram
garanti:2 år
eps_system:Elektronisk beskyttelsessystem
radio_type:AM/FM
aux_indgang:3.5 mm
batteritype:2 x 1.5V AA
pude_system:Snap-in udskifteligt
snr_daempning:30 dB
batterilevetid:130 timer
kompatibilitet:Hellberg SAFE visirsystem
lydbegraensning:82 dB maksimalt
stoerrelse_indstilling:Trinløs

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor længe holder batterierne?

To AA-batterier giver op til 130 timers kontinuerlig brug, afhængigt af lydstyrke og radiomodtagelse.

Kan jeg tilslutte min telefon eller musikafspiller?

Ja, der er en 3,5 mm AUX-indgang, så du kan tilslutte eksterne lydkilder som smartphones, mp3-afspillere eller kommunikationsudstyr.

Hvor meget støj blokerer høreværnet?

Høreværnet har SNR 30 dB støjreduktion, hvilket er effektivt til de fleste arbejdspladsforhold og fritidsaktiviteter med høj støj.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Hellberg Secure 2H Relax høreværn 45002-001 SNR 30 dB | Høreværn | Elektronisk | Hellberg

PriceData har fulgt prisen på Hellberg Secure 2H Relax høreværn 45002-001 SNR 30 dB | Høreværn | Elektronisk | Hellberg i 184 dage. Laveste pris i perioden er 600 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 1.085 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 844 kr.

Den nuværende pris på 819 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 11% den seneste måned. Der er registreret 30 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 41 prisændringer for Hellberg Secure 2H Relax høreværn 45002-001 SNR 30 dB | Høreværn | Elektronisk | Hellberg. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 41 prisændringer for Hellberg Secure 2H Relax høreværn 45002-001 SNR 30 dB | Høreværn | Elektronisk | Hellberg de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026819 kr1 kr (0%)
27. maj 2026820 kr1 kr (0%)
23. maj 2026821 kr1 kr (0%)
21. maj 2026822 kr1 kr (0%)
18. maj 2026823 kr1 kr (0%)
16. maj 2026824 kr95 kr (10%)
11. maj 2026919 kr71 kr (8%)
2. maj 2026848 kr41 kr (5%)
30. apr. 2026807 kr112 kr (12%)
29. apr. 2026919 kr121 kr (15%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret