Gå til hovedindhold

Harddisk - intern - 3.5 - 7200 rpm - buffer: 512 MB - med 3 års Seagate Rescue Data Recovery

SeagateHarddiskeEAN: 8719706438667
Pris fra 7.612 krtil 10.897 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 3.285 kr (30% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 5.842 kr 11. mar.

Sammenlign priser på Harddisk - intern - 3.5 - 7200 rpm - buffer: 512 MB - med 3 års Seagate Rescue Data Recovery og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 7612 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Seagate IronWolf Pro Harddisk ST28000NT000 28TB 3.5" SATA-600 7200rpm
7.612 kr
Til butik
Seagate IronWolf Pro Harddisk ST28000NT000 28TB 3.5" SATA-600 7200rpm billede

Produktinformation

Seagate IronWolf Pro Harddisk ST28000NT000 - Harddisk - 28 TB - intern - 3.5" - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB

Produktspecifikationer

Mærke: Seagate
Artikel nr.: ST28000NT000
EAN: 8719706438667
Varenr.: 1003418063
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Harddisk - intern - 3.5 - 7200 rpm - buffer: 512 MB - med 3 års Seagate Rescue Data Recovery
8.207 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Seagate IronWolf Pro Harddisk ST28000NT000 28TB 3.5 SATA-600 7200rpm
8.969 kr
Til butik
Seagate IronWolf Pro Harddisk ST28000NT000 28TB 3.5 SATA-600 7200rpm billede

Produktinformation

Seagate IronWolf Pro Harddisk ST28000NT000 28TB Opdag en verden af ubegribelig opbevaring med Seagate IronWolf Pro Harddisk ST28000NT000. Med en imponerende kapacitet på 28TB og en hurtig dataoverførsel med SATA-600 grænseflade, er denne harddisk skrædder...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Seagate
Kategori: USB)
EAN: 8719706438667
Varenr.: 120363
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Seagate Ironwolf Pro 28tb 3.5 tommer 7200r/min Sata 6.0 Gbit/s Hdd
10.749 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Seagate IronWolf Pro - 28 TB - Harddisk - ST28000NT000 - SATA-600 - 3.5"
-1%10.897 kr
Før 11.039,05 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Harddisk - intern - 3.5 - 7200 rpm - buffer: 512 MB - med 3 års Seagate Rescue Data Recovery koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Harddisk - intern - 3.5 - 7200 rpm - buffer: 512 MB - med 3 års Seagate Rescue Data Recovery koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK7.612 kr7.612 krKøb
2CS MEGASTORE DK8.207 kr8.207 krKøb
3Ultrashop8.969 kr8.969 krKøb
4Dustin DK10.749 kr10.835,25 krKøb
5Proshop DK10.897 kr10.897 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Harddisk - intern - 3.5 - 7200 rpm - buffer: 512 MB - med 3 års Seagate Rescue Data Recovery

PriceData har fulgt prisen på Harddisk - intern - 3.5 - 7200 rpm - buffer: 512 MB - med 3 års Seagate Rescue Data Recovery i 182 dage. Laveste pris i perioden er 5.354 kr (registreret d. 7. januar 2026), højeste er 7.990 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 6.480 kr.

Den nuværende pris på 7.612 kr er 17% over normalprisen. Prisen er steget 15% den seneste måned. Der er registreret 29 prisfald og 33 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 61 prisændringer for Harddisk - intern - 3.5 - 7200 rpm - buffer: 512 MB - med 3 års Seagate Rescue Data Recovery. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 61 prisændringer for Harddisk - intern - 3.5 - 7200 rpm - buffer: 512 MB - med 3 års Seagate Rescue Data Recovery de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20267.612 kr37 kr (0%)
29. maj 20267.649 kr304 kr (4%)
28. maj 20267.345 kr184 kr (2%)
24. maj 20267.529 kr12 kr (0%)
23. maj 20267.517 kr22 kr (0%)
22. maj 20267.539 kr10 kr (0%)
20. maj 20267.529 kr139 kr (2%)
17. maj 20267.390 kr2 kr (0%)
16. maj 20267.392 kr62 kr (1%)
15. maj 20267.330 kr102 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret