Gå til hovedindhold

Western Digital WD Red Pro WD161KFGX - Harddisk - 16 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB

Western DigitalHarddiskeEAN: 0718037877662
Pris fra 4.519 krtil 5.749 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 1.230 kr (21% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.996 kr 2. apr.

Sammenlign priser på WD Red Pro WD161KFGX - Harddisk - 16 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 4519 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
16,0TB WD Red Pro 512MB/7200rpm
4.519 kr
Til butik
16,0TB WD Red Pro 512MB/7200rpm billede

Produktinformation

WD Red Pro 160TB HDD - 512MB Cache - 7200RPM Opgrader din datalagring med WD Red Pro, den ideelle harddisk til avancerede NAS-systemer og små til mellemstore virksomhedsmiljøer. Denne 160TB HDD leverer høj kapacitet og imponerende hastigheder takket være...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Netværkslagring (NAS)
EAN: 0718037877662
Varenr.: 84032
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
WD Red Pro NAS Hard Drive Harddisk WD161KFGX 16TB 3.5" SATA-600 7200rpm
4.912 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
WD Red Pro WD161KFGX - Harddisk - 16 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB
4.935 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
WD Red Pro - 16TB - Harddisk - WD161KFGX - SATA-600 - 3.5"
5.299 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
NAS harddisk Western Digital WD Red Pro 16 TB 3,5" SATA 7200 rpm
5.499 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
NAS harddisk Western Digital WD Red Pro 16 TB 3,5" SATA 7200 rpm
5.519 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Wd Red Pro 16tb 3.5 tommer 7200r/min Sata Hdd
5.749 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD Red Pro WD161KFGX - Harddisk - 16 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD Red Pro WD161KFGX - Harddisk - 16 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Ultrashop4.519 kr4.519 krKøb
2CompuMail DK4.912 kr4.912 krKøb
3CS MEGASTORE DK4.935 kr4.935 krKøb
4Proshop DK5.299 kr5.299 krKøb
5Boligcenter DK5.499 kr5.499 krKøb
6Vivas DK5.519 kr5.588 krKøb
7Dustin DK5.749 kr5.835,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for WD Red Pro WD161KFGX - Harddisk - 16 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB

PriceData har fulgt prisen på WD Red Pro WD161KFGX - Harddisk - 16 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB i 176 dage. Laveste pris i perioden er 3.392 kr (registreret d. 5. februar 2026), højeste er 4.936 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.880 kr.

Den nuværende pris på 4.519 kr er 16% over normalprisen. Prisen er faldet 8% den seneste måned. Der er registreret 23 prisfald og 27 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 51 prisændringer for WD Red Pro WD161KFGX - Harddisk - 16 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 51 prisændringer for WD Red Pro WD161KFGX - Harddisk - 16 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 20264.519 kr393 kr (8%)
24. maj 20264.912 kr393 kr (9%)
20. maj 20264.519 kr417 kr (8%)
19. maj 20264.936 kr265 kr (6%)
18. maj 20264.671 kr152 kr (3%)
16. maj 20264.519 kr387 kr (8%)
15. maj 20264.906 kr387 kr (9%)
28. apr. 20264.519 kr231 kr (5%)
27. apr. 20264.750 kr231 kr (5%)
25. apr. 20264.519 kr22 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret