Gå til hovedindhold

Hansgrohe Talis M54 270 kkkenarmatur, udtrk, L-tud, 1-grebs, krom

HansgroheSanitetComfortZone 270 og justerbar svingradiusProfessionelle køkkener og moderne hjemEAN: 4059625255278

Elegante køkkenarmatur med 270mm ComfortZone, udtræk op til 50cm og justerbar svingradius. Keramisk kartusche sikrer lang levetid og præcis temperaturkontrol. Læs mere

Pris fra 1.628 krtil 2.254 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 626 kr (28% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.439 kr 3. apr.

Sammenlign priser på Hansgrohe Talis M54 270 kkkenarmatur, udtrk, L-tud, 1-grebs, krom og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1628 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
hansGrohe Talis M54 køkkenarmatur 270 1jet med udtæk, krom
1.628 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
HG Talis M54 køkkenarmatur 270 1jet, med udtræk, krom. L-tud
1.629 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Hansgrohe Talis M54 270 kkkenarmatur, udtrk, L-tud, 1-grebs, krom
1.698 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Hansgrohe Talis M54 køkkenarmatur, udtrækstud, krom
1.899 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Hansgrohe Talis M54 køkkenarmatur, udtrækstud, krom
2.099 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Hansgrohe Talis 270 køkkenarmatur med udtræk, krom
2.254 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hansgrohe Talis M54 270 kkkenarmatur, udtrk, L-tud, 1-grebs, krom koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hansgrohe Talis M54 270 kkkenarmatur, udtrk, L-tud, 1-grebs, krom koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK1.628 kr1.628 krKøb
2Elvvs.dk1.629 kr1.629 krKøb
3WATTOO.DK1.698 kr1.698 krKøb
4LavprisVVS1.899 kr1.899 krKøb
5BilligVVS DK2.099 kr2.099 krKøb
6Proshop DK2.254 kr2.254 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Hansgrohe Talis M54 køkkenarmatur 270 1jet med udtræk krom

Hansgrohe

Elegante køkkenarmatur med 270mm ComfortZone, udtræk op til 50cm og justerbar svingradius. Keramisk kartusche sikrer lang levetid og præcis temperaturkontrol.

• køkkenarmatur
• køkkenhane
• vandhane med udtræk
• armatur med bruser
• Hansgrohe køkken
• køkkenblander
• udtræksarmatur
• køkkenvandstand
• Professionelle køkkener og moderne hjem
• ComfortZone 270 og justerbar svingradius

Beskrivelse

Hansgrohe Talis M54 er et stilfuldt køkkenarmatur med udtræksbruser, der kombinerer funktionalitet og elegant design. Med ComfortZone på 270mm giver det optimalt arbejdsområde mellem armatur og vask. Den høje L-formede tud kan justeres til 4 forskellige svingradiusser: 60°, 110°, 150° eller 360°, hvilket forhindrer utilsigtet drejning og maksimerer bevægelsesfriheden. Udtræksbruseren forlænges op til 50cm med MagFit-holder for sikker betjening. QuickClean-funktionen gør det nemt at fjerne kalkaflejringer ved blot at gnide med fingeren på perlatoren. Armaturet har keramisk kartusche for præcis temperaturkontrol og lang holdbarhed, samt Quick-Connect-bruserslange for nem installation. Maksimal vandstrøm er 8 l/min ved 3 bar, hvilket sikrer effektiv fyldning af gryder og kar.

Specifikationer

Højde:296 mm
Udtræk:Op til 50 cm med MagFit-holder
Kartusche:Keramisk for lang holdbarhed
Materiale:Messing med krom finish
Montering:Bordmontering på vask
Vandstrøm:8 l/min ved 3 bar
ComfortZone:270 mm arbejdsområde
Svingradius:60°, 110°, 150° eller 360°
Tilslutning:Flexslanger 3/8 tommer

Ofte stillede spørgsmål5 spørgsmål

Kan svingradius på Talis M54 justeres?

Ja, armaturet kan indstilles til 4 forskellige svingradiusser: 60°, 110°, 150° eller 360° for optimal tilpasning til din vask og køkkenindretning.

Hvor langt kan udtræksbruseren forlænges?

Udtræksbruseren kan forlænges op til 50 cm fra armaturet med MagFit-holderen, som sikrer nem betjening og korrekt placering når den trækkes tilbage.

Hvordan fjernes kalkaflejringer fra armaturet?

Med QuickClean-funktionen fjernes kalkaflejringer nemt ved blot at gnide let med fingeren på perlatoren. Ingen særlige rengøringsmidler påkrævet.

Hvilken vandstrøm har armaturet?

Maksimal vandstrøm er 8 liter pr. minut ved 3 bar tryk, hvilket giver effektiv fyldning af gryder og kar samtidig med at være vandsparende.

Er armaturet kompatibelt med standardvaskeinstallationer?

Ja, det monteres på bord/vask med standard G 3/8 tommer flexslanger og passer til alle standardvaskeinstallationer. Quick-Connect gør installationen nem.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Hansgrohe Talis M54 270 kkkenarmatur, udtrk, L-tud, 1-grebs, krom

PriceData har fulgt prisen på Hansgrohe Talis M54 270 kkkenarmatur, udtrk, L-tud, 1-grebs, krom i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.439 kr (registreret d. 3. april 2026), højeste er 1.737 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.612 kr.

Den nuværende pris på 1.628 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 4% den seneste måned. Der er registreret 16 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 27 prisændringer for Hansgrohe Talis M54 270 kkkenarmatur, udtrk, L-tud, 1-grebs, krom. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 27 prisændringer for Hansgrohe Talis M54 270 kkkenarmatur, udtrk, L-tud, 1-grebs, krom de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20261.628 kr1 kr (0%)
29. maj 20261.629 kr69 kr (4%)
28. maj 20261.698 kr69 kr (4%)
27. maj 20261.629 kr69 kr (4%)
20. maj 20261.698 kr1 kr (0%)
17. maj 20261.699 kr38 kr (2%)
16. maj 20261.737 kr38 kr (2%)
10. maj 20261.699 kr10 kr (1%)
9. maj 20261.709 kr10 kr (1%)
6. maj 20261.699 kr134 kr (9%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret