Gå til hovedindhold

Hansgrohe Talis M54 270 kkkenarmatur, L-tud, 1-grebs, krom

HansgroheSanitetComfortZone 270Moderne køkkenerEAN: 4059625255216

Hansgrohe Talis M54 køkkenarmatur med ComfortZone 270 og L-tud. Justerbart svingområde 60-360°, keramisk kartusche og QuickClean teknologi. Læs mere

Pris fra 1.277 krtil 1.699 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 422 kr (25% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.251 kr 23. apr.

Sammenlign priser på Hansgrohe Talis M54 270 kkkenarmatur, L-tud, 1-grebs, krom og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1277 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Hansgrohe Talis M54 270 kkkenarmatur, L-tud, 1-grebs, krom
1.277 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
HG Talis M54 køkkenarmatur 270 - 1jet, krom. L-tud
1.340 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
HG Talis M54 køkkenarmatur 270 1jet, krom. L-tud
1.390 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Hansgrohe Talis 270 køkkenarmatur, krom
1.481 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Hansgrohe Køkkenarmatur Talis M54 270 Krom
1.499 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Talis m54 1-grebs køkkenarmatur 270
1.575 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
hansgrohe Talis M54 køkkenarmatur 270 1jet, krom. L-tud
1.641,25 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Hansgrohe Talis M54 køkkenarmatur, krom
1.699 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Hansgrohe Talis M54 køkkenarmatur, krom
1.699 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hansgrohe Talis M54 270 kkkenarmatur, L-tud, 1-grebs, krom koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hansgrohe Talis M54 270 kkkenarmatur, L-tud, 1-grebs, krom koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1WATTOO.DK1.277 kr1.277 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.340 kr1.340 krKøb
3Elvvs.dk1.390 kr1.390 krKøb
4Proshop DK1.481 kr1.481 krKøb
5Homeshop DK1.499 kr1.499 krKøb
6MaintainIt1.575 kr1.575 krKøb
7vvsfittings.dk1.641,25 kr1.641,25 krKøb
8BilligVVS DK1.699 kr1.699 krKøb
9LavprisVVS1.699 kr1.699 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Hansgrohe Talis M54 køkkenarmatur 270

Hansgrohe

Hansgrohe Talis M54 køkkenarmatur med ComfortZone 270 og L-tud. Justerbart svingområde 60-360°, keramisk kartusche og QuickClean teknologi.

• køkkenarmatur
• køkkenvandhane
• køkkenhane
• vandhane køkken
• hangrohe armatur
• talis armatur
• køkken blander
• enkeltgrebsarmatur
• Moderne køkkener
• ComfortZone 270

Beskrivelse

Hansgrohe Talis M54 køkkenarmatur 270 er designet til moderne køkkener med krav til både elegance og funktionalitet. Armaturet har en karakteristisk L-tud der bidrager til det kantede, moderne look hvor skarpe kanter møder bløde organiske former. Med ComfortZone 270 får du maksimal frihed under armaturet til store gryder og fade. Svingtuden kan justeres i fire trin på 60°, 110°, 150° eller 360° for optimal ergonomi. Den keramiske kartusche sikrer præcis regulering af vandmængde og temperatur, mens QuickClean-teknologien gør det nemt at fjerne kalkaflejringer ved blot at gnide silikonedyserne. Armaturet leverer maksimalt 8,4 l/min ved 3 bar og har G 3/8" tilslutningsslanger. Den krombeslagne overflade er både slidstærk og let at rengøre. Talis M54 er det perfekte valg for dig der ønsker tysk premium-kvalitet med tidløst design.

Specifikationer

tudtype:L-tud
betjening:1-grebs
kartusche:Keramisk
overflade:Krom
tudhøjde:ComfortZone 270
armaturhul:Ø 35 mm
stråletype:Laminar
tilslutning:G 3/8" fleksible slanger
vandmængde:8,4 l/min ved 3 bar
svingområde:60°/110°/150°/360° (justerbart)
særlige_funktioner:QuickClean teknologi

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor højt er armaturet?

Armaturet har ComfortZone 270, hvilket giver en tudhøjde på 270 mm og optimal plads til store gryder og fade.

Kan tuden drejes rundt?

Ja, svingtuden kan justeres i fire trin på 60°, 110°, 150° eller 360° for maksimal fleksibilitet i køkkenet.

Hvordan fjerner jeg kalk fra armaturet?

Armaturet har QuickClean teknologi - kalkaflejringer fjernes nemt fra silikonedyserne ved blot at gnide dem med fingeren.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Hansgrohe Talis M54 270 kkkenarmatur, L-tud, 1-grebs, krom

PriceData har fulgt prisen på Hansgrohe Talis M54 270 kkkenarmatur, L-tud, 1-grebs, krom i 152 dage. Laveste pris i perioden er 1.251 kr (registreret d. 19. januar 2026), højeste er 1.392 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.285 kr.

Den nuværende pris på 1.277 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 37 prisfald og 25 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 63 prisændringer for Hansgrohe Talis M54 270 kkkenarmatur, L-tud, 1-grebs, krom. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 63 prisændringer for Hansgrohe Talis M54 270 kkkenarmatur, L-tud, 1-grebs, krom de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20261.277 kr27 kr (2%)
1. jun. 20261.304 kr18 kr (1%)
29. maj 20261.286 kr9 kr (1%)
27. maj 20261.277 kr68 kr (5%)
26. maj 20261.345 kr64 kr (5%)
25. maj 20261.281 kr2 kr (0%)
23. maj 20261.283 kr41 kr (3%)
22. maj 20261.324 kr37 kr (3%)
21. maj 20261.287 kr1 kr (0%)
20. maj 20261.288 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret