Gå til hovedindhold

hansgrohe Talis M54 køkkenarmatur 220 U, 1jet, steel. U-tud

HansgroheSanitetComfortZone 220Moderne køkkenEAN: 4059625255285

Hansgrohe Talis M54 køkkenarmatur med ComfortZone 220 og justerbart svingområde 60-360°. Rustfrit stål finish med ergonomisk design og QuickClean. Læs mere

Pris fra 1.843 krtil 2.299 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 456 kr (20% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.671 kr 9. apr.

Sammenlign priser på hansgrohe Talis M54 køkkenarmatur 220 U, 1jet, steel. U-tud og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1843 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
HG Talis M54 køkkenarmatur 220 - U, 1jet, steel. U-tud
1.843 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Hansgrohe Talis M54 køkkenarmatur, stål
-6%1.889 kr
Før 1.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
HG Talis M54 køkkenarmatur 220 U, 1jet, steel. U-tud
1.942 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Hansgrohe Køkkenarmatur Talis M54 U-tud 1jet Steel
1.999 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Hansgrohe Talis M54 køkkenarmatur, stål
1.999 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Hansgrohe Talis M54 køkkenarmatur 220 U 1jet, steel
2.203,18 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
hansgrohe Talis M54 køkkenarmatur 220 U, 1jet, steel. U-tud
2.238,75 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Hansgrohe Talis M54 køkkenarmatur, stål
2.299 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad hansgrohe Talis M54 køkkenarmatur 220 U, 1jet, steel. U-tud koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad hansgrohe Talis M54 køkkenarmatur 220 U, 1jet, steel. U-tud koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK1.843 kr1.843 krKøb
2LavprisVVS1.889 kr1.889 krKøb
3Elvvs.dk1.942 kr1.942 krKøb
4Homeshop DK1.999 kr1.999 krKøb
5CompletVVS1.999 kr1.999 krKøb
6EL-GROSSISTEN2.203,18 kr2.203,18 krKøb
7vvsfittings.dk2.238,75 kr2.238,75 krKøb
8BilligVVS DK2.299 kr2.299 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Hansgrohe Talis M54 køkkenarmatur 220 U-tud rustfrit stål

Hansgrohe

Hansgrohe Talis M54 køkkenarmatur med ComfortZone 220 og justerbart svingområde 60-360°. Rustfrit stål finish med ergonomisk design og QuickClean.

• hansgrohe armatur
• køkken vandhane
• u-tud
• talis køkken
• stål armatur
• 1-grebs
• Moderne køkken
• ComfortZone 220

Beskrivelse

Hansgrohe Talis M54 køkkenarmatur er det perfekte valg til moderne køkkener med krav til både funktionalitet og elegant design. Armaturet har ComfortZone 220, som giver optimal bevægelsesfrihed mellem hane og vask. Det justerbare svingområde kan indstilles i 4 trin på 60°, 110°, 150° eller 360°, hvilket gør arbejdet mere ergonomisk. Laminarstrålen leverer 9 l/min ved 3 bar og sikrer en blød, stænkfri vandstråle. Den rustfrie stålfinish er nem at rengøre og modstandsdygtig mod kalkaflejringer takket være QuickClean-teknologien. Inkluderer keramisk kartusche og fleksible tilslutningsslanger med G ⅜" tilslutning. Ideelt til krævende køkkenopgaver hvor både stil og funktion er vigtig.

Specifikationer

vægt:2,23 kg
tudform:U-tud
betjening:1-grebs
kartusche:Keramisk
materiale:Messing
montering:Bord/vask
comfortzone:220 mm
stråletype:Laminarstråle
tilslutning:G ⅜" flexslanger
armaturhøjde:339 mm
gennemstrømning:9 l/min ved 3 bar
svingningsområde:60°, 110°, 150° eller 360°
overfladebehandling:Rustfrit stål, børstet

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvad betyder ComfortZone 220?

ComfortZone 220 betyder der er 220 mm mellem armaturets tud og vaskens kant, hvilket giver optimal arbejdsplads ved vasken.

Kan svingområdet justeres?

Ja, svingområdet kan justeres i 4 trin på 60°, 110°, 150° eller 360° for optimal ergonomi og funktionalitet.

Er armaturet nemt at rengøre?

Ja, takket være QuickClean-teknologien kan kalkaflejringer nemt fjernes ved at gnide med fingeren på silikoneindsatsen.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for hansgrohe Talis M54 køkkenarmatur 220 U, 1jet, steel. U-tud

PriceData har fulgt prisen på hansgrohe Talis M54 køkkenarmatur 220 U, 1jet, steel. U-tud i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.599 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 1.899 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.763 kr.

Den nuværende pris på 1.843 kr er 5% over normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 31 prisfald og 26 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 56 prisændringer for hansgrohe Talis M54 køkkenarmatur 220 U, 1jet, steel. U-tud. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 56 prisændringer for hansgrohe Talis M54 køkkenarmatur 220 U, 1jet, steel. U-tud de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20261.843 kr20 kr (1%)
1. jun. 20261.823 kr39 kr (2%)
30. maj 20261.784 kr2 kr (0%)
29. maj 20261.786 kr4 kr (0%)
27. maj 20261.790 kr43 kr (2%)
26. maj 20261.833 kr39 kr (2%)
25. maj 20261.794 kr108 kr (6%)
23. maj 20261.686 kr157 kr (9%)
22. maj 20261.843 kr157 kr (9%)
20. maj 20261.686 kr147 kr (8%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret