Gå til hovedindhold

Hansgrohe Talis E 110 Håndvaskarmatur med løft-op bundventil Børstet sort krom

HansgroheSanitetEcoSmart vandbesparelseModerne badeværelser og håndvaskeområderEAN: 4059625229521

Stilfuld håndvaskarmatur fra Hansgrohe med ComfortZone 110 og vandbesparende EcoSmart teknologi. Børstet sort krom finish med løft-op bundventil. Læs mere

Pris fra 1.538 krtil 1.999 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 461 kr (23% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Hansgrohe Talis E 110 Håndvaskarmatur med løft-op bundventil Børstet sort krom og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1538 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
HG Talis E 110 HV-armatur - med løft-op bundventil, Børstet sort krom
1.538 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Hansgrohe Talis E 110 Håndvaskarmatur med løft-op bundventil Børstet sort krom
1.697 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Hansgrohe Talis E 1-grebs håndvaskarmatur 110 med løft-op bundventil krom
1.940 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Hansgrohe Talis E 110 håndvaskarmatur, børstet sort krom
1.999 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Hansgrohe Talis E 110 håndvaskarmatur, børstet sort krom
1.999 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hansgrohe Talis E 110 Håndvaskarmatur med løft-op bundventil Børstet sort krom koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hansgrohe Talis E 110 Håndvaskarmatur med løft-op bundventil Børstet sort krom koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK1.538 kr1.538 krKøb
2Elvvs.dk1.697 kr1.697 krKøb
3Proshop DK1.940 kr1.940 krKøb
4BilligVVS DK1.999 kr1.999 krKøb
5CompletVVS1.999 kr1.999 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Hansgrohe Talis E 110 håndvaskarmatur børstet sort krom

Hansgrohe

Stilfuld håndvaskarmatur fra Hansgrohe med ComfortZone 110 og vandbesparende EcoSmart teknologi. Børstet sort krom finish med løft-op bundventil.

• Moderne badeværelser og håndvaskeområder
• EcoSmart vandbesparelse

Beskrivelse

Hansgrohe Talis E 110 er et elegant håndvaskarmatur i børstet sort krom med komfortable 110mm ComfortZone. EcoSmart teknologien reducerer vandforbruget til kun 5 liter per minut uden at gå på kompromis med komforten. AirPower-funktionen tilsætter luft til vandstrålen for en blødere oplevelse, mens QuickClean gør det nemt at fjerne kalk med en fingerstrøg. Den slidstærke PVD-overflade sikrer langvarig skønhed og modstandsdygtighed. Armaturet leveres med løft-op bundventil og har en keramisk kartusche for pålidelig drift. Med sit prisbelønnede design kombinerer Talis E funktionalitet med æstetisk elegance.

Specifikationer

Betjening:1-grebs
Kartusche:Keramisk
Materiale:Messing
Overflade:Børstet sort krom, PVD
Teknologi:EcoSmart, AirPower, QuickClean
Bundventil:Løft-op stang inkluderet
Fremspring:112 mm
ComfortZone:110 mm
Tilslutning:Flexslanger med 3/8 omløbere
Vandbesparelse:5 l/min ved 3 bar

Ofte stillede spørgsmål5 spørgsmål

Hvor meget vand sparer EcoSmart teknologien?

EcoSmart teknologien reducerer vandforbruget til kun 5 liter per minut, hvilket sparer op til 60% vand sammenlignet med traditionelle armaturer.

Hvad er ComfortZone 110?

ComfortZone 110 betyder der er 110mm afstand mellem tud og vask, hvilket giver optimal plads og komfort ved håndvask.

Hvordan fungerer QuickClean funktionen?

QuickClean gør det nemt at fjerne kalk fra perlatoren - du kan simpelthen gnide kalken væk med en finger.

Er den børstede sort krom overflade holdbar?

Ja, PVD-overfladebehandlingen gør den meget slidstærk og modstandsdygtig over for ridser og tarnering.

Følger der bundventil med?

Ja, armaturet leveres komplet med løft-op bundventil og tilslutningsslanger for nem installation.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Hansgrohe Talis E 110 Håndvaskarmatur med løft-op bundventil Børstet sort krom

PriceData har fulgt prisen på Hansgrohe Talis E 110 Håndvaskarmatur med løft-op bundventil Børstet sort krom i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.447 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 1.667 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.553 kr.

Den nuværende pris på 1.538 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 18 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 35 prisændringer for Hansgrohe Talis E 110 Håndvaskarmatur med løft-op bundventil Børstet sort krom. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 35 prisændringer for Hansgrohe Talis E 110 Håndvaskarmatur med løft-op bundventil Børstet sort krom de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
14. maj 20261.538 kr30 kr (2%)
30. apr. 20261.568 kr10 kr (1%)
25. apr. 20261.578 kr89 kr (5%)
13. apr. 20261.667 kr89 kr (6%)
6. apr. 20261.578 kr1 kr (0%)
1. apr. 20261.579 kr69 kr (4%)
31. mar. 20261.648 kr69 kr (4%)
26. mar. 20261.579 kr33 kr (2%)
25. mar. 20261.546 kr21 kr (1%)
10. mar. 20261.567 kr9 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret