Gå til hovedindhold

Hansgrohe Crometta Vario hndbruser, EcoSmart, krom/hvid, 100 mm

HansgroheSanitetVandbesparende designModerne badeværelserEAN: 4011097780665

Hansgrohe Crometta Vario håndbruser med EcoSmart teknologi. Vandbesparende design med 2 strålefunktioner og QuickClean antikalk. Perfekt til moderne badeværelser. Læs mere

Pris fra 207 krtil 329 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 122 kr (37% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 173 kr 30. apr.

Sammenlign priser på Hansgrohe Crometta Vario hndbruser, EcoSmart, krom/hvid, 100 mm og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 207 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Hansgrohe Crometta Vario hndbruser, EcoSmart, krom/hvid, 100 mm
207 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Håndbruser Crometta vario eco
214 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Hansgrohe Crometta Vario håndbruser, EcoSmart, krom/hvid
215,65 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Hansgrohe Crometta Vario håndbruser, vandbesparende, krom/hvid
219 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Hansgrohe Crometta Vario håndbruser, vandbesparende, krom/hvid
-4%287 kr
Før 299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Hansgrohe Crometta Vario håndbruser, vandbesparende, krom/hvid
329 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hansgrohe Crometta Vario hndbruser, EcoSmart, krom/hvid, 100 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hansgrohe Crometta Vario hndbruser, EcoSmart, krom/hvid, 100 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1WATTOO.DK207 kr207 krKøb
2CS MEGASTORE DK214 kr253 krKøb
3EL-GROSSISTEN215,65 kr215,65 krKøb
4CompletVVS219 kr219 krKøb
5LavprisVVS287 kr287 krKøb
6BilligVVS DK329 kr329 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Hansgrohe Crometta Vario håndbruser EcoSmart 9 l/min

Hansgrohe

Hansgrohe Crometta Vario håndbruser med EcoSmart teknologi. Vandbesparende design med 2 strålefunktioner og QuickClean antikalk. Perfekt til moderne badeværelser.

• Moderne badeværelser
• Vandbesparende design

Beskrivelse

Crometta Vario er en prisvindende håndbruser fra Hansgrohe med EcoSmart teknologi der reducerer vandforbruget til kun 9 liter per minut. Den elegante krom/hvid finish kombinerer moderne design med praktisk funktionalitet. Med to stråletyper - Rain for afslappende bruseroplevelse og IntenseRain for energigivende morgenstart - kan du tilpasse bruseroplevelsen til dine behov. QuickClean teknologi gør det nemt at fjerne kalk fra de fleksible silikonedyser med hånden. Det 100mm store brusehoved sikrer optimal vandfordeling og komfort. Håndbruseren har vundet iF Product Design Award 2016 for sit tidløse design og innovative teknologi. Perfekt til familier der ønsker komfort og vandbesparelse i ét.

Specifikationer

Overflade:Krom med hvide elementer
Teknologi:EcoSmart vandbesparelse og QuickClean antikalk
Tilslutning:1/2 tommer standard
Vandpforbrug:9 liter per minut ved 3 bar
Certificering:CE godkendelse og iF Design Award 2016
Brusestørrelse:100 mm diameter
Strålefunktioner:2 typer - Rain og IntenseRain

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvordan monteres Crometta Vario håndbruseren?

Håndbruseren monteres på standard 1/2" tilslutning og er kompatibel med alle almindelige brusesystemer og bruseslanger. Montering kræver ingen specielle værktøjer.

Kan jeg regulere vandforbruget på denne håndbruser?

Ja, EcoSmart teknologien reducerer automatisk vandforbruget til 9 l/min ved 3 bar tryk - op til 60% mindre end almindelige brusere. Du behøver ikke selv at regulere noget.

Hvordan vedligeholder jeg QuickClean funktionen?

De fleksible silikonedyser kan nemt rengøres ved at gnide kalkaflejringer væk med fingeren. Dette forhindrer tilstopning og sikrer optimal vandstrøm gennem hele produktets levetid.

Hvor lang garanti har Hansgrohe Crometta Vario?

Hansgrohe giver standardgaranti på produktet. For specifikke garantivilkår anbefales det at kontakte forhandleren eller se Hansgrohes officielle garantibetingelser på deres hjemmeside.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Hansgrohe Crometta Vario hndbruser, EcoSmart, krom/hvid, 100 mm

PriceData har fulgt prisen på Hansgrohe Crometta Vario hndbruser, EcoSmart, krom/hvid, 100 mm i 181 dage. Laveste pris i perioden er 173 kr (registreret d. 28. marts 2026), højeste er 215,65 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 184 kr.

Den nuværende pris på 207 kr er 13% over normalprisen. Prisen er steget 16% den seneste måned. Der er registreret 18 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 35 prisændringer for Hansgrohe Crometta Vario hndbruser, EcoSmart, krom/hvid, 100 mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 35 prisændringer for Hansgrohe Crometta Vario hndbruser, EcoSmart, krom/hvid, 100 mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026207 kr7 kr (3%)
26. maj 2026214 kr1,65 kr (1%)
22. maj 2026215,65 kr31,65 kr (17%)
20. maj 2026184 kr5 kr (3%)
19. maj 2026179 kr3 kr (2%)
18. maj 2026182 kr2 kr (1%)
15. maj 2026184 kr6 kr (3%)
9. maj 2026178 kr1 kr (1%)
8. maj 2026177 kr
7. maj 2026177,98 kr3,02 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret