Gå til hovedindhold

HALO TRACK strmskinne 1-faset, 230V, 1,2 meter, hvid - Halo Design

Halo DesignBelysning – tilbehørDansk design med bløde formerFleksibel belysning over spisebord og arbejdsområderEAN: 5705639720019

Fleksibel 1,2m strømskinne i hvid aluminium fra Halo Design. Nem montering til loft eller væg med inkluderede endestykker og tilslutning. Læs mere

Pris fra 209 krtil 550 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 341 kr (62% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 194 kr 30. mar.

Sammenlign priser på HALO TRACK strmskinne 1-faset, 230V, 1,2 meter, hvid - Halo Design og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 209 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Halo Design Track 1F strømskinne, hvid, 1,2 meter
209 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Halo Design Track 1F strømskinne, hvid, 1,2 meter
239 kr
Til butik
Gå til Lampemesteren DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Halotrack Strømskinne 1,2m Hvid Halo Design - Metal
-8%275 kr
Før 299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Halo Design Track 1F strømskinne, hvid, 1,2 meter
279 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Halo Design Track 1F strømskinne, hvid, 1,2 meter
279 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Halo Design HALO TRACK Track 1.2M hvid - 720019
299 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
HALO TRACK Track 1,2M hvid
407,1 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
HALO TRACK strmskinne 1-faset, 230V, 1,2 meter, hvid - Halo Design
550 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HALO TRACK strmskinne 1-faset, 230V, 1,2 meter, hvid - Halo Design koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HALO TRACK strmskinne 1-faset, 230V, 1,2 meter, hvid - Halo Design koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LampeGuru.dk209 kr209 krKøb
2Greenline239 kr239 krKøb
3Lampemesteren DK275 kr304 krKøb
4BilligVVS DK279 kr279 krKøb
5LavprisVVS279 kr279 krKøb
6Homeshop DK299 kr299 krKøb
7EL-GROSSISTEN407,1 kr407,1 krKøb
8WATTOO.DK550 kr550 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Halo Design Track 1F strømskinne hvid 1,2 meter

Halo Design

Fleksibel 1,2m strømskinne i hvid aluminium fra Halo Design. Nem montering til loft eller væg med inkluderede endestykker og tilslutning.

• strømskinne
• skinnebelysning
• track lighting
• pendelskinner
• spotskinner
• lampeskinner
• monteringsskinne
• Fleksibel belysning over spisebord og arbejdsområder
• Dansk design med bløde former

Beskrivelse

Halo Design Track strømskinne er den mest fleksible løsning til moderne belysning. Denne 1,2 meter skinne i hvid aluminium giver dig mulighed for at kombinere pendler og skinnespots efter behov. Det danske design af Michael Waltersdorff leverer både funktionalitet og æstetik med sin bløde, diskrete form der erstatter kedelige firkantede skinner. Skinnen monteres nemt på loft eller væg og kan afkortes eller forlænges med samlestykker. Perfekt over spisebordet hvor du kan flytte lamperne når du får gæster. Leveres komplet med endestykker og tilslutning til 230V, så du kun skal finde monteringsstedet og tilslutte strømmen.

Specifikationer

Farve:Hvid
Faser:1-faset
Bredde:4,0 cm
Højde:1,7 cm
Længde:1,2 meter (120 cm)
Materiale:Aluminium
Spænding:230V
Inkluderet:Endestykker og tilslutning
Skinnetype:Påbygning
Designet af:Michael Waltersdorff

Ofte stillede spørgsmål5 spørgsmål

Kan strømskinnen monteres både på loft og væg?

Ja, Halo Track strømskinnen kan monteres både på loft og væg med de medfølgende skruer og monteringsbeslag.

Hvor mange pendler eller spots kan jeg sætte på skinnen?

Der er ingen fast grænse, men hver lampe må maks veje 4 kg pr. pendeladapter. Du kan tilføje eller fjerne lamper efter behov.

Kan skinnen afkortes eller forlænges?

Ja, skinnen kan afkortes til ønsket længde, og du kan samle flere skinner med specielle samlestykker for længere installationer.

Fungerer skinnen med lysdæmper?

Ja, strømskinnen er kompatibel med lysdæmpere, så du kan justere lysstyrken efter behov.

Hvad følger med når jeg køber skinnen?

Skinnen leveres komplet med endestykker, strømtilslutning og monteringsskruer. Du skal kun tilslutte til 230V ledning.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for HALO TRACK strmskinne 1-faset, 230V, 1,2 meter, hvid - Halo Design

PriceData har fulgt prisen på HALO TRACK strmskinne 1-faset, 230V, 1,2 meter, hvid - Halo Design i 183 dage. Laveste pris i perioden er 193 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 239 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 204 kr.

Den nuværende pris på 209 kr er 2% over normalprisen. Prisen er faldet 13% den seneste måned. Der er registreret 3 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 8 prisændringer for HALO TRACK strmskinne 1-faset, 230V, 1,2 meter, hvid - Halo Design. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 8 prisændringer for HALO TRACK strmskinne 1-faset, 230V, 1,2 meter, hvid - Halo Design de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 2026209 kr30 kr (13%)
23. maj 2026239 kr30 kr (14%)
2. maj 2026209 kr10 kr (5%)
3. apr. 2026199 kr5 kr (3%)
30. mar. 2026194 kr5 kr (3%)
20. mar. 2026199 kr5 kr (3%)
18. mar. 2026194 kr5 kr (3%)
16. mar. 2026199 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret