Gå til hovedindhold

Gross Pendel Ø50 Messing/Klar By Rydéns - Stue - Design - Glas - Med flere lyskilder

By RydénsLamperEAN: 7391741011947
Pris fra 3.840 krtil 5.320 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 1.480 kr (28% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Gross Pendel Ø50 Messing/Klar By Rydéns - Stue - Design - Glas - Med flere lyskilder og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3840 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
By Rydéns Taklampa Gross klar /mässing Ø50 cm 4200440-6509 By Rydéns
-22%3.840 kr
Før 4.929 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
By Rydéns Taklampa Gross klar /mässing  Ø50 cm 4200440-6509 By Rydéns billede

Produktinformation

Taklampa Gross klar /mässing Ø50 cm 4200440-6509 By Rydéns, Taklampan Gross från By Rydéns ger en känsla av lyx och stil, ett svävande moln av trettiosju stycken skira, munblåsta glaskupor som liknar atomer och ger ifrån sig ett underbart skimmer. Detaljer, Taklampan mäter 50 centimeter i diameter och går att höja och sänka. Den totala sladdlängden uppgår till 120 centimeter. Lampan behöver 8 stycken G9-ljuskällor (Max 5W LED). Ljuskällor säljer vi separat. Stilren design, Låt Gross taklampa i glas bli den förhöjande delen av ditt rum och skapa en riktig sevärdhet i sovrummet, vardagsrummet eller var du än väljer att hänga upp den. Lampan gör sig utmärkt i sig själv, men går också att kombinera med andra produkter från samma serie för en utökad upplevelse. Flera färger, Lampan finns i ett flertal färger, välj mellan matt vit, amber, rökgrå, multifärgad eller pärlemor. Om en glaskupa går sönder kan reservglas köpas för långvarig användning. Import Höjd: 450, Import skyddsklass: I, Import Sladdlängd: 1.20, Import typavljuskälla: LED, Import spänning: 230.00, Import Djup: 500, Import dimbar: 0, Import lampsockel: G9, Import Vikt: 4.50, Import Effekt: 5.00, Import Farg Lev: Mässing, Import ljuskällaingår: 0, Import Diameter: 500.00, Import material: Glas.

Produktspecifikationer

Mærke: By Rydéns
Kategori: Loftslamper
EAN: 7391741011947
Varenr.: D45467
Gå til KitchenTime DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
By Rydéns Gross loftlampe Ø50 cm Messing-klar
-26%3.848 kr
Før 5.175 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Lampemesteren DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Gross Pendel Ø50 Messing/Klar By Rydéns - Stue - Design - Glas - Med flere lyskilder
-14%4.270 kr
Før 4.943 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gross Pendel Ø50 Messing/Klar By Rydéns - Stue - Design - Glas - Med flere lyskilder billede

Produktinformation

Gross Pendel Ø50 Messing/Klar fra By Rydéns er den perfekte tilføjelse til dit hjem, hvis du søger en pendel lampe, der kombinerer elegance og funktionalitet. Denne smukke pendel er fremstillet af metal og glas, og dens messingophæng giver et luksuriøst touch. Med 37 håndblæste, klare glaskugler skaber den en betagende lysfordeling, der tilføjer en klassisk atmosfære til ethvert rum. Pendlen har en imponerende diameter på 50 cm, hvilket gør den ideel til moderne indretninger, hvor den kan fungere som et centralt element. For at opnå den bedste belysning anbefales det at bruge 8 G9 LED-pærer med en maksimal effekt på 8W. Uanset om du placerer den i stuen, spisestuen eller entréen, vil Gross pendel bringe en tidløs charme og stil ind i dit hjem.

Produktspecifikationer

Mærke: By Rydéns
Kategori: Pendler
Materiale: Glas
Artikel nr.: 4200440-6509
EAN: 7391741011947
Varenr.: 10038210
Gå til Hulténs DK
TrustScore 4 ud af 53,7
by Rydéns, Gross loftslampe Ø50cm Messing/klart glas
5.320 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gross Pendel Ø50 Messing/Klar By Rydéns - Stue - Design - Glas - Med flere lyskilder koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gross Pendel Ø50 Messing/Klar By Rydéns - Stue - Design - Glas - Med flere lyskilder koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Teknikproffset DK3.840 kr3.909 krKøb
2KitchenTime DK3.848 kr3.848 krKøb
3Lampemesteren DK4.270 kr4.270 krKøb
4Hulténs DK5.320 kr5.570 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Gross Pendel Ø50 Messing/Klar By Rydéns - Stue - Design - Glas - Med flere lyskilder

PriceData har fulgt prisen på Gross Pendel Ø50 Messing/Klar By Rydéns - Stue - Design - Glas - Med flere lyskilder i 182 dage. Laveste pris i perioden er 3.840 kr (registreret d. 31. maj 2026), højeste er 4.730 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.238 kr.

Den nuværende pris på 3.840 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 15 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 24 prisændringer for Gross Pendel Ø50 Messing/Klar By Rydéns - Stue - Design - Glas - Med flere lyskilder. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 24 prisændringer for Gross Pendel Ø50 Messing/Klar By Rydéns - Stue - Design - Glas - Med flere lyskilder de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20263.840 kr8 kr (0%)
13. apr. 20263.848 kr572 kr (13%)
11. apr. 20264.420 kr572 kr (15%)
27. mar. 20263.848 kr189 kr (5%)
18. feb. 20264.037 kr488 kr (11%)
17. feb. 20264.525 kr488 kr (12%)
20. jan. 20264.037 kr388 kr (9%)
19. jan. 20264.425 kr60 kr (1%)
17. jan. 20264.365 kr75 kr (2%)
16. jan. 20264.440 kr403 kr (10%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret