Gå til hovedindhold

Grohe Minta Etgrebs - køkkenbatteri. supersteel 32917DC0

GroheSanitetC-tud designModerne køkkenerEAN: 4005176804946

GROHE Minta køkkenarmatur i SuperSteel med C-tud og 360° svingfelt. Høj kvalitet, elegant design og praktisk funktionalitet til moderne køkkener. Læs mere

Pris fra 1.445 krtil 1.745,09 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 300,09 kr (17% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.439 kr 18. apr.

Sammenlign priser på Grohe Minta Etgrebs - køkkenbatteri. supersteel 32917DC0 og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1445 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Grohe Minta køkkenarmatur, stål
-10%1.445 kr
Før 1.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Grohe Minta køkkenarmatur, stål
-6%1.481 kr
Før 1.569 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe Minta Etgrebs - køkkenbatteri. supersteel 32917DC0
1.499 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe Minta køkkenarmatur, C-tud, supersteel
1.541 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
GROHE Minta Etgrebskøkkenbatteri - Supersteel
1.559 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
GROHE Minta Steel køkkenarmatur, c-tud
1.745,09 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Grohe Minta Etgrebs - køkkenbatteri. supersteel 32917DC0 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Grohe Minta Etgrebs - køkkenbatteri. supersteel 32917DC0 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompletVVS1.445 kr1.445 krKøb
2BilligVVS DK1.481 kr1.481 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.499 kr1.499 krKøb
4Proshop DK1.541 kr1.541 krKøb
5Elvvs.dk1.559 kr1.559 krKøb
6EL-GROSSISTEN1.745,09 kr1.745,09 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

GROHE Minta Køkkenarmatur SuperSteel C-tud

Grohe

GROHE Minta køkkenarmatur i SuperSteel med C-tud og 360° svingfelt. Høj kvalitet, elegant design og praktisk funktionalitet til moderne køkkener.

• Moderne køkkener
• C-tud design

Beskrivelse

GROHE Minta køkkenarmatur er det perfekte valg til moderne køkkener, der kræver både stil og funktionalitet. Med sit elegante SuperSteel finish og karakteristiske C-formede tud tilbyder dette armatur både æstetik og praktisk anvendelighed. Den høje tud gør det nemt at fylde høje gryder og kander, mens det justerbare svingfelt på op til 360° giver maksimal fleksibilitet ved køkkenvasken. Armaturet er udstyret med keramisk patron, der sikrer præcis vandregulering og lang levetid. Den integrerede kontraventil og fleksible tilslutningsslanger gør installationen enkel. SuperSteel overfladen er både smuk og modstandsdygtig over for pletter og fingeraftryk, hvilket gør rengøringen nem.

Specifikationer

Patron:46 mm keramisk patron
Tud type:C-formet høj tud
Materiale:SuperSteel rustfrit stål
Montering:Ethuls montering
Svingfelt:0°/150°/360° justerbart
Tilslutning:3/8'' fleksible slanger
Kontraventil:Integreret

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvad er forskellen på SuperSteel og krom finish?

SuperSteel er en børstet rustfri stålfinish, der er mere modstandsdygtig over for fingeraftryk og pletter sammenlignet med blank krom, og giver et moderne, professionelt look.

Kan armaturet svinge helt rundt 360 grader?

Ja, GROHE Minta kan leveres med 360° svingfelt, men kan også justeres til 0° eller 150° alt efter køkkenets layout og behov.

Hvor høj er tuden på dette armatur?

Den C-formede tud er designet som høj model, hvilket gør det nemt at fylde høje gryder og fade direkte i køkkenvasken.

Er armaturet omfattet af garanti?

Ja, GROHE Minta køkkenarmaturer kommer med GROHE's standard producentgaranti, der dækker defekter i materialer og fremstilling.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Grohe Minta Etgrebs - køkkenbatteri. supersteel 32917DC0

PriceData har fulgt prisen på Grohe Minta Etgrebs - køkkenbatteri. supersteel 32917DC0 i 181 dage. Laveste pris i perioden er 1.408 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 1.501 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.453 kr.

Den nuværende pris på 1.445 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 15 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 33 prisændringer for Grohe Minta Etgrebs - køkkenbatteri. supersteel 32917DC0. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 33 prisændringer for Grohe Minta Etgrebs - køkkenbatteri. supersteel 32917DC0 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 20261.445 kr36 kr (2%)
26. maj 20261.481 kr36 kr (2%)
17. maj 20261.445 kr56 kr (4%)
16. maj 20261.501 kr56 kr (4%)
10. maj 20261.445 kr28 kr (2%)
9. maj 20261.473 kr28 kr (2%)
3. maj 20261.445 kr6 kr (0%)
18. apr. 20261.439 kr36 kr (2%)
17. apr. 20261.475 kr36 kr (3%)
9. mar. 20261.439 kr24 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret