Gå til hovedindhold

Grohe Minta etgr køk brus dual - etgrebskøkkenbatteri, U-tud, ethulsmontage 32322002

GroheSanitetUdtrækstud med dual sprayModerne køkkener med fokus på funktionalitetEAN: 4005176465123

Grohe Minta køkkenarmatur med udtrækstud og dual spray funktion. Elegant U-tud design i holdbar krombelægning. StarLight finish og SilkMove teknologi. Læs mere

Pris fra 1.348 krtil 1.736,25 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 388,25 kr (22% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Grohe Minta etgr køk brus dual - etgrebskøkkenbatteri, U-tud, ethulsmontage 32322002 og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1348 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Grohe Minta køkkenarmatur, udtrækstud, krom
-10%1.348 kr
Før 1.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe Minta køkkenarmatur, udtrækstud, krom
1.409 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Grohe Minta køkkenarmatur, udtrækstud, krom
-7%1.439 kr
Før 1.555 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe Minta Køkkenarmatur med udtræk, U-tud, Krom
1.481 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe Minta etgr køk brus dual - etgrebskøkkenbatteri, U-tud, ethulsmontage 32322002
1.503,69 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Grohe Minta køkkenarmatur med U-tud og udtræk
1.610,51 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Grohe Minta køkkenarmatur brus dual U-tud. Med udtrækstud. Krom
1.691 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
GROHE Minta køkkenarmatur brus dual U-tud. Med udtrækstud. Krom
1.736,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Grohe Minta etgr køk brus dual - etgrebskøkkenbatteri, U-tud, ethulsmontage 32322002 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Grohe Minta etgr køk brus dual - etgrebskøkkenbatteri, U-tud, ethulsmontage 32322002 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompletVVS1.348 kr1.348 krKøb
2LavprisVVS1.409 kr1.409 krKøb
3BilligVVS DK1.439 kr1.439 krKøb
4Proshop DK1.481 kr1.481 krKøb
5CS MEGASTORE DK1.503,69 kr1.503,69 krKøb
6EL-GROSSISTEN1.610,51 kr1.610,51 krKøb
7Elvvs.dk1.691 kr1.691 krKøb
8vvsfittings.dk1.736,25 kr1.736,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Grohe Minta køkkenarmatur med udtrækstud, U-tud, krom

Grohe

Grohe Minta køkkenarmatur med udtrækstud og dual spray funktion. Elegant U-tud design i holdbar krombelægning. StarLight finish og SilkMove teknologi.

• Moderne køkkener med fokus på funktionalitet
• Udtrækstud med dual spray

Beskrivelse

Grohe Minta køkkenarmatur er det perfekte valg til moderne køkkener, der kræver både funktionalitet og elegance. Med sin karakteristiske høje U-formede tud og minimalistiske design i blankt krom passer den til enhver køkkenstil. Armaturet er udstyret med et udtræk med dual spray funktion, hvor du med et enkelt tryk kan skifte mellem laminar stråle og kraftig spray - perfekt til rengøring af gryder og skylning af vasken. GROHE StarLight krombelægningen sikrer en holdbar og smukt blank overflade, mens GROHE SilkMove 46mm keramisk patron giver præcis temperatur- og volumenregulering. EasyDock-systemet garanterer, at udtrækket glider smidig tilbage på plads efter brug.

Specifikationer

Patron:GROHE SilkMove 46mm keramisk
Rotation:360 grader drejelig tud
Materiale:Messing med StarLight krombelægning
Montering:Ethulsmontage
Tudhøjde:32 cm
Vandbesparelse:EcoJoy teknologi
Udtræksfunktion:Dual spray med laminar/spray omskifter

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvilken type montering kræver Grohe Minta armaturet?

Armaturet kræver ethulsmontage og passer til standardhulstørrelse på 35mm. Det leveres med fleksible tilslutningsslanger for nem installation.

Kan udtrækstudden anvendes til store gryder?

Ja, den høje U-formede tud og det lange udtrækkebare brusehoved gør det nemt at fylde og skylle store gryder og høje beholdere.

Hvordan virker dual spray funktionen?

Med et enkelt tryk på knappen på brusehovedet skifter du mellem blød laminar stråle til påfyldning og kraftig spray til effektiv rengøring.

Er armaturet vandbesparende?

Ja, GROHE EcoJoy teknologi sikrer vandbesparelse uden at gå på kompromis med komfort og ydeevne.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Grohe Minta etgr køk brus dual - etgrebskøkkenbatteri, U-tud, ethulsmontage 32322002

PriceData har fulgt prisen på Grohe Minta etgr køk brus dual - etgrebskøkkenbatteri, U-tud, ethulsmontage 32322002 i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.348 kr (registreret d. 3. maj 2026), højeste er 1.481 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.414 kr.

Den nuværende pris på 1.348 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 6% den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 26 prisændringer for Grohe Minta etgr køk brus dual - etgrebskøkkenbatteri, U-tud, ethulsmontage 32322002. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 26 prisændringer for Grohe Minta etgr køk brus dual - etgrebskøkkenbatteri, U-tud, ethulsmontage 32322002 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 20261.348 kr91 kr (6%)
26. maj 20261.439 kr91 kr (7%)
17. maj 20261.348 kr133 kr (9%)
16. maj 20261.481 kr133 kr (10%)
10. maj 20261.348 kr91 kr (6%)
9. maj 20261.439 kr91 kr (7%)
3. maj 20261.348 kr1 kr (0%)
18. apr. 20261.349 kr132 kr (9%)
17. apr. 20261.481 kr132 kr (10%)
9. mar. 20261.349 kr131 kr (9%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret