Gå til hovedindhold

GROHE Essence Etgrebsbatteri til håndvask, M-size med bundventil - Børstet Hard Graphite

GroheSanitetEAN: 4005176426070
Pris fra 1.866 krtil 2.699 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 833 kr (31% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på GROHE Essence Etgrebsbatteri til håndvask, M-size med bundventil - Børstet Hard Graphite og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1866 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Grohe Essence håndvaskarmatur, børstet sort krom
-11%1.866 kr
Før 2.099 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Grohe Essence håndvaskarmatur, børstet sort krom billede

Produktinformation

Elegance og ydeevne det vandbesparende Grohe Essence Etgrebsarmatur til håndvask i Brushed Hard Graphite(børstet sort krom).Dette Grohe Essence Etgrebsarmatur til håndvask har en finish i Hard Graphite og en markant, buet mellemhøj tud samt pop-up bundve...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Grohe
Kategori: Vaske & armaturer
Farve: hard graphite
EAN: 4005176426070
Varenr.: 702211209
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
GROHE Essence Etgrebsbatteri til håndvask, M-size med bundventil - Børstet Hard Graphite
2.079 kr
Til butik
GROHE Essence Etgrebsbatteri til håndvask, M-size med bundventil - Børstet Hard Graphite billede

Produktinformation

Essence Etgrebsbatteri til håndvask, DN 15 M-Size ethulsmontage metalgreb GROHE SilkMove 28 mm keramisk patron med temperaturbegrænser GROHE StarLight finish GROHE EcoJoy mousseur 5,7 l/min GROHE Aquaguide justerbar mousseur GROHE QuickFix Plus installati...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Grohe
Kategori: Håndvaskarmaturer
EAN: 4005176426070
Varenr.: 1570417
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe Essence håndvaskarmatur med bundventil, børstet hard graphite
2.080 kr
Til butik
Grohe Essence håndvaskarmatur med bundventil, børstet hard graphite billede

Produktinformation

Dette GROHE Essence Etgrebsarmatur til håndvask har en finish i Børstet Hard Graphite og en markant, buet mellemhøj tud samt pop-up bundventil og ser perfekt ud i ethvert smart og moderne badeværelse. Produktet er spækket med GROHE teknologi og er en fornøjelse at bruge. Vandet reguleres præcist og ubesværet takket være den keramiske GROHE SilkMove patron. GROHE EcoJoy teknologi begrænser vandgennemstrømningen til 5,7 l/m - hvilket sparer både vand og penge. Det har endda også et justerbart svingfelt, så du opnår fuldstændig kontrol over rengøringen - lås tuden på plads ved 0°, begræns bevægelsen til under 150°, eller nyd fleksibiliteten ved at bruge det fulde svingfelt på 360°. For at undgå vandspild eller stænk kan du også indstille vinklen på AquaGuide mousseuren, så den passer med håndvaskens konturer. Og hvis du bruger GROHE QuickFix Plus systemet, reduceres monteringstiden for 1-huls-installationen med op til 50 %! Med en eftertragtet blanding af form og funktion supplerer denne monoblok alle de øvrige produkter i GROHE Essence sortimentet med farven Børstet Hard Graphite og er med til at skabe et smukt og harmonisk badeværelsesdesign.

Produktspecifikationer

Mærke: Grohe
Kategori: Blandingsbatterier og armaturer
Artikel nr.: 23462AL1
EAN: 4005176426070
Varenr.: 2896367
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GROHE Essence Etgrebsarmatur til Håndvask - 23462AL1
2.144 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Grohe Essence håndvaskarmatur, børstet sort krom
2.699 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GROHE Essence Etgrebsbatteri til håndvask, M-size med bundventil - Børstet Hard Graphite koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GROHE Essence Etgrebsbatteri til håndvask, M-size med bundventil - Børstet Hard Graphite koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompletVVS1.866 kr1.866 krKøb
2Elvvs.dk2.079 kr2.079 krKøb
3Proshop DK2.080 kr2.080 krKøb
4CS MEGASTORE DK2.144 kr2.144 krKøb
5BilligVVS DK2.699 kr2.699 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for GROHE Essence Etgrebsbatteri til håndvask, M-size med bundventil - Børstet Hard Graphite

PriceData har fulgt prisen på GROHE Essence Etgrebsbatteri til håndvask, M-size med bundventil - Børstet Hard Graphite i 181 dage. Laveste pris i perioden er 1.866 kr (registreret d. 3. maj 2026), højeste er 2.099 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.031 kr.

Den nuværende pris på 1.866 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 24 prisændringer for GROHE Essence Etgrebsbatteri til håndvask, M-size med bundventil - Børstet Hard Graphite. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 24 prisændringer for GROHE Essence Etgrebsbatteri til håndvask, M-size med bundventil - Børstet Hard Graphite de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 20261.866 kr213 kr (10%)
26. maj 20262.079 kr213 kr (11%)
17. maj 20261.866 kr213 kr (10%)
16. maj 20262.079 kr213 kr (11%)
10. maj 20261.866 kr213 kr (10%)
9. maj 20262.079 kr213 kr (11%)
3. maj 20261.866 kr213 kr (10%)
24. apr. 20262.079 kr1 kr (0%)
23. apr. 20262.080 kr1 kr (0%)
24. mar. 20262.079 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret