Gå til hovedindhold

Goobay Netværkskabel CAT 6, S/FTP (PiMF), gul, 5 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH)

GoobayNetværkskablerEAN: 4040849683039
Pris fra 30 krtil 119 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 89 kr (75% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 24 kr 13. apr.

Sammenlign priser på Goobay Netværkskabel CAT 6, S/FTP (PiMF), gul, 5 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH) og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 30 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Goobay CAT 6 S/FTP CU 5m Yellow
30 kr
Til butik
Goobay CAT 6 S/FTP CU 5m Yellow billede

Produktinformation

goobay - Netværkskabel - RJ-45 (han) til RJ-45 (han) - 5 m - pairs in metal foil = PiMF (ledningspar i afskærmende folie) - CAT 6 - halogenfri, formet - gul

Produktspecifikationer

Mærke: Goobay
Artikel nr.: 68303
EAN: 4040849683039
Varenr.: 987719693
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Goobay CAT 6 S/FTP CU 5m Yellow
39 kr
Til butik
Goobay CAT 6 S/FTP CU 5m Yellow billede

Produktinformation

Oplev den imponerende Goobay CAT 6 S/FTP CU 5m kabel i en lys gul farve, perfekt til at sikre dit netværk. Dette højkvalitets netværkskabel er designet til at levere lynhurtig dataoverførsel med en hastighed på op til 10 Gbps, hvilket gør det ideelt til b...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Goobay
Kategori: Netværkskabler (RJ45)
EAN: 4040849683039
Varenr.: 38011
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Goobay Netværkskabel CAT 6, S/FTP (PiMF), gul, 5 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH)
-50%64 kr
Før 129 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Goobay Netværkskabel CAT 6, S/FTP (PiMF), gul, 5 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH) billede

Produktinformation

Vores CAT-kabler overfører signaler i maksimal kvalitet og med ekstrem hastighed og sikrer en stabil forbindelse. Indvendige ledere af høj kvalitet, robust kabelkappe og præcist tilpassede stik kendetegner vores tilslutningskabler og stik. Goobay har altid det rigtige produkt til din netværksapplikation - både til hjemmet og til virksomhedsnetværk. Simpelthen. Alt. Hvad du behøver!, kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH) Kabellængde 5 m, Förpackning, : Cable Tag, Samlet, dobbelt afskærmet LAN-kabel med RJ45-stik til tilslutning af netværkskomponenter, CAT-6-netværkskabel, der er egnet til 10 Gigabit Ethernet 10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T, 10/100/1000/10000 Mbit/s, S/FTP samlet afskærmning: afskærmning af aluminiumfolie for de enkelte ledningspar (PiMF) og aluminiumflet afskærmning for kabelkappen, Kobberleder (CU) af høj kvalitet og guldbelagte kontaktflader garanterer en fremragende, højtydende netværksforbindelse. Bøjningsbeskyttelse og stabil kappe beskytter Ethernet-kablet optimalt mod brud på kablet. Snaplåsbeskyttelsen af den RJ45-stikledning forhindrer, at den snaplås kan hænge fast eller brække af, hvilket sikrer en pålidelig internetforbindelse. Internetkablet er CAT-6-testet og egnet til Power over Ethernet (PoE, PoE+). AWG, : 28/7 (stranded), Bøjningsradius >, : 48 mm, Specifikation, : CAT 6, Kabelkappen diameter, : 6 mm, Afskærmning klasse, : S/FTP (PiMF), Numre af skærm, : 2 x, Forbindelser, : EIA/TIA-568 B, Markeringer, : WEEE, CE, Driftstemperatur op til, : 60 °C, Driftstemperatur fra, : -20 °C, max. båndbredde, : 250 MHz, Kink beskyttelse, : tosidet, Kabeltype, : Rundkabel, Materiale kabelkappe, : LSZH, Inder leder materiale, : CU (kobber).

Produktspecifikationer

Mærke: Goobay
Kategori: Cat6
EAN: 4040849683039
Varenr.: C39245
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Pro LAN CAT 6 STP - Yellow - 5m - Gul - 5m
79 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
S/FTP netværkskabel - CAT6 PIMF CU LSZH, Gul (5m)
119 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Goobay Netværkskabel CAT 6, S/FTP (PiMF), gul, 5 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Goobay Netværkskabel CAT 6, S/FTP (PiMF), gul, 5 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK30 kr30 krKøb
2Ultrashop39 kr39 krKøb
3Teknikproffset DK64 kr113 krKøb
4Proshop DK79 kr118 krKøb
5EL-GROSSISTEN119 kr119 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Goobay Netværkskabel CAT 6, S/FTP (PiMF), gul, 5 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH)

PriceData har fulgt prisen på Goobay Netværkskabel CAT 6, S/FTP (PiMF), gul, 5 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH) i 182 dage. Laveste pris i perioden er 24 kr (registreret d. 2. marts 2026), højeste er 39 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 28 kr.

Den nuværende pris på 30 kr er 7% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 34 prisfald og 33 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 66 prisændringer for Goobay Netværkskabel CAT 6, S/FTP (PiMF), gul, 5 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 66 prisændringer for Goobay Netværkskabel CAT 6, S/FTP (PiMF), gul, 5 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 202630 kr1,66 kr (6%)
30. maj 202628,34 kr1,66 kr (6%)
23. maj 202630 kr1,66 kr (6%)
22. maj 202628,34 kr1,66 kr (6%)
20. maj 202630 kr1,66 kr (6%)
19. maj 202628,34 kr1,66 kr (6%)
14. maj 202630 kr1,66 kr (6%)
13. maj 202628,34 kr1,66 kr (6%)
9. maj 202630 kr1,66 kr (6%)
8. maj 202628,34 kr1,66 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret