Gå til hovedindhold

Goobay Netværkskabel CAT 6A, S/FTP (PiMF), hvid, 15 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH)

GoobayNetværkskablerEAN: 4040849941597
Pris fra 88 krtil 129 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 41 kr (32% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 87 kr 28. maj

Sammenlign priser på Goobay Netværkskabel CAT 6A, S/FTP (PiMF), hvid, 15 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH) og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 88 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
goobay CAT 6a SFTP, PiMF 15m Patchkabel Hvid
88 kr
Til butik
goobay CAT 6a SFTP, PiMF 15m Patchkabel Hvid billede

Produktinformation

goobay - Patchkabel - RJ-45 (han) til RJ-45 (han) - SFTP, PiMF - CAT 6a - halogenfri, formet, knastfri - hvid

Produktspecifikationer

Mærke: Goobay
Artikel nr.: 94159
EAN: 4040849941597
Varenr.: 988526990
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Goobay 94159, 15 m, Cat6a, S/FTP (S-STP), RJ-45, RJ-45, Hvid
89 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Pro LAN CAT 6a S/FTP - Hvid - 15m
104 kr
Til butik
Pro LAN CAT 6a S/FTP - Hvid - 15m billede

Produktinformation

LAN-netværkskabel CAT 6A S/FTP i hvid, designet til at forbinde netværkskomponenter med 2x RJ45-stik. Bygget til højhastigheds- og stabile forbindelser med interne ledere i høj kvalitet, en robust kabelkappe og præcist tilpassede stik. CAT 6A egnet til 10 Gigabit Ethernet (10BASE-T) og understøtter 10/100/1000/10000 Mbit/s Dobbelt-afskærmet S/FTP med aluminiumsfolieskærm for hvert par (PiMF) plus aluminiumsfletskærm Kobberleder i høj kvalitet med 3µ guldbelagte kontakter for en stærk netværksforbindelse Bøjningsbeskyttelse og holdbar kappe hjælper med at beskytte mod kabelbrud RJ45-låsebeskyttelse hjælper med at forhindre, at clipsen hænger fast eller knækker CAT 6A-testet (inkl. testrapport) og egnet til Power over Ethernet (PoE/PoE+) Pålidelig Ethernet-kabling til hjemme- eller virksomhedsnetværk, hvor ren installation og driftssikker ydeevne er vigtig.

Produktspecifikationer

Mærke: Pro
Kategori: Netvaerkskabel
Artikel nr.: 4040849941597
EAN: 4040849941597
Varenr.: 2984737
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Goobay Netværkskabel CAT 6A, S/FTP (PiMF), hvid, 15 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH)
-39%109 kr
Før 179 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Netværkskabel CAT 6a S/FTP 15 m - Goobay - hvid
109 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
goobay CAT 6a SFTP, PiMF 15m Patchkabel Hvid
119 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Netværkskabel CAT 6a S/FTP 15 m - Goobay - hvid
129 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Goobay Netværkskabel CAT 6A, S/FTP (PiMF), hvid, 15 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Goobay Netværkskabel CAT 6A, S/FTP (PiMF), hvid, 15 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK88 kr88 krKøb
2CS MEGASTORE DK89 kr128 krKøb
3Proshop DK104 kr143 krKøb
4Teknikproffset DK109 kr158 krKøb
5Boligcenter DK109 kr109 krKøb
6Ultrashop119 kr119 krKøb
7Vivas DK129 kr198 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Goobay Netværkskabel CAT 6A, S/FTP (PiMF), hvid, 15 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH)

PriceData har fulgt prisen på Goobay Netværkskabel CAT 6A, S/FTP (PiMF), hvid, 15 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH) i 172 dage. Laveste pris i perioden er 83 kr (registreret d. 15. december 2025), højeste er 100 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 88 kr.

Den nuværende pris på 88 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 3 prisfald og 4 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 8 prisændringer for Goobay Netværkskabel CAT 6A, S/FTP (PiMF), hvid, 15 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 8 prisændringer for Goobay Netværkskabel CAT 6A, S/FTP (PiMF), hvid, 15 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 202688 kr1 kr (1%)
28. maj 202687 kr1 kr (1%)
19. feb. 202688 kr12 kr (12%)
18. feb. 2026100 kr12 kr (14%)
17. dec. 202588 kr4 kr (5%)
16. dec. 202584 kr1 kr (1%)
15. dec. 202583 kr2 kr (2%)
14. dec. 202585 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret