Gå til hovedindhold

Goobay Netværkskabel CAT 6A, S/FTP (PiMF), hvid, 3 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH)

GoobayNetværkskablerEAN: 4040849937903
Pris fra 33 krtil 79 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 46 kr (58% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Goobay Netværkskabel CAT 6A, S/FTP (PiMF), hvid, 3 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH) og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 33 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Goobay CAT 6a S/FTP CU 3m White
33 kr
Til butik
Goobay CAT 6a S/FTP CU 3m White billede

Produktinformation

goobay - Patchkabel - RJ-45 (han) til RJ-45 (han) - SFTP, PiMF - CAT 6a - halogenfri, formet - hvid

Produktspecifikationer

Mærke: Goobay
Artikel nr.: 93790
EAN: 4040849937903
Varenr.: 987719816
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Luxorparts Halogenfri S/FTP-netværkskabel Cat. 6a Hvid - 3 m
35 kr
Til butik
Luxorparts Halogenfri S/FTP-netværkskabel Cat. 6a Hvid - 3 m billede

Produktinformation

Få en pålidelig kablet netværksforbindelse til computer, router, switch, server, IP-kamera og PoE-enheder med dette Luxorparts Cat. 6a netværkskabel. Den hvide halogenfri kappe er et valg til dig, der ønsker et kabel uden halogenmaterialer i installationen. Kablet er 3 m langt, så du nemt kan forbinde udstyr i samme rum uden overskydende kabelrod. Med Cat. 6a-standard, en specificeret hastighed på op til 10 Gb/s og en båndbredde på 500 MHz er det egnet til moderne netværksudstyr, hvor der overføres store datamængder. Skærmet med S/FTP-konstruktion S/FTP (SSTP, PiMF) betyder, at kablet har både samlet skærm og individuelle parsvis skærmede ledere, hvilket hjælper med at reducere elektrisk støj fra omgivelserne. Det er en fordel, hvis kablet skal ligge tæt på andre kabler eller elektrisk udstyr. Klar til PoE og netværksudstyr Med RJ45-stik i begge ender passer kablet til almindelige netværksporte på computer, router, switch, server, IP-kamera og PoE-enheder. Lederne er angivet som ren kobber (Bare Copper, BC), og kablet understøtter PoE, så både data og strøm kan sendes over samme kabel, når dit udstyr understøtter det. I pakken: 1 stk. Luxorparts halogenfri S/FTP Cat. 6a netværkskabel, 3 m, hvid.

Produktspecifikationer

Mærke: Luxorparts
Kategori: Cat 6 netværkskabel
Artikel nr.: 68890
EAN: 4040849937903
Varenr.: 68890
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Goobay 93790, 3 m, Cat6a, S/FTP (S-STP), RJ-45, RJ-45
37,3 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Goobay CAT 6a S/FTP patchkabel 3 m - hvid (halogenfri)
39 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Goobay Netværkskabel CAT 6A, S/FTP (PiMF), hvid, 3 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH)
-62%41 kr
Før 109 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Pro LAN CAT 6a S/FTP - Hvid - 3m
42 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Goobay CAT 6a S/FTP CU 3m White
49 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Goobay CAT 6a S/FTP patchkabel 3 m - hvid (halogenfri)
59 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
S/FTP netværkskabel - CAT6a PiMF Halogenfri, Hvid (3m)
79 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Goobay Netværkskabel CAT 6A, S/FTP (PiMF), hvid, 3 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Goobay Netværkskabel CAT 6A, S/FTP (PiMF), hvid, 3 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK33 kr33 krKøb
2Av-Cables DK35 kr35 krKøb
3CS MEGASTORE DK37,3 kr76,3 krKøb
4Boligcenter DK39 kr39 krKøb
5Teknikproffset DK41 kr90 krKøb
6Proshop DK42 kr81 krKøb
7Ultrashop49 kr49 krKøb
8Vivas DK59 kr128 krKøb
9EL-GROSSISTEN79 kr79 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Goobay Netværkskabel CAT 6A, S/FTP (PiMF), hvid, 3 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH)

PriceData har fulgt prisen på Goobay Netværkskabel CAT 6A, S/FTP (PiMF), hvid, 3 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH) i 166 dage. Laveste pris i perioden er 33 kr (registreret d. 25. december 2025), højeste er 42 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 37 kr.

Den nuværende pris på 33 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Der er registreret 4 prisfald og 3 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 8 prisændringer for Goobay Netværkskabel CAT 6A, S/FTP (PiMF), hvid, 3 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 8 prisændringer for Goobay Netværkskabel CAT 6A, S/FTP (PiMF), hvid, 3 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
9. apr. 202633 kr9 kr (21%)
26. mar. 202642 kr9 kr (27%)
25. mar. 202633 kr9 kr (21%)
24. mar. 202642 kr9 kr (27%)
9. jan. 202633 kr8 kr (20%)
27. dec. 202541 kr8 kr (24%)
25. dec. 202533 kr8 kr (20%)
20. dec. 202541 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret