Gå til hovedindhold

Goobay Netværkskabel CAT 6A, S/FTP (PiMF), hvid, 2 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH)

GoobayNetværkskablerEAN: 4040849937491
Pris fra 24 krtil 49 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 25 kr (51% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 23 kr 23. mar.

Sammenlign priser på Goobay Netværkskabel CAT 6A, S/FTP (PiMF), hvid, 2 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH) og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 24 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Goobay CAT 6a S/FTP CU 2m White
24 kr
Til butik
Goobay CAT 6a S/FTP CU 2m White billede

Produktinformation

goobay - Netværkskabel - RJ-45 (han) til RJ-45 (han) - pairs in metal foil = PiMF (ledningspar i afskærmende folie) - CAT 6a - formet, knastfri - hvid

Produktspecifikationer

Mærke: Goobay
Artikel nr.: 93749
EAN: 4040849937491
Varenr.: 987719815
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Luxorparts Halogenfri S/FTP-netværkskabel Cat. 6a Hvid - 2 m
29 kr
Til butik
Luxorparts Halogenfri S/FTP-netværkskabel Cat. 6a Hvid - 2 m billede

Produktinformation

Få hurtig kablet netværksforbindelse til router, switch, computer, IP-kamera og netværksenhed med dette Cat. 6a-netværkskabel. Kablet er 2 m langt og klassificeret som Cat. 6a, hvilket betyder, at det understøtter op til 10 Gb/s og en båndbredde på 500 MHz til krævende netværksopgaver. Skærmet til krævende miljøer S/FTP (SSTP, PiMF)-skærmning betyder, at både hele kablet og de enkelte par er skærmede, så signalet beskyttes mod elektrisk støj fra andet udstyr. Klar til PoE-udstyr Lederne er ren kobber (BC, Bare Copper), og kablet er egnet til udstyr med PoE (Power over Ethernet), så samme kabel kan bruges til både data og strøm – fx til IP-kameraer og PoE-netværksenheder. I pakken: 1 stk. Luxorparts halogenfri S/FTP Cat. 6a netværkskabel, 2 m, med RJ45-stik.

Produktspecifikationer

Mærke: Luxorparts
Kategori: Cat 6 netværkskabel
Artikel nr.: 68889
EAN: 4040849937491
Varenr.: 68889
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Goobay CAT 6a S/FTP netværkskabel 2 m - hvid
29 kr
Til butik
Goobay CAT 6a S/FTP netværkskabel 2 m - hvid billede

Produktinformation

goobay - Netværkskabel - RJ-45 (han) til RJ-45 (han) - 2 m - pairs in metal foil = PiMF (ledningspar i afskærmende folie) - CAT 6a - formet, knastfri - hvidGenereltAfskærmningsmateriale: Folie, flettetAWG American Wire Gauge: 26/7Belagt stikforbindelse: GuldEgenskaber: FormetknastfriSmalFarve: HvidKabel længde: 2 mKappemateriale: Low Smoke Zero Halogen (LSZH)Ledninger pr. kabel: 8 ledningerNetværkskabeltype: Netværkskabel - CAT 6aPar pr. kabel: 2 parTeknologi: Pairs in metal foil = PiMF (ledningspar i afskærmende folie)ForbindelseForbindelsesled: RJ-45 - hanStikforbindelse (anden ende): RJ-45 - hanDiverseOverensstemmelsesstandarder: Op til 500 MHz...

Produktspecifikationer

Mærke: Goobay
Kategori: Netværkskabler
Vægt: 0.07g
EAN: 4040849937491
Varenr.: 2076625
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Goobay 93749, 2 m, Cat6a, S/FTP (S-STP), RJ-45, RJ-45
29,31 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Goobay Netværkskabel CAT 6A, S/FTP (PiMF), hvid, 2 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH)
-68%32 kr
Før 99 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Pro LAN CAT 6a S/FTP - Hvid - 2m
38 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Goobay CAT 6a S/FTP CU 2m White
39 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
S/FTP netværkskabel - CAT6a PiMF Halogenfri, Hvid (2m)
44 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Goobay CAT 6a S/FTP netværkskabel 2 m - hvid
49 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Goobay Netværkskabel CAT 6A, S/FTP (PiMF), hvid, 2 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Goobay Netværkskabel CAT 6A, S/FTP (PiMF), hvid, 2 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK24 kr24 krKøb
2Av-Cables DK29 kr29 krKøb
3Boligcenter DK29 kr29 krKøb
4CS MEGASTORE DK29,31 kr68,31 krKøb
5Teknikproffset DK32 kr81 krKøb
6Proshop DK38 kr77 krKøb
7Ultrashop39 kr39 krKøb
8EL-GROSSISTEN44 kr44 krKøb
9Vivas DK49 kr118 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Goobay Netværkskabel CAT 6A, S/FTP (PiMF), hvid, 2 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH)

PriceData har fulgt prisen på Goobay Netværkskabel CAT 6A, S/FTP (PiMF), hvid, 2 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH) i 178 dage. Laveste pris i perioden er 23 kr (registreret d. 27. februar 2026), højeste er 38 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 28 kr.

Den nuværende pris på 24 kr er 14% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Der er registreret 12 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 24 prisændringer for Goobay Netværkskabel CAT 6A, S/FTP (PiMF), hvid, 2 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 24 prisændringer for Goobay Netværkskabel CAT 6A, S/FTP (PiMF), hvid, 2 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. maj 202624 kr8 kr (25%)
1. maj 202632 kr8 kr (33%)
9. apr. 202624 kr13 kr (35%)
6. apr. 202637 kr13 kr (54%)
26. mar. 202624 kr1 kr (4%)
23. mar. 202623 kr1 kr (4%)
22. mar. 202624 kr1 kr (4%)
13. mar. 202623 kr1 kr (4%)
8. mar. 202624 kr1 kr (4%)
7. mar. 202623 kr1 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret