Gå til hovedindhold

Goobay CAT 6 udendørs netværkskabel, U/UTP, sort kobberbeklædt aluminiumleder (CCA), dobbelt ydre kappe (PE), 75 m

GoobayNetværkskablerEAN: 4040849943973
Pris fra 214 krtil 395 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 181 kr (46% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 199 kr 13. mar.

Sammenlign priser på Goobay CAT 6 udendørs netværkskabel, U/UTP, sort kobberbeklædt aluminiumleder (CCA), dobbelt ydre kappe (PE), 75 m og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 214 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Goobay RJ45 UTP 75 meter CAT6 Outdoor
214 kr
Til butik
Goobay RJ45 UTP 75 meter CAT6 Outdoor billede

Produktinformation

goobay - Patchkabel - RJ-45 (han) til RJ-45 (han) - UTP - CAT 6 - rund, solid - sort

Produktspecifikationer

Mærke: Goobay
Artikel nr.: 94397
EAN: 4040849943973
Varenr.: 988698060
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Goobay CAT 6 udendørs netværkskabel, U/UTP, sort kobberbeklædt aluminiumleder (CCA), dobbelt ydre kappe (PE), 75 m
-36%225 kr
Før 349 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Goobay CAT 6 udendørs netværkskabel, U/UTP, sort kobberbeklædt aluminiumleder (CCA), dobbelt ydre kappe (PE), 75 m billede

Produktinformation

Goobay-netværkskablet er ideelt til udendørs installation, f.eks. i haven, til camping, på bygningsfacader, på balkonen og til tilslutning af overvågningskameraer. Den dobbeltbeskyttede polyethylenkabelkappe er ekstremt modstandsdygtig over for vejrlig og UV-stråling. kobberbeklædt aluminiumleder (CCA), dobbelt ydre kappe (PE) Kabellængde 75 m, Förpackning, : Bulk, Samlet, uskærmet LAN-kabel med RJ45-stik til tilslutning af netværkskomponenter, Den dobbelte ydre polyethylenkappe beskytter netværkskablet udendørs og gør det ekstremt vejrbestandigt. Udendørs Ethernet-kabel er ideelt til haven, altanen, campingpladser, bygningsfacader og overvågningskameraer. Højkvalitets, kobberbeklædt aluminiumleder (CCA) og forgyldte kontaktflader garanterer en fremragende, højtydende netværksforbindelse. Snaplåsbeskyttelsen af den RJ45-stikledning forhindrer, at den snaplås kan hænge fast eller brække af, hvilket sikrer en pålidelig internetforbindelse. Udendørs CAT-6-kabel, der er egnet til Gigabit Ethernet med hastigheder på op til 10/100/1000 Mbit/s, Netværksstik: parrækkefølge i henhold til EIA/TIA 568B, AWG, : 24/1 (solid), Bøjningsradius >, : 54 mm, Specifikation, : CAT 6, Kabelkappen diameter, : 6 mm, Afskærmning klasse, : U/UTP, Forbindelser, : EIA/TIA-568 B, Markeringer, : WEEE, CE, Driftstemperatur op til, : 65 °C, Driftstemperatur fra, : -40 °C, max. båndbredde, : 250 MHz, Kink beskyttelse, : tosidet, Kabeltype, : udendørs kabel, Materiale kabelkappe, : PE, Inder leder materiale, : CCA (kobberbeklædt aluminium), Tilslutning, afskærmning, : nej.

Produktspecifikationer

Mærke: Goobay
Kategori: Cat6
EAN: 4040849943973
Varenr.: C43536
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Netværkskabel CAT6 udendørs 75 m - Goobay RJ45 UTP (sort)
-4%239 kr
Før 249 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Netværkskabel CAT6 udendørs 75 m - Goobay RJ45 UTP (sort) billede

Produktinformation

goobay - Patchkabel - RJ-45 (han) til RJ-45 (han) - 75 m - UTP - CAT 6 - rund, solid - sortGenereltAWG American Wire Gauge: 24/1Belagt stikforbindelse: GuldEgenskaber: RundsolidUV-resistentvandtætpresaflastningknækbeskyttelseCopper-Clad Aluminium (CCA) ledereFarve: SortLængde: 75 mNetværkskabeltype: Patchkabel - CAT 6Teknologi: Ikke afskærmet parsnoet (UTP)ForbindelseForbindelsesled: RJ-45 - hanStikforbindelse (anden ende): RJ-45 - hanDiverseOverensstemmelsesstandarder: TIA/EIA-568-B - op til 250 MHzPakketype: En gros...

Produktspecifikationer

Mærke: Goobay
Kategori: Netværkskabler
Vægt: 1.88g
EAN: 4040849943973
Varenr.: 1813036
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Netværkskabel CAT6 udendørs 75 m - Goobay RJ45 UTP (sort)
-4%259 kr
Før 269 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Pro LAN CAT 6 UTP - Outdoor - Sort - 75m
269 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Goobay RJ45 UTP 75 meter CAT6 Outdoor
279 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
UTP netværkskabel - CAT6, 2xRJ45, Udendørs, Sort (75m)
395 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Goobay CAT 6 udendørs netværkskabel, U/UTP, sort kobberbeklædt aluminiumleder (CCA), dobbelt ydre kappe (PE), 75 m koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Goobay CAT 6 udendørs netværkskabel, U/UTP, sort kobberbeklædt aluminiumleder (CCA), dobbelt ydre kappe (PE), 75 m koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK214 kr214 krKøb
2Teknikproffset DK225 kr284 krKøb
3Boligcenter DK239 kr239 krKøb
4Vivas DK259 kr328 krKøb
5Proshop DK269 kr308 krKøb
6Ultrashop279 kr279 krKøb
7EL-GROSSISTEN395 kr395 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Goobay CAT 6 udendørs netværkskabel, U/UTP, sort kobberbeklædt aluminiumleder (CCA), dobbelt ydre kappe (PE), 75 m

PriceData har fulgt prisen på Goobay CAT 6 udendørs netværkskabel, U/UTP, sort kobberbeklædt aluminiumleder (CCA), dobbelt ydre kappe (PE), 75 m i 168 dage. Laveste pris i perioden er 199 kr (registreret d. 13. marts 2026), højeste er 259 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 220 kr.

Den nuværende pris på 214 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 3 prisfald og 3 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 7 prisændringer for Goobay CAT 6 udendørs netværkskabel, U/UTP, sort kobberbeklædt aluminiumleder (CCA), dobbelt ydre kappe (PE), 75 m. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 7 prisændringer for Goobay CAT 6 udendørs netværkskabel, U/UTP, sort kobberbeklædt aluminiumleder (CCA), dobbelt ydre kappe (PE), 75 m de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
7. maj 2026214 kr1 kr (0%)
30. apr. 2026213 kr1 kr (0%)
14. mar. 2026214 kr15 kr (8%)
13. mar. 2026199 kr20 kr (9%)
5. mar. 2026219 kr40 kr (15%)
4. mar. 2026259 kr40 kr (18%)
18. dec. 2025219 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret