Gå til hovedindhold

Goobay CAT 6 udendørs netværkskabel, U/UTP, sort kobberbeklædt aluminiumleder (CCA), dobbelt ydre kappe (PE), 60 m

GoobayNetværkskablerEAN: 4040849943966
Pris fra 178 krtil 299 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 121 kr (40% besparelse)

Sammenlign priser på Goobay CAT 6 udendørs netværkskabel, U/UTP, sort kobberbeklædt aluminiumleder (CCA), dobbelt ydre kappe (PE), 60 m og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 178 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Goobay RJ45 UTP 60 meter CAT6 Outdoor
178 kr
Til butik
Goobay RJ45 UTP 60 meter CAT6 Outdoor billede

Produktinformation

goobay - Patchkabel - RJ-45 (han) til RJ-45 (han) - UTP - CAT 6 - rund, knastfri, solid - sort

Produktspecifikationer

Mærke: Goobay
Artikel nr.: 94396
EAN: 4040849943966
Varenr.: 988698059
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Netværkskabel CAT6 - Goobay RJ45 UTP 60 m (sort)
199 kr
Til butik
Netværkskabel CAT6 - Goobay RJ45 UTP 60 m (sort) billede

Produktinformation

goobay - Patchkabel - RJ-45 (han) til RJ-45 (han) - 60 m - UTP - CAT 6 - rund, knastfri, solid - sortGenereltAWG American Wire Gauge: 24/1Belagt stikforbindelse: GuldEgenskaber: RundknastfrisolidpresaflastningCopper-Clad Aluminium (CCA) ledereFarve: SortKabel længde: 60 mLedninger pr. kabel: 8 ledningerNetværkskabeltype: Patchkabel - CAT 6Par pr. kabel: 4 parTeknologi: Ikke afskærmet parsnoet (UTP)ForbindelseForbindelsesled: RJ-45 - hanStikforbindelse (anden ende): RJ-45 - hanDiverseOverensstemmelsesstandarder: TIA/EIA-568-B, TIA/EIA 568B - op til 250 MHz...

Produktspecifikationer

Mærke: Goobay
Kategori: Netværkskabler
Vægt: 1.63g
EAN: 4040849943966
Varenr.: 1966754
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Pro LAN CAT 6 UTP - Outdoor - Sort - 60m
219 kr
Til butik
Pro LAN CAT 6 UTP - Outdoor - Sort - 60m billede

Produktinformation

Pro LAN CAT 6 UTP udendørs patchkabel i sort er bygget til stabile netværksforbindelser, hvor indendørskabler ikke er egnede, med en UV- og vandbestandig, dobbelt PE-yderkappe og en solid, rund konstruktion. Egnet til 10/100/1000 Mbit netværk (op til 1 Gbit) Guldpladerede PINs med trækaflastning og låsebeskyttelse Parrækkefølge i henhold til EIA/TIA 568B; Copper-Clad Aluminium (CCA) ledere Ideelt til udendørs netværksføringer, der kræver pålidelig ydeevne og ekstra beskyttelse mod vand og UV-påvirkning.

Produktspecifikationer

Mærke: Pro
Kategori: Netvaerkskabel
Artikel nr.: 4040849943966
EAN: 4040849943966
Varenr.: 2504907
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Netværkskabel CAT6 - Goobay RJ45 UTP 60 m (sort)
219 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Goobay RJ45 UTP 60 meter CAT6 Outdoor
229 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Goobay CAT 6 udendørs netværkskabel, U/UTP, sort kobberbeklædt aluminiumleder (CCA), dobbelt ydre kappe (PE), 60 m
-18%246 kr
Før 299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
UTP netværkskabel - CAT6, 2xRJ45, Udendørs, Sort (60m)
299 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Goobay CAT 6 udendørs netværkskabel, U/UTP, sort kobberbeklædt aluminiumleder (CCA), dobbelt ydre kappe (PE), 60 m koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Goobay CAT 6 udendørs netværkskabel, U/UTP, sort kobberbeklædt aluminiumleder (CCA), dobbelt ydre kappe (PE), 60 m koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK178 kr178 krKøb
2Boligcenter DK199 kr199 krKøb
3Proshop DK219 kr258 krKøb
4Vivas DK219 kr288 krKøb
5Ultrashop229 kr229 krKøb
6Teknikproffset DK246 kr305 krKøb
7EL-GROSSISTEN299 kr299 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Goobay CAT 6 udendørs netværkskabel, U/UTP, sort kobberbeklædt aluminiumleder (CCA), dobbelt ydre kappe (PE), 60 m

PriceData har fulgt prisen på Goobay CAT 6 udendørs netværkskabel, U/UTP, sort kobberbeklædt aluminiumleder (CCA), dobbelt ydre kappe (PE), 60 m i 171 dage. Laveste pris i perioden er 175 kr (registreret d. 15. december 2025), højeste er 219 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 184 kr.

Den nuværende pris på 178 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Der er registreret 2 prisfald og 3 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 6 prisændringer for Goobay CAT 6 udendørs netværkskabel, U/UTP, sort kobberbeklædt aluminiumleder (CCA), dobbelt ydre kappe (PE), 60 m. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 6 prisændringer for Goobay CAT 6 udendørs netværkskabel, U/UTP, sort kobberbeklædt aluminiumleder (CCA), dobbelt ydre kappe (PE), 60 m de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
9. feb. 2026178 kr1 kr (1%)
8. feb. 2026177 kr1 kr (1%)
11. jan. 2026178 kr41 kr (19%)
10. jan. 2026219 kr41 kr (23%)
16. dec. 2025178 kr3 kr (2%)
15. dec. 2025175 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret