Gå til hovedindhold

Goobay CAT 6 udendørs netværkskabel, U/UTP, sort kobberbeklædt aluminiumleder (CCA), dobbelt ydre kappe (PE), 20 m

GoobayNetværkskablerEAN: 4040849943928
Pris fra 67 krtil 119 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 52 kr (44% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 59 kr 14. mar.

Sammenlign priser på Goobay CAT 6 udendørs netværkskabel, U/UTP, sort kobberbeklædt aluminiumleder (CCA), dobbelt ydre kappe (PE), 20 m og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 67 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Goobay 94392, 20 m, Cat6, U/UTP (UTP), RJ-45, RJ-45, Sort
67 kr
Til butik
Goobay 94392, 20 m, Cat6, U/UTP (UTP), RJ-45, RJ-45, Sort billede

Produktspecifikationer

Mærke: Goobay
Kategori: Netværkskabler
Farve: 2
Artikel nr.: 94392
EAN: 4040849943928
Varenr.: 1739823
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Goobay RJ45 UTP 20 meter CAT6 Outdoor
68 kr
Til butik
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Luxorparts UTP-netværkskabel Cat. 6 til udendørs brug - 20 m
69 kr
Til butik
Luxorparts UTP-netværkskabel Cat. 6 til udendørs brug - 20 m billede

Produktinformation

PE-kappen og UV-resistensen gør dette Cat. 6 UTP-netværkskabel fra Luxorparts egnet til udendørs netværksinstallation. Det er velegnet til at forbinde router, switch og computer, når du vil trække netværk udenfor. Kablet er 20 m langt, hvilket giver god rækkevidde mellem dine netværksenheder. Med Cat. 6-standard, en specificeret hastighed på 1 Gb/s og båndbredde på 250 MHz er det egnet til almindelige gigabit-netværk. Klar til router, switch og computer Med RJ45-stik i enderne passer kablet direkte i porte på router, switch og computer uden ekstra adaptere. Det gør opsætningen enkel, uanset om du udvider dit eksisterende netværk eller etablerer en ny udendørs netværksinstallation. Udendørs brug og materialevalg Yderkappen er fremstillet i PE-plast, som er velegnet til udendørs brug. Kablet er desuden UV-resistent, så det holder til at ligge fast monteret udendørs over tid. I pakken: 1 stk. Luxorparts UTP-netværkskabel Cat. 6 til udendørs brug, 20 m, sort.

Produktspecifikationer

Mærke: Luxorparts
Kategori: Cat 6 netværkskabel
Artikel nr.: 69176
EAN: 4040849943928
Varenr.: 69176
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Netværkskabel CAT6 udendørs 20 m - Goobay RJ45 UTP
79 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Goobay CAT 6 udendørs netværkskabel, U/UTP, sort kobberbeklædt aluminiumleder (CCA), dobbelt ydre kappe (PE), 20 m
-42%86 kr
Før 149 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Goobay RJ45 UTP 20 meter CAT6 Outdoor
89 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Netværkskabel CAT6 udendørs 20 m - Goobay RJ45 UTP
99 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Pro LAN CAT 6 UTP - Outdoor - Sort - 20m
119 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Goobay CAT 6 udendørs netværkskabel, U/UTP, sort kobberbeklædt aluminiumleder (CCA), dobbelt ydre kappe (PE), 20 m koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Goobay CAT 6 udendørs netværkskabel, U/UTP, sort kobberbeklædt aluminiumleder (CCA), dobbelt ydre kappe (PE), 20 m koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK67 kr106 krKøb
2CompuMail DK68 kr68 krKøb
3Av-Cables DK69 kr69 krKøb
4Boligcenter DK79 kr79 krKøb
5Teknikproffset DK86 kr145 krKøb
6Ultrashop89 kr89 krKøb
7Vivas DK99 kr168 krKøb
8Proshop DK119 kr158 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Goobay CAT 6 udendørs netværkskabel, U/UTP, sort kobberbeklædt aluminiumleder (CCA), dobbelt ydre kappe (PE), 20 m

PriceData har fulgt prisen på Goobay CAT 6 udendørs netværkskabel, U/UTP, sort kobberbeklædt aluminiumleder (CCA), dobbelt ydre kappe (PE), 20 m i 82 dage. Laveste pris i perioden er 59 kr (registreret d. 14. marts 2026), højeste er 68 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 66 kr.

Den nuværende pris på 67 kr er 2% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 3 prisfald og 3 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 7 prisændringer for Goobay CAT 6 udendørs netværkskabel, U/UTP, sort kobberbeklædt aluminiumleder (CCA), dobbelt ydre kappe (PE), 20 m. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 7 prisændringer for Goobay CAT 6 udendørs netværkskabel, U/UTP, sort kobberbeklædt aluminiumleder (CCA), dobbelt ydre kappe (PE), 20 m de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 202667 kr1 kr (1%)
2. jun. 202668 kr1 kr (1%)
25. maj 202667 kr1 kr (1%)
24. maj 202668 kr1 kr (1%)
23. maj 202667 kr1 kr (1%)
13. apr. 202668 kr9 kr (15%)
14. mar. 202659 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret