Gå til hovedindhold

Gigabyte Technology Gigabyte Z790 D - 1.0 - bundkort - ATX - LGA1700 sokkel - Z790 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen2, USB-C 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Gigabyte TechnologyBundkortEAN: 4719331861186
Pris fra 1.097 krtil 1.374 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 277 kr (20% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.073 kr 16. apr.

Sammenlign priser på Gigabyte Z790 D - 1.0 - bundkort - ATX - LGA1700 sokkel - Z790 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen2, USB-C 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1097 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Gigabyte Z790 D ATX LGA1700 sokkel Intel Z790
1.097 kr
Til butik
Gigabyte Z790 D ATX LGA1700 sokkel Intel Z790 billede

Produktinformation

Gigabyte Z790 D - 1.0 - bundkort - ATX - LGA1700 sokkel - Z790 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen2, USB-C 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: Z790 D
EAN: 4719331861186
Varenr.: 1001846398
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
GIGABYTE Z790 D Bundkort
1.174 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Gigabyte Z790 D - 1.0 - bundkort - ATX - LGA1700 sokkel - Z790 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen2, USB-C 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)
1.222 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE Z790 D Bundkort - Intel Z790 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX
1.223 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort ATX - Gigabyte Z790 D LGA1700 (Intel Z790)
-11%1.269 kr
Før 1.429 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort ATX - Gigabyte Z790 D LGA1700 (Intel Z790)
-11%1.289 kr
Før 1.449 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Gigabyte Z790 D ATX LGA1700 sokkel Intel Z790
1.349 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Gigabyte Z790 D Lga 1700 Atx Bundkort
1.374 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gigabyte Z790 D - 1.0 - bundkort - ATX - LGA1700 sokkel - Z790 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen2, USB-C 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gigabyte Z790 D - 1.0 - bundkort - ATX - LGA1700 sokkel - Z790 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen2, USB-C 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.097 kr1.097 krKøb
2Komplett DK1.174 kr1.174 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.222 kr1.222 krKøb
4Proshop DK1.223 kr1.223 krKøb
5Boligcenter DK1.269 kr1.269 krKøb
6Vivas DK1.289 kr1.358 krKøb
7Ultrashop1.349 kr1.349 krKøb
8Dustin DK1.374 kr1.460,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Gigabyte Z790 D - 1.0 - bundkort - ATX - LGA1700 sokkel - Z790 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen2, USB-C 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

PriceData har fulgt prisen på Gigabyte Z790 D - 1.0 - bundkort - ATX - LGA1700 sokkel - Z790 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen2, USB-C 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) i 186 dage. Laveste pris i perioden er 1.073 kr (registreret d. 16. april 2026), højeste er 1.310 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.200 kr.

Den nuværende pris på 1.097 kr er 9% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 6% den seneste måned. Der er registreret 32 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 47 prisændringer for Gigabyte Z790 D - 1.0 - bundkort - ATX - LGA1700 sokkel - Z790 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen2, USB-C 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 47 prisændringer for Gigabyte Z790 D - 1.0 - bundkort - ATX - LGA1700 sokkel - Z790 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen2, USB-C 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 20261.097 kr25 kr (2%)
16. maj 20261.122 kr44 kr (4%)
5. maj 20261.166 kr8 kr (1%)
4. maj 20261.174 kr18 kr (2%)
3. maj 20261.192 kr5 kr (0%)
2. maj 20261.197 kr4 kr (0%)
1. maj 20261.193 kr6 kr (1%)
30. apr. 20261.187 kr1 kr (0%)
29. apr. 20261.188 kr1 kr (0%)
26. apr. 20261.189 kr121 kr (9%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret