Gå til hovedindhold

GIGABYTE Z790 AORUS ELITE AX Bundkort - Intel Z790 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX

GigabyteBundkortEAN: 4719331849467
Pris fra 1.720 krtil 3.124 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 1.404 kr (45% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.498 kr 19. apr.

Sammenlign priser på GIGABYTE Z790 AORUS ELITE AX Bundkort - Intel Z790 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1720 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Gigabyte Z790 Aorus Elite AX - DDR5
1.720 kr
Til butik
Gigabyte Z790 Aorus Elite AX - DDR5 billede

Produktinformation

Gigabyte Z790 Aorus Elite AX - DDR5

Produktspecifikationer

Artikel nr.: Z790 AORUS ELITE AX
EAN: 4719331849467
Varenr.: 1000832065
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE Z790 AORUS ELITE AX Bundkort - Intel Z790 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX
1.805 kr
Til butik
GIGABYTE Z790 AORUS ELITE AX Bundkort - Intel Z790 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: ATX, Intel LGA1700 socket, Intel Z790 chipset, 2 x PCI-Express 3.0 x16 / 1 x PCI-Express 5.0 x16, Dual DDR5-5600 4 x DIMM slots (Intel XMP support), lagrings tilslutninger: 6 x SATA-600 / 4 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 3.2 Gen 2 type A & C, skærm tilslutning: 1 x Displayport / 1 x HDMI, Realtek RTL8125 2.5 Gigabit netværk (LAN), Intel AX211 WiFi 6E & Bluetooth 5.3, Intel Xe Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek ALC897 HD Audio (8-kanaler) lydkort, Gigabyte Fusion RGB 2.0 software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: GIGABYTE
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: Z790 AORUS ELITE AX
EAN: 4719331849467
Varenr.: 3108981
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Gigabyte Z790 AORUS ELITE AX Bundkort - GEEKD.dk
1.805 kr
Til butik
Gigabyte Z790 AORUS ELITE AX Bundkort - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Dit næste gaming-rig starter her - med power til at holde i årevis! ⚡ Gigabyte Z790 AORUS ELITE AX er fundamentet for dit ultimative gaming-setup med Intel Z790 chipset og LGA 1700 sokkel. Dette bundkort er designet til gamere der kræver stabil ydeevn...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Gigabyte
Kategori: Bundkort
EAN: 4719331849467
Varenr.: 46704423829840
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Gigabyte Z790 AORUS ELITE AX Bundkort
1.854 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Gigabyte Z790 AORUS ELITE AX bundkort - LGA1700, DDR5, Wi‑Fi 6E, 2,5GbE
1.999 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Gigabyte Z790 AORUS ELITE AX bundkort - LGA1700, DDR5, Wi‑Fi 6E, 2,5GbE
2.019 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Gigabyte Z790 Aorus Elite AX - DDR5
2.119 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Gigabyte Z790 Aorus Elite Ax Bundkort Intel Z790 Lga 1700 Atx Lga 1700 Atx Bundkort
3.124 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE Z790 AORUS ELITE AX Bundkort - Intel Z790 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE Z790 AORUS ELITE AX Bundkort - Intel Z790 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.720 kr1.720 krKøb
2Proshop DK1.805 kr1.805 krKøb
3Geekd1.805 kr1.805 krKøb
4Komplett DK1.854 kr1.854 krKøb
5Boligcenter DK1.999 kr1.999 krKøb
6Vivas DK2.019 kr2.098 krKøb
7Ultrashop2.119 kr2.119 krKøb
8Dustin DK3.124 kr3.210,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for GIGABYTE Z790 AORUS ELITE AX Bundkort - Intel Z790 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX

PriceData har fulgt prisen på GIGABYTE Z790 AORUS ELITE AX Bundkort - Intel Z790 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX i 186 dage. Laveste pris i perioden er 1.498 kr (registreret d. 19. april 2026), højeste er 1.871 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.729 kr.

Den nuværende pris på 1.720 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 53 prisfald og 35 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 85 prisændringer for GIGABYTE Z790 AORUS ELITE AX Bundkort - Intel Z790 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 85 prisændringer for GIGABYTE Z790 AORUS ELITE AX Bundkort - Intel Z790 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20261.720 kr12 kr (1%)
26. maj 20261.708 kr4 kr (0%)
23. maj 20261.704 kr4 kr (0%)
22. maj 20261.708 kr6 kr (0%)
20. maj 20261.702 kr2 kr (0%)
17. maj 20261.704 kr12 kr (1%)
15. maj 20261.692 kr3 kr (0%)
14. maj 20261.689 kr31 kr (2%)
6. maj 20261.720 kr30 kr (2%)
3. maj 20261.690 kr9 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret