Gå til hovedindhold

GIGABYTE Z790 EAGLE AX Bundkort - Intel Z790 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX

GigabyteBundkortEAN: 4719331860998
Pris fra 1.344 krtil 1.649 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 305 kr (18% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.069 kr 29. maj

Sammenlign priser på GIGABYTE Z790 EAGLE AX Bundkort - Intel Z790 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1344 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Gigabyte Z790 EAGLE AX ATX LGA1700 sokkel Intel Z790
1.344 kr
Til butik
Gigabyte Z790 EAGLE AX ATX LGA1700 sokkel Intel Z790 billede

Produktinformation

Gigabyte Z790 EAGLE AX - 1.0 - bundkort - ATX - LGA1700 sokkel - Z790 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen2, USB-C 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth, Wi-Fi 6E - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: Z790 EAGLE AX
EAN: 4719331860998
Varenr.: 1001825957
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
GIGABYTE Z790 EAGLE AX Bundkort
1.380 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE Z790 EAGLE AX Bundkort - Intel Z790 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX
1.406 kr
Til butik
GIGABYTE Z790 EAGLE AX Bundkort - Intel Z790 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: ATX, Intel LGA1700 socket, Intel Z790 chipset, 1 x PCI-Express 5.0 x16, Dual DDR5-5600 4 x DIMM slots (Intel XMP support), lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 3 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 3.2 Gen 2 type A & C, skærm tilslutning: 1 x Displayport 1.2 / 1 x HDMI 2.1, Realtek 2.5 Gigabit netværk (LAN), Intel AX211 WiFi 6E & Bluetooth 5.3, Intel Xe Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek HD Audio (8-kanaler) lydkort, Gigabyte Fusion RGB 2.0 software Klar til Intel 14th gen...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: GIGABYTE
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: Z790 EAGLE AX
EAN: 4719331860998
Varenr.: 3239419
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Gigabyte Z790 EAGLE AX ATX LGA1700 sokkel Intel Z790 Bundkort - GEEKD.dk
1.515 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort Gigabyte Z790 Eagle AX - LGA 1700, DDR5, Wi‑Fi 6E
-6%1.599 kr
Før 1.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort Gigabyte Z790 Eagle AX - LGA 1700, DDR5, Wi‑Fi 6E
-6%1.619 kr
Før 1.719 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Gigabyte Z790 EAGLE AX ATX LGA1700 sokkel Intel Z790
1.649 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE Z790 EAGLE AX Bundkort - Intel Z790 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE Z790 EAGLE AX Bundkort - Intel Z790 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.344 kr1.344 krKøb
2Komplett DK1.380 kr1.380 krKøb
3Proshop DK1.406 kr1.406 krKøb
4Geekd1.515 kr1.515 krKøb
5Boligcenter DK1.599 kr1.599 krKøb
6Vivas DK1.619 kr1.698 krKøb
7Ultrashop1.649 kr1.649 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for GIGABYTE Z790 EAGLE AX Bundkort - Intel Z790 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX

PriceData har fulgt prisen på GIGABYTE Z790 EAGLE AX Bundkort - Intel Z790 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX i 181 dage. Laveste pris i perioden er 1.069 kr (registreret d. 29. maj 2026), højeste er 1.487 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.349 kr.

Den nuværende pris på 1.344 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 18% den seneste måned. Der er registreret 34 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 43 prisændringer for GIGABYTE Z790 EAGLE AX Bundkort - Intel Z790 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 43 prisændringer for GIGABYTE Z790 EAGLE AX Bundkort - Intel Z790 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20261.344 kr275 kr (26%)
29. maj 20261.069 kr24 kr (2%)
22. maj 20261.093 kr22 kr (2%)
15. maj 20261.115 kr23 kr (2%)
8. maj 20261.138 kr25 kr (2%)
30. apr. 20261.163 kr24 kr (2%)
24. apr. 20261.187 kr23 kr (2%)
17. apr. 20261.210 kr127 kr (9%)
11. apr. 20261.337 kr37 kr (3%)
10. apr. 20261.300 kr71 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret