Gå til hovedindhold

MSI Z790 GAMING PLUS WIFI Bundkort - Intel Z790 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX

MSIBundkortEAN: 4711377134712
Pris fra 1.657 krtil 1.979 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 322 kr (16% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.596 kr 10. apr.

Sammenlign priser på MSI Z790 GAMING PLUS WIFI Bundkort - Intel Z790 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1657 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
MSI Z790 Gaming Plus Wifi ATX LGA1700 sokkel Intel Z790
1.657 kr
Til butik
MSI Z790 Gaming Plus Wifi ATX LGA1700 sokkel Intel Z790 billede

Produktinformation

MSI Z790 Gaming Plus Wifi - Bundkort - ATX - LGA1700 sokkel - Z790 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen2, USB-C 3.2 Gen 2x2 - 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth, Wi-Fi 6E - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Artikel nr.: Z790 GAMING PLUS WIFI
EAN: 4711377134712
Varenr.: 1001680736
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
MSI Z790 Gaming Plus Wifi - bundkort - - GEEKD.dk
1.725 kr
Til butik
MSI Z790 Gaming Plus Wifi - bundkort - - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Klar til at bygge dit næste gaming-beast uden at tømme kontoen? 🎮 MSI Z790 Gaming Plus WiFi giver dig alt det essentielle til en kraftfuld Intel-baseret gaming-PC - DDR5-hastigheder, Wi-Fi 6E og fremtidssikret PCIe 5.0 - uden premium-prisen. Perfek...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Bundkort
EAN: 4711377134712
Varenr.: 48827932967248
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MSI Z790 GAMING PLUS WIFI Bundkort - Intel Z790 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX
1.746 kr
Til butik
MSI Z790 GAMING PLUS WIFI Bundkort - Intel Z790 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: ATX, Intel LGA1700 socket, Intel Z790 chipset, 1 x PCI-Express 5.0 x16, Dual DDR5-5600 4 x DIMM slots (Intel XMP support), lagrings tilslutninger: 6 x SATA-600 / 4 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 3.2 Gen 2x2 type A & C, skærm tilslutning: 1 x Displayport 1.4 / 1 x HDMI 2.1, Intel I225-V 2.5 Gigabit netværk (LAN), Intel WiFi 6E & Bluetooth 5.3, Intel Xe Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek ALC897 HD Audio (8-kanaler) lydkort, MSI Mystic Light software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: Z790 GAMING PLUS WIFI
EAN: 4711377134712
Varenr.: 3201906
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort MSI Z790 Gaming Plus WiFi - Intel Z790, LGA 1700, ATX
1.899 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort MSI Z790 Gaming Plus WiFi - Intel Z790, LGA 1700, ATX
1.919 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
MSI Z790 Gaming Plus Wifi ATX LGA1700 sokkel Intel Z790
1.979 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI Z790 GAMING PLUS WIFI Bundkort - Intel Z790 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI Z790 GAMING PLUS WIFI Bundkort - Intel Z790 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.657 kr1.657 krKøb
2Geekd1.725 kr1.725 krKøb
3Proshop DK1.746 kr1.746 krKøb
4Boligcenter DK1.899 kr1.899 krKøb
5Vivas DK1.919 kr1.998 krKøb
6Ultrashop1.979 kr1.979 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for MSI Z790 GAMING PLUS WIFI Bundkort - Intel Z790 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX

PriceData har fulgt prisen på MSI Z790 GAMING PLUS WIFI Bundkort - Intel Z790 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX i 184 dage. Laveste pris i perioden er 1.596 kr (registreret d. 10. april 2026), højeste er 1.705 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.661 kr.

Den nuværende pris på 1.657 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 29 prisfald og 26 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 54 prisændringer for MSI Z790 GAMING PLUS WIFI Bundkort - Intel Z790 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 54 prisændringer for MSI Z790 GAMING PLUS WIFI Bundkort - Intel Z790 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 20261.657 kr48 kr (3%)
17. maj 20261.705 kr3 kr (0%)
15. maj 20261.702 kr18 kr (1%)
13. maj 20261.684 kr17 kr (1%)
9. maj 20261.667 kr19 kr (1%)
16. apr. 20261.648 kr3 kr (0%)
15. apr. 20261.645 kr3 kr (0%)
14. apr. 20261.648 kr52 kr (3%)
10. apr. 20261.596 kr8 kr (0%)
9. apr. 20261.604 kr8 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret