Gå til hovedindhold

ASUSTeK COMPUTER ASUS TUF GAMING Z790-PLUS WIFI (V2) Bundkort - Intel Z790 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX

ASUSTeK COMPUTERBundkortEAN: 4711387014509
Pris fra 1.800 krtil 2.424 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 624 kr (26% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.740 kr 15. mar.

Sammenlign priser på ASUS TUF GAMING Z790-PLUS WIFI (V2) Bundkort - Intel Z790 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1800 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS TUF GAMING Z790-PLUS WIFI ATX LGA1700 sokkel Intel Z790
1.800 kr
Til butik
ASUS TUF GAMING Z790-PLUS WIFI ATX LGA1700 sokkel Intel Z790 billede

Produktinformation

ASUS TUF GAMING Z790-PLUS WIFI - Bundkort - ATX - LGA1700 sokkel - Z790 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen2, USB-C 3.2 Gen 2x2 - 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth, Wi-Fi 6E - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90MB1D80-M1EAY0
EAN: 4711387014509
Varenr.: 1001582086
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS TUF GAMING Z790-PLUS WIFI (V2) Bundkort - Intel Z790 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX
1.840 kr
Til butik
ASUS TUF GAMING Z790-PLUS WIFI (V2) Bundkort - Intel Z790 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: ATX, Intel LGA1700 socket, Intel Z790 chipset, 1 x PCI-Express 5.0 x16, Dual DDR5-5600 4 x DIMM slots (Intel XMP support), lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 4 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 3.2 Gen 2x2 type A & C, skærm tilslutning: 1 x Displayport 1.4 / 1 x HDMI 2.1, Intel I225-V 2.5 Gigabit netværk (LAN), WiFi 6E & Bluetooth 5.3, Intel Xe Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek S1220A HD Audio (8-kanaler) lydkort, ASUS AURA Sync software Klar til Intel 14th gen...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: 90MB1D80-M1EAY0
EAN: 4711387014509
Varenr.: 3202142
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS TUF GAMING Z790-PLUS WIFI (ATX, Z790, LGA 1700, DDR5) Bundkort - GEEKD.dk
1.953 kr
Til butik
ASUS TUF GAMING Z790-PLUS WIFI (ATX, Z790, LGA 1700, DDR5) Bundkort - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Klar til at bygge dit ultimate gaming-setup med Intels nyeste generation? ASUS TUF GAMING Z790-PLUS WIFI bundkortet er fundamentet til et seriøst gaming-setup, der ikke bare håndterer nutidens krav, men er future-proof med DDR5 og PCIe 5.0 teknologi. Dett...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Bundkort
EAN: 4711387014509
Varenr.: 46704424780112
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
ASUS TUF GAMING Z790-PLUS WIFI ATX LGA1700 sockel intel Z790
1.991 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
ASUS TUF Gaming Z790-PLUS WIFI - ATX bundkort LGA1700
-5%2.099 kr
Før 2.199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
ASUS TUF Gaming Z790-PLUS WIFI - ATX bundkort LGA1700
-5%2.119 kr
Før 2.219 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS TUF GAMING Z790-PLUS WIFI ATX LGA1700 sokkel Intel Z790
2.149 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Asus Tuf Gaming Z790-plus Wifi Intel Z790 Lga 1700 Atx Lga 1700 Atx Bundkort
2.424 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS TUF GAMING Z790-PLUS WIFI (V2) Bundkort - Intel Z790 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS TUF GAMING Z790-PLUS WIFI (V2) Bundkort - Intel Z790 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.800 kr1.800 krKøb
2Proshop DK1.840 kr1.840 krKøb
3Geekd1.953 kr1.953 krKøb
4Teknikproffset DK1.991 kr2.050 krKøb
5Boligcenter DK2.099 kr2.099 krKøb
6Vivas DK2.119 kr2.188 krKøb
7Ultrashop2.149 kr2.149 krKøb
8Dustin DK2.424 kr2.510,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS TUF GAMING Z790-PLUS WIFI (V2) Bundkort - Intel Z790 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX

PriceData har fulgt prisen på ASUS TUF GAMING Z790-PLUS WIFI (V2) Bundkort - Intel Z790 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX i 135 dage. Laveste pris i perioden er 1.740 kr (registreret d. 15. marts 2026), højeste er 1.874 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.800 kr.

Den nuværende pris på 1.800 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 46 prisfald og 43 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for ASUS TUF GAMING Z790-PLUS WIFI (V2) Bundkort - Intel Z790 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for ASUS TUF GAMING Z790-PLUS WIFI (V2) Bundkort - Intel Z790 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20261.800 kr1 kr (0%)
30. maj 20261.801 kr1 kr (0%)
27. maj 20261.802 kr7 kr (0%)
26. maj 20261.809 kr1 kr (0%)
25. maj 20261.810 kr7 kr (0%)
24. maj 20261.803 kr1 kr (0%)
23. maj 20261.804 kr9 kr (0%)
22. maj 20261.813 kr7 kr (0%)
21. maj 20261.806 kr1 kr (0%)
20. maj 20261.807 kr7 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret