Gå til hovedindhold

ASRock Z790 PG Sonic Bundkort - Intel Z790 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX

ASRockBundkortEAN: 4710483941009
Pris fra 1.664 krtil 1.919 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 255 kr (13% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.654 kr 14. maj

Sammenlign priser på ASRock Z790 PG Sonic Bundkort - Intel Z790 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1664 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Asrock Z790 Phantom Gaming Sonic - DDR5
1.664 kr
Til butik
Asrock Z790 Phantom Gaming Sonic - DDR5 billede

Produktinformation

Asrock Z790 Phantom Gaming Sonic - ATX - DDR5 - S1700

Produktspecifikationer

Mærke: ASRock
Artikel nr.: 90-MXBKF0-A0UAYZ
EAN: 4710483941009
Varenr.: 1000812125
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASRock Z790 PG Sonic Bundkort - Intel Z790 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX
1.818 kr
Til butik
ASRock Z790 PG Sonic Bundkort - Intel Z790 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: ATX, Intel LGA1700 socket, Intel Z790 chipset, 1 x PCI-Express 5.0 x16, Dual DDR5-5600 4 x DIMM slots, lagrings tilslutninger: 8 x SATA-600 / 4 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 5.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 3.2 Gen 2x2 type A & C, skærm tilslutning: 1 x Displayport 1.4 / 1 x HDMI 2.1, Killer E3100G 2.5 Gigabit netværk (LAN), Intel Xe Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek ALC897 HD Audio (8-kanaler) lydkort, ASRock Polychrome SYNC software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASRock
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: 90-MXBKF0-A0UAYZ
EAN: 4710483941009
Varenr.: 3151379
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASRock Z790 PG SONIC - Bundkort - GEEKD.dk
1.842 kr
Til butik
ASRock Z790 PG SONIC - Bundkort - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Klar til at game med lydens hastighed? 💙⚡ Sonic møder high-end gaming i dette sindssyge bundkort fra ASRock! Z790 PG SONIC kombinerer nostalgisk Sonic the Hedgehog-design med raw performance, der leverer Cyberpunk 2077 ved 201 FPS på 1080p - nu snakk...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASRock
Kategori: Bundkort
EAN: 4710483941009
Varenr.: 46704424190288
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort ATX - Asrock Z790 PG Sonic, Intel LGA 1700
-5%1.899 kr
Før 1.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort ATX - Asrock Z790 PG Sonic, Intel LGA 1700
-5%1.919 kr
Før 2.019 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASRock Z790 PG Sonic Bundkort - Intel Z790 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASRock Z790 PG Sonic Bundkort - Intel Z790 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.664 kr1.664 krKøb
2Proshop DK1.818 kr1.818 krKøb
3Geekd1.842 kr1.842 krKøb
4Boligcenter DK1.899 kr1.899 krKøb
5Vivas DK1.919 kr1.998 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASRock Z790 PG Sonic Bundkort - Intel Z790 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX

PriceData har fulgt prisen på ASRock Z790 PG Sonic Bundkort - Intel Z790 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX i 153 dage. Laveste pris i perioden er 1.654 kr (registreret d. 14. maj 2026), højeste er 1.784 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.723 kr.

Den nuværende pris på 1.664 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 42 prisfald og 47 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for ASRock Z790 PG Sonic Bundkort - Intel Z790 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for ASRock Z790 PG Sonic Bundkort - Intel Z790 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20261.664 kr1 kr (0%)
31. maj 20261.665 kr5 kr (0%)
30. maj 20261.670 kr2 kr (0%)
29. maj 20261.672 kr1 kr (0%)
25. maj 20261.673 kr3 kr (0%)
23. maj 20261.670 kr3 kr (0%)
22. maj 20261.673 kr5 kr (0%)
20. maj 20261.668 kr2 kr (0%)
17. maj 20261.670 kr12 kr (1%)
15. maj 20261.658 kr4 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret