Gå til hovedindhold

Gigabyte Technology GIGABYTE P650G PG5 Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified

Pris fra 395 krtil 519 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 124 kr (24% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 339 kr 22. mar.

Sammenlign priser på GIGABYTE P650G PG5 Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 395 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Gigabyte P650G Strømforsyning 650Watt
395 kr
Til butik
Gigabyte P650G Strømforsyning 650Watt billede

Produktinformation

Gigabyte P650G - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 650 watt - aktiv PFC

Produktspecifikationer

Artikel nr.: GP-P650G PG5
EAN: 4719331556785
Varenr.: 1003623644
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE P650G PG5 Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified
412 kr
Til butik
GIGABYTE P650G PG5 Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified billede

Produktinformation

Strømforsyning ( intern ), ATX standard: ATX12V 3.1, 80 plus Gold, 120mm blæser med zero RPM mode teknologi og fluid dynamic leje, kabler: 2 x 8 (6+2) pins til grafikkort / 1 x 12V-2x6 pins til grafikkort (PCI Express 5.1 ready) / 6 x 5 pins SATA / 3 x 4 pins Molex / 1 x 24 (20+4) pins ATX / 2 x 4+4 pins CPU, sleeved kabler, kabler, farve: sort, 650 watt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: GIGABYTE
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: GP-P650G PG5
EAN: 4719331556785
Varenr.: 3416249
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Strømforsyning ATX 650 W - Gigabyte P650G PCIe 5.1 (80 Plus Gold)
-9%479 kr
Før 529 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Strømforsyning ATX 650 W - Gigabyte P650G PCIe 5.1 (80 Plus Gold) billede

Produktinformation

GIGABYTE P650G PCIE 5.1. Total effekt: 650 W, Vekselstrømsindgangsspænding: 100 - 240 V, Vekselstrømsindgangsfrekvens: 50/60 Hz. Motherboard, strømstik: 20+4 pin ATX, Længde på strømkabel på bundkort: 60 cm, Strømkabellængde SATA: 120,500 mm. Formål: PC, Strømforsyningenhed (PSU) formfaktor: ATX, 80 PLUS certificering: 80 PLUS Gold. Produktfarve: Sort, Kølingstype: Aktiv, Ventilator diameter: 12 cm. Bredde: 140 mm, Dybde: 150 mm, Højde: 86 mmStrømstyringGodt signalstrøm forsinkelseshastighed: 100 - 150 msIndgangsstrøm: 10 - 6 AKombineret effekt (-12V): 3,6 WKombineret effekt (+12 V): 650 WKombineret effekt (+3,3 V): 90 WKombineret effekt (+5 V): 650 WKombineret effekt (+5 VSB): 15 WMaks. udgangsstrøm (-12V): 0,3 AMaks. udgangsstrøm (+12 V): 54,2 AMaks. udgangsstrøm (+3,3 V): 18 AMaks. udgangsstrøm (+5 V): 18 AMaks. udgangsstrøm (+5 VSB): 18 AMaksimal indgangsstrøm (@ 110V): 10 AMaksimal indgangsstrøm (@ 220V): 6 AStrømbeskyttelsesfunktioner: OverstrømOveropladningKortslutningLavspændingStrømkorrektionsfaktor (PFC): AktivTotal effekt: 650 WVekselstrømsindgangsfrekvens: 50/60 HzVekselstrømsindgangsspænding: 100 - 240 VPorte & GrænsefladerAntal SATA strømstik: 6ATX strømstik (20+4 pin): JaCPU P4 strømstik (4-pin): 1CPU strømstik...

Produktspecifikationer

Kategori: Strømforsyninger
Vægt: 2g
EAN: 4719331556785
Varenr.: 1945288
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Strømforsyning ATX 650 W - Gigabyte P650G PCIe 5.1 (80 Plus Gold)
-9%499 kr
Før 549 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Gigabyte P650G Strømforsyning 650Watt
519 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE P650G PG5 Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE P650G PG5 Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK395 kr395 krKøb
2Proshop DK412 kr451 krKøb
3Boligcenter DK479 kr479 krKøb
4Vivas DK499 kr568 krKøb
5Ultrashop519 kr519 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for GIGABYTE P650G PG5 Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified

PriceData har fulgt prisen på GIGABYTE P650G PG5 Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified i 82 dage. Laveste pris i perioden er 339 kr (registreret d. 22. marts 2026), højeste er 519 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 403 kr.

Den nuværende pris på 395 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Der er registreret 4 prisfald og 4 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 9 prisændringer for GIGABYTE P650G PG5 Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 9 prisændringer for GIGABYTE P650G PG5 Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
18. apr. 2026395 kr124 kr (24%)
17. apr. 2026519 kr124 kr (31%)
6. apr. 2026395 kr1 kr (0%)
2. apr. 2026394 kr2 kr (1%)
29. mar. 2026392 kr3 kr (1%)
26. mar. 2026395 kr44 kr (10%)
25. mar. 2026439 kr100 kr (29%)
22. mar. 2026339 kr23 kr (6%)
14. mar. 2026362 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret