Gå til hovedindhold

Gigabyte GeForce RTX 5070 EAGLE OC ICE SFF 12G - Grafikkort - GeForce RTX 5070 - 12 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI

GigabyteVideokort og -adaptereEAN: 4719331355777
Pris fra 4.992 krtil 5.985 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 993 kr (17% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 4.897 kr 23. maj

Sammenlign priser på Gigabyte GeForce RTX 5070 EAGLE OC ICE SFF 12G - Grafikkort - GeForce RTX 5070 - 12 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 4992 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Gigabyte NVIDIA GeForce RTX 5070 12GB GDDR7 SDRAM
4.992 kr
Til butik
Gigabyte NVIDIA GeForce RTX 5070 12GB GDDR7 SDRAM billede

Produktinformation

Gigabyte GeForce RTX 5070 EAGLE OC ICE SFF 12G - Grafikkort - GeForce RTX 5070 - 12 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI

Produktspecifikationer

Artikel nr.: GV-N5070EAGLEOC ICE-12GD
EAN: 4719331355777
Varenr.: 1003144347
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Gigabyte Geforce Rtx5070 Eagle Oc Ice 12gb
4.999 kr
Til butik
Gigabyte Geforce Rtx5070 Eagle Oc Ice 12gb billede

Produktinformation

Fabriksoverclocket GPU på 2587 MHz for mere jævne billedfrekvenser 12 GB GDDR7 og 192 bit bus giver hurtig, responsiv teksturindlæsning WINDFORCE 3X med tre blæsere holder temperaturerne lave og støjniveauet nede Understøtter op til fire skærme med opløsninger op til 7680 x 4320 PCIe 5.0-support og G-SYNC sikrer kompatibilitet og en flydende spiloplevelse...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Gigabyte
Kategori: Grafikkort
Artikel nr.: GV-N5070EAGLEOC ICE-12GD
EAN: 4719331355777
Varenr.: 5020058584
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Gigabyte GeForce RTX 5070 EAGLE OC ICE SFF 12G - Grafikkort - GeForce RTX 5070 - 12 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI
5.298 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE GeForce RTX 5070 EAGLE OC ICE - 12GB GDDR7 RAM - Grafikkort
5.348 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Grafikkort Gigabyte GeForce RTX 5070 EAGLE OC IC 12 GB GDDR7
-16%5.699 kr
Før 6.799 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Grafikkort Gigabyte GeForce RTX 5070 EAGLE OC IC 12 GB GDDR7
-16%5.719 kr
Før 6.819 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Gigabyte NVIDIA GeForce RTX 5070 12GB GDDR7 SDRAM
5.839 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Gigabyte GeForce RTX 5070 EAGLE ICE OC 12GB Grafikkort - GEEKD.dk
5.985 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gigabyte GeForce RTX 5070 EAGLE OC ICE SFF 12G - Grafikkort - GeForce RTX 5070 - 12 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gigabyte GeForce RTX 5070 EAGLE OC ICE SFF 12G - Grafikkort - GeForce RTX 5070 - 12 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK4.992 kr4.992 krKøb
2Dustin DK4.999 kr5.085,25 krKøb
3CS MEGASTORE DK5.298 kr5.298 krKøb
4Proshop DK5.348 kr5.348 krKøb
5Boligcenter DK5.699 kr5.699 krKøb
6Vivas DK5.719 kr5.798 krKøb
7Ultrashop5.839 kr5.839 krKøb
8Geekd5.985 kr5.985 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Gigabyte GeForce RTX 5070 EAGLE OC ICE SFF 12G - Grafikkort - GeForce RTX 5070 - 12 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI

PriceData har fulgt prisen på Gigabyte GeForce RTX 5070 EAGLE OC ICE SFF 12G - Grafikkort - GeForce RTX 5070 - 12 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI i 182 dage. Laveste pris i perioden er 4.777 kr (registreret d. 8. december 2025), højeste er 5.249 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.929 kr.

Den nuværende pris på 4.992 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 22 prisændringer for Gigabyte GeForce RTX 5070 EAGLE OC ICE SFF 12G - Grafikkort - GeForce RTX 5070 - 12 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 22 prisændringer for Gigabyte GeForce RTX 5070 EAGLE OC ICE SFF 12G - Grafikkort - GeForce RTX 5070 - 12 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
4. jun. 20264.992 kr7 kr (0%)
31. maj 20264.999 kr54 kr (1%)
30. maj 20264.945 kr4 kr (0%)
29. maj 20264.949 kr50 kr (1%)
28. maj 20264.999 kr94 kr (2%)
25. maj 20264.905 kr8 kr (0%)
23. maj 20264.897 kr56 kr (1%)
22. maj 20264.953 kr16 kr (0%)
20. maj 20264.937 kr62 kr (1%)
20. mar. 20264.999 kr125 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret