Gå til hovedindhold

Palit GeForce RTX 5070 Infinity 3 OC - 12GB GDDR7 RAM - Grafikkort

PalitVideokort og -adaptereEAN: 4710562245080
Pris fra 4.855 krtil 5.799 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 944 kr (16% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 4.798 kr 12. maj

Sammenlign priser på Palit GeForce RTX 5070 Infinity 3 OC - 12GB GDDR7 RAM - Grafikkort og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 4855 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Palit GeForce RTX 5070 Infinity 3 OC 12GB
4.855 kr
Til butik
Palit GeForce RTX 5070 Infinity 3 OC 12GB billede

Produktinformation

Palit GeForce RTX 5070 Infinity 3 - OC - Grafikkort - 12GB GDDR7 - PCIe 5.0 - HDMI, 3x DisplayPort

Produktspecifikationer

Artikel nr.: NE75070S19K9-GB2050S
EAN: 4710562245080
Varenr.: 1003144359
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Palit GeForce RTX 5070 Infinity 3 OC - 12GB GDDR7 RAM - Grafikkort
4.878 kr
Til butik
Palit GeForce RTX 5070 Infinity 3 OC - 12GB GDDR7 RAM - Grafikkort billede

Produktinformation

Grafikkort, NVIDIA GeForce RTX 5070 Overclocked (Core clock 2160 MHz / Boost clock 2572 MHz), 6144 CUDA kerner, understøtter NVIDIA DLSS 4, 12GB GDDR7 (Memory clock 28 GHz) - 192-bit, PCI-Express 5.0 x16, 3 x DisplayPort 2.1a / 1 x HDMI 2.1b tilslutninger, understøtter NVIDIA G-Sync, 1 x 16-Pins strømstik (1 x 16-pins -> 2 x 8-pins adapter kabel inkluderet), anbefalet strømforsyning: 700 Watt, kortlængde: 331.9mm, PCI-Port bredde: 3 slots, Palit TurboFan 4.0 low noise køler - med lydløs tilstand (ved lav temperatur), model nummer: NE75070T19K9-GB2050A...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Palit
Kategori: Grafikkort
Artikel nr.: NE75070S19K9-GB2050S
EAN: 4710562245080
Varenr.: 3348576
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Palit GeForce RTX 5070 Infinity 3 OC 12 GB GDDR7 grafikkort
-11%5.499 kr
Før 6.199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Palit GeForce RTX 5070 Infinity 3 OC 12 GB GDDR7 grafikkort billede

Produktinformation

Kraftigt grafikkort til gaming og kreativt arbejdePalit GeForce RTX 5070 Infinity 3 OC leverer høj ydeevne til moderne spil og krævende apps. Med 12 GB GDDR7 og en boostfrekvens på 2.542 MHz får du hurtige billedhastigheder og smidige arbejdsgange - fra 3D-rendering til video. Kortet understøtter opløsninger op til 7.680 × 4.320 og kan drive op til fire skærme, så du får plads til både spil, streaming og multitasking.Avanceret køling og kompakt pasformInfinity 3 OC er udstyret med tre blæsere og Palit TurboFan Blade 4.0 for aktiv, effektiv køling, mens designet kun optager 2 slots og er SFF‑klar, så det passer i kompakte builds. Strømforsyningen håndteres via 1× 16‑pin stik, og TDP er 250 W - ideelt med en strømforsyning på mindst 650 W.Nyeste teknologier til en glat oplevelseKortet bygger på NVIDIA-teknologi med 6.144 CUDA-kerner, DirectX 12 Ultimate og OpenGL 4.6. Det er klar til VR, understøtter NVIDIA G‑SYNC for jævn grafik og tilbyder moderne tilslutninger: HDMI 2.1b og tre DisplayPort 2.1b - perfekt til et fleksibelt opsæt.Grafikprocessor: NVIDIA GeForce RTX 5070CUDA-kerner: 6.144Base/boost-frekvens: 2.325 / 2.542 MHzHukommelse: 12 GB GDDR7, 192‑bitHukommelsesbåndbredde: 672 GB/s, 28 Gbit/sMaks. opløsning: 7.680 × 4.320Maks. skærme: 4Tilslutninger: 1× HDMI 2.1b, 3× DisplayPort 2.1bInterface: PCI Express 5.0Køling: Aktiv, 3 blæsere (TurboFan Blade 4.0)Slots: 2; Farve: SortVR‑klar, NVIDIA G‑SYNC, NVIDIA Ansel, HDCPStrøm: 1× 16‑pin; anbefalet PSU: 650 W; TDP: 250 WMål (H × L × D): 11,66 × 29,19 × 4,13 cmPakkens indhold: Strømkabel, hurtig installationsvejledning...

Produktspecifikationer

Mærke: Palit
Kategori: Grafikkort
Vægt: 1.61g
EAN: 4710562245080
Varenr.: 2081392
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Palit GeForce RTX 5070 Infinity 3 OC 12 GB GDDR7 grafikkort
-11%5.519 kr
Før 6.219 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Palit GeForce RTX 5070 Infinity 3 OC 12GB
5.799 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Palit GeForce RTX 5070 Infinity 3 OC - 12GB GDDR7 RAM - Grafikkort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Palit GeForce RTX 5070 Infinity 3 OC - 12GB GDDR7 RAM - Grafikkort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK4.855 kr4.855 krKøb
2Proshop DK4.878 kr4.878 krKøb
3Boligcenter DK5.499 kr5.499 krKøb
4Vivas DK5.519 kr5.598 krKøb
5Ultrashop5.799 kr5.799 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Palit GeForce RTX 5070 Infinity 3 OC - 12GB GDDR7 RAM - Grafikkort

PriceData har fulgt prisen på Palit GeForce RTX 5070 Infinity 3 OC - 12GB GDDR7 RAM - Grafikkort i 165 dage. Laveste pris i perioden er 4.618 kr (registreret d. 26. december 2025), højeste er 5.767 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 5.094 kr.

Den nuværende pris på 4.855 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 51 prisfald og 38 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Palit GeForce RTX 5070 Infinity 3 OC - 12GB GDDR7 RAM - Grafikkort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Palit GeForce RTX 5070 Infinity 3 OC - 12GB GDDR7 RAM - Grafikkort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20264.855 kr14 kr (0%)
30. maj 20264.869 kr12 kr (0%)
20. maj 20264.857 kr59 kr (1%)
12. maj 20264.798 kr10 kr (0%)
8. maj 20264.808 kr23 kr (0%)
7. maj 20264.831 kr125 kr (3%)
6. maj 20264.956 kr36 kr (1%)
2. maj 20264.920 kr36 kr (1%)
1. maj 20264.956 kr20 kr (0%)
30. apr. 20264.936 kr9 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret