Gå til hovedindhold

Gembird CCC-PSUGOLD-750W - power supply - 750 Watt Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Gold certified

Pris fra 658 krtil 1.084 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 426 kr (39% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 615 kr 23. mar.

Sammenlign priser på Gembird CCC-PSUGOLD-750W - power supply - 750 Watt Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Gold certified og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 658 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Gembird CCC-PSUGOLD-750W - power supply - 750 Watt Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Gold certified
658 kr
Til butik
Gembird CCC-PSUGOLD-750W - power supply - 750 Watt Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Gold certified billede

Produktinformation

Strømforsyning (intern), ATX, 80 PLUS Gold, AC 100-240 V, 750 watt, aktiv PFC, sort pulverlakeret

Produktspecifikationer

Mærke: Gembird
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: CCC-PSUGOLD-750W
EAN: 8716309134026
Varenr.: 3395875
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Strømforsyning ATX 750 W - Gembird Fornax Power, 80 Plus Gold, modulær, 12 cm blæser
-1%729 kr
Før 739 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Strømforsyning ATX 750 W - Gembird Fornax Power, 80 Plus Gold, modulær, 12 cm blæser billede

Produktinformation

Stabil ATX strømforsyning til PC-byggeriGembird Fornax Power på 750 W er en solid ATX-strømforsyning til dig, der bygger eller opgraderer PC. Den leverer effektiv og stabil strøm med aktiv PFC og 80 Plus Gold-certificering, så dine komponenter får pålidelig forsyning under spil, arbejde og kreativt brug. Den sorte enhed har aktiv køling med en 12 cm blæser for rolig og kontrolleret luftstrøm.Fleksibel kabelføring og sikker driftDen modulære kabelføring hjælper med et ryddeligt kabinet og optimal luftgennemstrømning. Strømforsyningen er designet til PC og kommer med de tilslutninger, du forventer: 24-pin ATX til bundkort, EPS 4+4-pin (2 stk.), PCIe 6+2-pin (2 stk.) samt SATA-strømstik. Indbyggede beskyttelser mod overstrøm, overspænding, underspænding, overeffekt samt kortslutning og SIP giver tryg drift.Formfaktor PSU: ATXFormål: PCTotal effekt: 750 WEffektivitet: 80 Plus GoldPower Factor Correction: AktivKabelføring: ModulærKøling: Aktiv, 1 blæserBlæserdiameter: 12 cmFarve: SortATX bundkortstik: 24-pin (20+4-pin understøttet)EPS CPU-stik: 4+4-pin, antal: 2PCIe-strømstik (6+2-pin): 2SATA-strømstik: 3SATA-kabel længde: 50 cm + 15 cmBundkortkabel længde: 55 cmMål (H × B × D): 8,6 × 15 × 16 cmVægt: 1,72 kgPakketype: Boks, 31,5 × 21,0 × 10,2 cmBeskyttelser: Overstrøm, over-/underspænding, overeffekt, kortslutning, SIPOverensstemmelse: CE, RoHS...

Produktspecifikationer

Mærke: GEMBIRD
Kategori: Strømforsyninger
Vægt: 2.45g
EAN: 8716309134026
Varenr.: 1888892
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Strømforsyning ATX 750 W - Gembird Fornax Power, 80 Plus Gold, modulær, 12 cm blæser
-1%749 kr
Før 759 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Strømforsyning ATX 750 W - Gembird Fornax Power, 80 Plus Gold, modulær, 12 cm blæser billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: GEMBIRD
Kategori: Strømforsyninger
Vægt: 2.45g
EAN: 8716309134026
Varenr.: 1888892
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Gembird CCC-PSUGOLD-750W Strømforsyning 750Watt
1.084 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gembird CCC-PSUGOLD-750W - power supply - 750 Watt Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gembird CCC-PSUGOLD-750W - power supply - 750 Watt Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK658 kr697 krKøb
2Boligcenter DK729 kr729 krKøb
3Vivas DK749 kr828 krKøb
4CompuMail DK1.084 kr1.084 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Gembird CCC-PSUGOLD-750W - power supply - 750 Watt Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Gold certified

PriceData har fulgt prisen på Gembird CCC-PSUGOLD-750W - power supply - 750 Watt Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Gold certified i 176 dage. Laveste pris i perioden er 596 kr (registreret d. 10. december 2025), højeste er 1.167 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 713 kr.

Den nuværende pris på 658 kr er 8% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 7% den seneste måned. Der er registreret 29 prisfald og 34 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 64 prisændringer for Gembird CCC-PSUGOLD-750W - power supply - 750 Watt Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Gold certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 64 prisændringer for Gembird CCC-PSUGOLD-750W - power supply - 750 Watt Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Gold certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026658 kr1 kr (0%)
1. jun. 2026659 kr6 kr (1%)
31. maj 2026653 kr1 kr (0%)
29. maj 2026654 kr5 kr (1%)
28. maj 2026649 kr5 kr (1%)
25. maj 2026654 kr5 kr (1%)
24. maj 2026659 kr6 kr (1%)
23. maj 2026665 kr53 kr (7%)
19. maj 2026718 kr8 kr (1%)
9. maj 2026710 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret