Gå til hovedindhold

Gembird CCC-PSUBRONZE-850W - Strømforsyning (intern) - ATX - 80 PLUS Bronze - AC 100-240 V - 850 Watt - aktiv PFC - sort pulverlakeret

Pris fra 492 krtil 519 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 27 kr (5% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 400 kr 29. mar.

Sammenlign priser på Gembird CCC-PSUBRONZE-850W - Strømforsyning (intern) - ATX - 80 PLUS Bronze - AC 100-240 V - 850 Watt - aktiv PFC - sort pulverlakeret og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 492 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Gembird CCC-PSUBRONZE-850W Strømforsyning 850Watt
492 kr
Til butik
Gembird CCC-PSUBRONZE-850W Strømforsyning 850Watt billede

Produktinformation

Gembird CCC-PSUBRONZE-850W - Strømforsyning (intern) - ATX - 80 PLUS Bronze - AC 100-240 V - 850 watt - aktiv PFC - sort pulverlakeret

Produktspecifikationer

Mærke: Gembird
Artikel nr.: CCC-PSUBRONZE-850W
EAN: 8716309134019
Varenr.: 1003126140
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Strømforsyning ATX 850 W - Gembird Fornax Power, 80 Plus Bronze, aktiv PFC, 12 cm blæser
-14%499 kr
Før 579 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Strømforsyning ATX 850 W - Gembird Fornax Power, 80 Plus Bronze, aktiv PFC, 12 cm blæser billede

Produktinformation

Stabil ATX strømforsyning til PC-byggeriGembird Fornax Power leverer 850 W pålidelig effekt til din stationære PC. Med aktiv PFC og 80 Plus Bronze-certificering udnytter den strømmen effektivt, mens en 12 cm aktiv køleblæser sørger for stabil drift. Et solidt valg til gaming- og arbejdscomputere, hvor driftssikkerhed og rene linjer i kabelføringen er vigtige.Tilslutninger til moderne komponenterPSU’en er i ATX-formfaktor og udstyret med 24-pin ATX bundkortstik, to 6+2-pin PCIe-stik til grafikkort samt to EPS 4+4-pin til CPU. Derudover får du to SATA-strømstik. Den ikke-modulære kabling giver enkel installation og faste forbindelser.Sikkerhed og formatIndbyggede beskyttelser mod overspænding, underspænding, overstrøm, overeffekt, indkoblingsstrøm og kortslutning giver tryghed i hverdagen. Kompakte mål på 8,6 × 15,0 × 15,0 cm og vægt på 1,51 kg passer i de fleste ATX-kabinetter. Leveres i boks.Formfaktor: ATXFormål: PCSamlet effekt: 850 WEffektivitet: 80 Plus BronzeStrømfaktorkorrektion: AktivKøling: Aktiv, 1 blæser på 12 cmTilslutninger: 24-pin ATX, 2 × PCIe 6+2-pin, 2 × EPS 4+4-pin, 2 × SATABundkortkabel: 50 cmSATA-kabellængde: 15–50 cmKabling: Ikke-modulærBeskyttelser: Overspænding, underspænding, overstrøm, overeffekt, indkoblingsstrøm, kortslutningMål (H × B × D): 8,6 × 15,0 × 15,0 cmVægt: 1,51 kgCertifikater: CE, RoHSEmballage: Boks (21,0 × 31,5 × 10,2 cm)...

Produktspecifikationer

Mærke: GEMBIRD
Kategori: Strømforsyninger
Vægt: 1.9g
EAN: 8716309134019
Varenr.: 1889630
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Gembird CCC-PSUBRONZE-850W - Strømforsyning (intern) - ATX - 80 PLUS Bronze - AC 100-240 V - 850 Watt - aktiv PFC - sort pulverlakeret
507 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Gembird CCC-PSUBRONZE-850W - power supply - 850 Watt Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Bronze certified
507 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Strømforsyning ATX 850 W - Gembird Fornax Power, 80 Plus Bronze, aktiv PFC, 12 cm blæser
-13%519 kr
Før 599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gembird CCC-PSUBRONZE-850W - Strømforsyning (intern) - ATX - 80 PLUS Bronze - AC 100-240 V - 850 Watt - aktiv PFC - sort pulverlakeret koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gembird CCC-PSUBRONZE-850W - Strømforsyning (intern) - ATX - 80 PLUS Bronze - AC 100-240 V - 850 Watt - aktiv PFC - sort pulverlakeret koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK492 kr492 krKøb
2Boligcenter DK499 kr499 krKøb
3CS MEGASTORE DK507 kr546 krKøb
4Proshop DK507 kr546 krKøb
5Vivas DK519 kr598 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Gembird CCC-PSUBRONZE-850W - Strømforsyning (intern) - ATX - 80 PLUS Bronze - AC 100-240 V - 850 Watt - aktiv PFC - sort pulverlakeret

PriceData har fulgt prisen på Gembird CCC-PSUBRONZE-850W - Strømforsyning (intern) - ATX - 80 PLUS Bronze - AC 100-240 V - 850 Watt - aktiv PFC - sort pulverlakeret i 183 dage. Laveste pris i perioden er 400 kr (registreret d. 29. marts 2026), højeste er 585 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 498 kr.

Den nuværende pris på 492 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 37 prisfald og 34 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 70 prisændringer for Gembird CCC-PSUBRONZE-850W - Strømforsyning (intern) - ATX - 80 PLUS Bronze - AC 100-240 V - 850 Watt - aktiv PFC - sort pulverlakeret. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 70 prisændringer for Gembird CCC-PSUBRONZE-850W - Strømforsyning (intern) - ATX - 80 PLUS Bronze - AC 100-240 V - 850 Watt - aktiv PFC - sort pulverlakeret de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 2026492 kr7 kr (1%)
26. maj 2026499 kr59 kr (11%)
25. maj 2026558 kr3 kr (1%)
24. maj 2026555 kr3 kr (1%)
22. maj 2026558 kr3 kr (1%)
20. maj 2026555 kr3 kr (1%)
19. maj 2026558 kr4 kr (1%)
15. maj 2026554 kr3 kr (1%)
10. maj 2026551 kr3 kr (1%)
9. maj 2026554 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret