Gå til hovedindhold

Gembird CCC-PSUGOLD-1000W - Strømforsyning (intern) - ATX - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 1000 Watt - aktiv PFC - sort pulverlakeret

Pris fra 910 krtil 1.419 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 509 kr (36% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 768 kr 18. apr.

Sammenlign priser på Gembird CCC-PSUGOLD-1000W - Strømforsyning (intern) - ATX - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 1000 Watt - aktiv PFC - sort pulverlakeret og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 910 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Gembird CCC-PSUGOLD-1000W - Strømforsyning (intern) - ATX - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 1000 Watt - aktiv PFC - sort pulverlakeret
910 kr
Til butik
Gembird CCC-PSUGOLD-1000W - Strømforsyning (intern) - ATX - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 1000 Watt - aktiv PFC - sort pulverlakeret billede

Produktspecifikationer

Mærke: Gembird
Kategori: PC/Server strømforsyning
Farve: 2
Artikel nr.: CCC-PSUGOLD-1000W
EAN: 8716309134033
Varenr.: 21793036
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Gembird CCC-PSUGOLD-1000W - power supply - 1000 Watt Strømforsyning - 1000 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Gold certified
910 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Strømforsyning PC Gembird Fornax Power 1000W 80 Plus Gold, aktiv PFC, 12 cm blæser
989 kr
Til butik
Strømforsyning PC Gembird Fornax Power 1000W 80 Plus Gold, aktiv PFC, 12 cm blæser billede

Produktinformation

Stabil PC-strømforsyning til krævende byggeriGembird Fornax Power leverer 1000 W stabil effekt til din stationære PC. Med aktiv PFC og 80 Plus Gold-certificering udnyttes strømmen effektivt, mens den 12 cm blæser sørger for aktiv køling. Det modulære kabeldesign gør det let at tilpasse kablerne og holde dit kabinet ryddeligt og med bedre luftflow.Fordele ved 80 Plus Gold strømforsyningDenne ATX PSU er skabt til PC-brugere, der ønsker en driftssikker løsning med flere beskyttelser: overstrøm, overspænding, underspænding, overbelastning, kortslutning samt surge- og inrush-beskyttelse. Med op til to 6+2-pin PCIe-stik og to EPS 4+4-pin er den velegnet til systemer med ekstra strømkrævende komponenter.Formfaktor: ATXTotal effekt: 1000 WCertificering: 80 Plus GoldKøling: Aktiv, 1 blæser, diameter 12 cmFarve: SortKabeltype: ModulærATX 20+4-pin: JaATX 12+4-pin: JaBundkortstik: 24-pin ATX, længde 55 cmEPS 4+4-pin: Ja, 2 stk.PCIe 6+2-pin: 2 stk.SATA-strømstik: 3 stk., kabellængde 500 mm + 150 mmBeskyttelser: Over power, under/overspænding, overstrøm, kortslutning, surge & inrushFormål: PCMål (H × B × D): 8,6 × 15,0 × 16,0 cmVægt: 2,05 kgPakketype: Boks (31,5 × 21,0 × 10,2 cm)Overensstemmelse: RoHS, CE...

Produktspecifikationer

Mærke: GEMBIRD
Kategori: Strømforsyninger
Vægt: 2.6g
EAN: 8716309134033
Varenr.: 1898883
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Strømforsyning PC Gembird Fornax Power 1000W 80 Plus Gold, aktiv PFC, 12 cm blæser
1.009 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Gembird CCC-PSUGOLD-1000W Strømforsyning 1000Watt
1.419 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gembird CCC-PSUGOLD-1000W - Strømforsyning (intern) - ATX - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 1000 Watt - aktiv PFC - sort pulverlakeret koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gembird CCC-PSUGOLD-1000W - Strømforsyning (intern) - ATX - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 1000 Watt - aktiv PFC - sort pulverlakeret koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK910 kr949 krKøb
2Proshop DK910 kr949 krKøb
3Boligcenter DK989 kr989 krKøb
4Vivas DK1.009 kr1.088 krKøb
5CompuMail DK1.419 kr1.419 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Gembird CCC-PSUGOLD-1000W - Strømforsyning (intern) - ATX - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 1000 Watt - aktiv PFC - sort pulverlakeret

PriceData har fulgt prisen på Gembird CCC-PSUGOLD-1000W - Strømforsyning (intern) - ATX - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 1000 Watt - aktiv PFC - sort pulverlakeret i 185 dage. Laveste pris i perioden er 749 kr (registreret d. 20. januar 2026), højeste er 1.898 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 953 kr.

Den nuværende pris på 910 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 28 prisfald og 29 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 55 prisændringer for Gembird CCC-PSUGOLD-1000W - Strømforsyning (intern) - ATX - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 1000 Watt - aktiv PFC - sort pulverlakeret. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 55 prisændringer for Gembird CCC-PSUGOLD-1000W - Strømforsyning (intern) - ATX - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 1000 Watt - aktiv PFC - sort pulverlakeret de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
9. maj 2026910 kr3 kr (0%)
5. maj 2026907 kr133 kr (17%)
27. apr. 2026774 kr6 kr (1%)
18. apr. 2026768 kr1 kr (0%)
17. apr. 2026769 kr9 kr (1%)
2. apr. 2026778 kr6 kr (1%)
30. mar. 2026772 kr2 kr (0%)
29. mar. 2026774 kr5 kr (1%)
28. mar. 2026779 kr109 kr (12%)
26. mar. 2026888 kr4 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret