Gå til hovedindhold

Gardena Højtryksrenser Battery Medium-Pressure Washer AquaClean 24/18V P4A Ready-To-Use Set

GardenaRedskaberEAN: 4078500053471
Pris fra 1.469 krtil 1.769 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 300 kr (17% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.273 kr 14. maj

Sammenlign priser på Gardena Højtryksrenser Battery Medium-Pressure Washer AquaClean 24/18V P4A Ready-To-Use Set og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1469 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Gardena Højtryksrenser Battery Medium-Pressure Washer AquaClean 24/18V P4A Ready-To-Use Set
1.469 kr
Til butik
Gardena Højtryksrenser Battery Medium-Pressure Washer AquaClean 24/18V P4A Ready-To-Use Set billede

Produktinformation

GARDENA præsenterer AquaClean 24/18V P4A sættet, specielt til dig og alle andre stolte og passionerede hus og haveejere. Det er passion fra GARDENA. Denne mobile, kompakte og ledningsfrie medium højtryksrenser kommer med en lang række tiilbehør så du kan komme igang med det samme. En af de mest alsidige højtryksrensere i dens kategori med LED batteri indikator display integreret i højtryksrenseren og 3 niveau indstillinger som leverer 9, 14 og 24 bars tryk. Ideel til mange renseopgaver. Biler, cykler og skraldespande kan vaskes grundigt med 24 bars tryk. Hvis det ønskes, kan trykket reduceres til 14 bar eller yderligere ned til Soft Clean vask. Denne Soft Clean vask med 9 bar, er specielt skånsom hvilket gør den ideel til følsomme materialer og overflader. Samtidig, øger det reducerede tryk, brugstiden på det genopladelige batteri. Drifttiden på højtryksrenseren er omkring 38, 20 eller 16 minutter, afhængigt af indstillingen. Den nye højtryksrenser - Medium, anvender det nye 18V POWER FOR ALL batterisystem. POWER FOR ALL ALLIANCEN er er af verdens største samarbejder imellem forskellige varemærker og tilbyder en masse muligheder af udstyr til dit hus og din have. Takket være den lange batterilevetid, kan du udføre grundig og konstant rengøring. Der medfølger et genopladeligt batteri i sæt pakkerne som er kompatibelt med andre produkter i POWER FOR ALL ALLIANCE serien. Batteriet på 18V og 2,5 Ah. er hurtigt ladet op. Tre forskellige dyser er også medfølgende i pakken. Dyserne anvendes til ændring af sprøjtevinklen til 15° eller 40°, hver dyse kan drejes 360° i forhold til røret for større fleksibilitet når der rengøres. Den direkte 0° dyse er ideel til effekfuld rengøring i små hjørner og afkroge. Afhængigt af dine behov, er AquaClean også kompatibel med GARDENA´s roterende dyse. I sættet medfølger også en 5 m. lang sugeslange med flyder og filter. Højtryksrenseren kan monteres på til en vandforsyning via en hanekobling. Til trods for at den ikke er tilsluttet en stikkontakt, er den nye AquaClean så kraftig at den kan hente vand fra en dybde på 2 m., takket være autosuge funktionen med en vandmængde på 250 liter i timen. Uanset om du vil rengøre din bil, din cykel, din terasse eller dine havemøbler - takket være den intelligente design, nemme håndtering og lave vægt på kun 1,5 kg. uden batteri, er arbejdet med denne højtryksrenser komfortabelt, selv over længere tid. AquaClean 24/18V P4A sættet indeholder et kort og et langt rør for endnu mere fleksibilitet og øget ergonomi. Med alle disse dele, tillader denne fleksible højtryksrenser dig at rengøre din have, din bil eller dine havemøbler med meget lille anstrangelse og snoede ledninger.

Produktspecifikationer

Mærke: Gardena
Kategori: Hoejtryksrenser
Artikel nr.: 14800-20
EAN: 4078500053471
Varenr.: 2922432
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Gardena HØJTRYKSRENSER AQUACLEAN 18 V
1.511 kr
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Gardena - Højtryksrenser Aquaclean - 24/18v - Inkl. Batteri
1.759,95 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Gardena Batteridrevet højtryksrenser AquaClean 24/18V, sæt - 14800-20
1.769 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gardena Højtryksrenser Battery Medium-Pressure Washer AquaClean 24/18V P4A Ready-To-Use Set koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gardena Højtryksrenser Battery Medium-Pressure Washer AquaClean 24/18V P4A Ready-To-Use Set koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK1.469 kr1.469 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.511 kr1.511 krKøb
3Gucca.dk1.759,95 kr1.759,95 krKøb
4Homeshop DK1.769 kr1.769 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Gardena Højtryksrenser Battery Medium-Pressure Washer AquaClean 24/18V P4A Ready-To-Use Set

PriceData har fulgt prisen på Gardena Højtryksrenser Battery Medium-Pressure Washer AquaClean 24/18V P4A Ready-To-Use Set i 126 dage. Laveste pris i perioden er 1.273 kr (registreret d. 14. maj 2026), højeste er 1.469 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.424 kr.

Den nuværende pris på 1.469 kr er 3% over normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 19 prisændringer for Gardena Højtryksrenser Battery Medium-Pressure Washer AquaClean 24/18V P4A Ready-To-Use Set. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 19 prisændringer for Gardena Højtryksrenser Battery Medium-Pressure Washer AquaClean 24/18V P4A Ready-To-Use Set de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20261.469 kr12 kr (1%)
28. maj 20261.457 kr12 kr (1%)
27. maj 20261.469 kr12 kr (1%)
26. maj 20261.457 kr20 kr (1%)
25. maj 20261.437 kr51 kr (4%)
24. maj 20261.386 kr113 kr (9%)
14. maj 20261.273 kr1 kr (0%)
7. maj 20261.274 kr165 kr (11%)
6. maj 20261.439 kr1 kr (0%)
21. apr. 20261.440 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret