Gå til hovedindhold

GARDENA AquaClean 24/18V P4A Premium middelhøjtryksrenser med vandtank, batteri og oplader

GardenaRedskaberEAN: 4078500053488
Pris fra 1.398 krtil 1.849 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 451 kr (24% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på GARDENA AquaClean 24/18V P4A Premium middelhøjtryksrenser med vandtank, batteri og oplader og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1398 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Gardena AquaClean 24/18V P4A Premium Set Sort Blå Orange
1.398 kr
Til butik
Gardena AquaClean 24/18V P4A Premium Set Sort Blå Orange billede

Produktinformation

Gardena AquaClean 24/18V P4A Premium Set - Trykvasker - 1 batteri, inkluderet oplader

Produktspecifikationer

Mærke: Gardena
Artikel nr.: 14800-31
EAN: 4078500053488
Varenr.: 999059632
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Gardena Højtryksrenser Battery Medium-Pressure Washer AquaClean 24/18V P4A Premium Set
1.529 kr
Til butik
Gardena Højtryksrenser Battery Medium-Pressure Washer AquaClean 24/18V P4A Premium Set billede

Produktinformation

AquaClean 24/18V P4A Premium-sættet fra GARDENA er et førsteklasses højtryksrensesæt til dig og alle passionerede ejere af hus og have. Fokus er på næsten ubegrænset mobilitet med denne premiumkomplette pakke. Premium-sættet indeholder den effektive og kraftfulde mellemtryksrenser sammen med tilbehør samt en skumdyse til effektiv overfladerengøring og en praktisk vandtank. Denne sammenfoldelige vandpose med en kapacitet på 20 liter fungerer i kombination med det kraftige genopladelige batteri (medfølger i leveringsomfanget) for at muliggøre bærbar brug, uden kabler og vandtilslutning...

Produktspecifikationer

Mærke: Gardena
Kategori: Hoejtryksrenser
Artikel nr.: 14800-31
EAN: 4078500053488
Varenr.: 3086964
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
GARDENA AquaClean 24/18V P4A Premium middelhøjtryksrenser med vandtank, batteri og oplader
1.590 kr
Til butik
GARDENA AquaClean 24/18V P4A Premium middelhøjtryksrenser med vandtank, batteri og oplader billede

Produktinformation

GARDENA AquaClean 24/18V P4A Premium-serien er den førsteklasses højtryksrenser til haveejere. Premium-serien omfatter ikke kun en mellemstor højtryksrenser, men også praktisk tilbehør som f.eks. en skumdyse til effektiv rengøring af overflader og en praktisk vandpose. GARDENA AquaClean 24/18V P4A Premium Series er den bedste højtryksrenserløsning til haveejere. Ud over den mellemstore højtryksrenser omfatter Premium-serien praktisk tilbehør som f.eks. en skumdyse til effektiv rengøring af overflader og en praktisk vandpose. Den praktiske 20 liters vandpose sammen med det kraftige genopladelige batteri (medfølger) gør det muligt at bruge den mange forskellige steder, da der ikke kræves kabler eller vandtilslutninger. Det gør AquaClean-højtryksrenseren velegnet til brug næsten overalt. AquaClean er den mest alsidige højtryksrenser i sin klasse. Den har et integreret LED-lys til batteriopladning og tre effektindstillinger: 9, 14 og 24 bar. med indstillingen 24 bar kan du effektivt rengøre biler, cykler og skraldespande. Trykket kan sænkes til 14 bar, hvis det er nødvendigt, og en soft-clean-tilstand kan også aktiveres. Den skånsomme Soft-Clean-tilstand er kun på 9 bar, hvilket gør den ideel til sarte materialer. Det lavere tryk forlænger også det genopladelige batteris levetid. Højtryksrenseren kører i ca. 38, 20 eller 16 minutter afhængigt af den valgte effekt. Højtryksrenseren er en del af det nye 18 V POWER FOR ALL-batterisystem. POWER FOR ALL ALLIANCE er et af verdens førende batterikoncepter, som tilbyder en bred vifte af anvendelsesmuligheder til gården og haven. Takket være den lange batterilevetid kan du rengøre dine mål grundigt og uden pauser. Det genopladelige batteri, der følger med Ready-to-Use-serien, kan bruges i alle apparater i POWER FOR ALL ALLIANCE-konceptet. 18 V 2,5 Ah-batteriet oplades hurtigt. GARDENA AquaClean Premium-serien omfatter tre forskellige dyser. Dyserne kan bruges til at ændre sprøjtevinklen til 15 grader eller 40 grader. Hver dyse kan drejes hele 360° i forhold til armen, hvilket giver større fleksibilitet i rengøringen. punktdysen på 0 grader er ideel til effektiv rengøring af stejle hjørner eller dybe hulrum. Den leveres også med en fem meter lang sugeslange med filter, sugekop og stik. Der kan også tilsluttes vand til højtryksrenseren via den originale GARDENA System Tap Connector. Selv om AquaClean ikke er tilsluttet elnettet, er den kraftig nok til at suge vand fra en dybde på op til 2 meter med en automatisk sugefunktion, der overfører 250 liter vand i timen. AquaClean er smart designet og nem at håndtere med en vægt på kun 1,5 kg uden batteri. Det gør den behagelig at bruge i længere tid, uanset om det drejer sig om rengøring af bilen, cyklen, terrassen eller havemøblerne. AquaClean 24/18V P4A Premium-serien omfatter en kort og en lang sprøjtearm samt en kraftig skumdyse. Sidstnævnte er designet til grundig overfladerengøring og kan bruges sammen med sæbe og andre rengøringsprodukter. Hvis du registrerer dig på Gardenas hjemmeside 3 måneder efter købet, får du 3 års garanti på produktet. For mere information om garantibetingelserne: https: //www.gardena.com/fi/c/takuu, Funktioner: Batteridrevet middelhøjtryksrenser, Let og ergonomisk at håndtere, Leveres med et bredt udvalg af tilbehør: langt og kort håndtag, skumdyse, tre vaskedyser (0°, 15°, 40°), 5 m sugeslange med filter, lift og klemme, 20 L sammenklappelig vandpose, Praktisk opbevaring af dyser i vaskemaskinens krop, Justerbart tryk: 9, 14, 24 bar, Vasketid: 16, 20, 38 min (afhængigt af trykindstilling), Kan tilsluttes vandhanen, POWER FOR ALL-batterisystem, Leveres med 2,5 Ah batteri og oplader, Vægt: 1,5 kg (uden batteri), Høj ydeevne - 24 bar, Selvansugende, Justerbart vasketryk, Alsidigt tilbehør, POWER FOR ALL-batterisystem, Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: Gardena
Kategori: Højtryksrenser
EAN: 4078500053488
Varenr.: C69165
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Gardena Batteridrevet højtryksrenser AquaClean 24/18V, premiumsæt
1.623 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Gardena AquaClean 24/18V P4A Premium sæt - trådløs højtryksrenser, sort/blå/orange
1.699 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Gardena AquaClean 24/18V P4A Premium Set Sort Blå Orange
1.719 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Gardena AquaClean 24/18V P4A Premium sæt - trådløs højtryksrenser, sort/blå/orange
1.719 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Gardena Batteridrevet højtryksrenser AquaClean 24/18V, premiumsæt - 14800-31.00.000
1.849 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GARDENA AquaClean 24/18V P4A Premium middelhøjtryksrenser med vandtank, batteri og oplader koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GARDENA AquaClean 24/18V P4A Premium middelhøjtryksrenser med vandtank, batteri og oplader koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.398 kr1.398 krKøb
2Proshop DK1.529 kr1.529 krKøb
3Teknikproffset DK1.590 kr1.649 krKøb
4CS MEGASTORE DK1.623 kr1.623 krKøb
5Boligcenter DK1.699 kr1.699 krKøb
6Ultrashop1.719 kr1.719 krKøb
7Vivas DK1.719 kr1.788 krKøb
8Homeshop DK1.849 kr1.849 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for GARDENA AquaClean 24/18V P4A Premium middelhøjtryksrenser med vandtank, batteri og oplader

PriceData har fulgt prisen på GARDENA AquaClean 24/18V P4A Premium middelhøjtryksrenser med vandtank, batteri og oplader i 174 dage. Laveste pris i perioden er 1.158 kr (registreret d. 25. december 2025), højeste er 1.529 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.368 kr.

Den nuværende pris på 1.398 kr er 2% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 14 prisændringer for GARDENA AquaClean 24/18V P4A Premium middelhøjtryksrenser med vandtank, batteri og oplader. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 14 prisændringer for GARDENA AquaClean 24/18V P4A Premium middelhøjtryksrenser med vandtank, batteri og oplader de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 20261.398 kr131 kr (9%)
31. mar. 20261.529 kr99 kr (7%)
5. mar. 20261.430 kr99 kr (6%)
22. feb. 20261.529 kr87 kr (6%)
13. feb. 20261.442 kr10 kr (1%)
12. feb. 20261.452 kr77 kr (5%)
10. feb. 20261.529 kr84 kr (6%)
9. feb. 20261.445 kr171 kr (13%)
8. feb. 20261.274 kr116 kr (10%)
25. dec. 20251.158 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret