Gå til hovedindhold

Fortron FSP 400-70AGB Strømforsyning - 400 Watt - ATX - 80 Plus Bronze certified

Pris fra 469 krtil 689 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 220 kr (32% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 460 kr 3. mar.

Sammenlign priser på FSP 400-70AGB Strømforsyning - 400 Watt - ATX - 80 Plus Bronze certified og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 469 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
FSP 400-70AGB Strømforsyning - 400 Watt - ATX - 80 Plus Bronze certified
469 kr
Til butik
FSP 400-70AGB Strømforsyning - 400 Watt - ATX - 80 Plus Bronze certified billede

Produktinformation

Strømforsyning (intern), ATX12V, 80 PLUS Bronze, AC 115/230 V, 400 Watt, aktiv PFC

Produktspecifikationer

Mærke: FSP
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: 9PA400CV03
EAN: 4713224524332
Varenr.: 3026167
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
FSP FSP400-70AGB Strømforsyning 400Watt
488 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Fortron FSP400-70AGB strømforsyning 400 W PS/2 - grå
669 kr
Til butik
Fortron FSP400-70AGB strømforsyning 400 W PS/2 - grå billede

Produktinformation

Stabil PC-strømforsyning til byggeri og reparationFortron FSP400-70AGB er en pålidelig strømforsyning til PC med 400 W total effekt, ideel til opbygning eller udskiftning i stationære systemer. Den aktive køling med en enkelt ventilator sikrer effektiv varmeafledning, mens det klassiske PS/2-formfaktor design passer i mange standard kabinetter.Praktisk til el- og byggeprojekterDenne model er non-modulær, hvilket gør tilslutning ligetil i traditionelle opsætninger. Den grå finish og robuste konstruktion gør den velegnet til værksteder og renoveringsopgaver, hvor en PC PSU med solid ydelse ønskes. Med et velkendt PS/2-format er installationen enkel i kompatible kabinetter.Formfaktor: PS/2Formål: PCTotal effekt: 400 WKøling: AktivAntal blæsere: 1Kabling: Non-modulærFarve: Grå...

Produktspecifikationer

Mærke: Fortron
Kategori: Strømforsyninger
Vægt: 3.78g
EAN: 4713224524332
Varenr.: 2158931
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Fortron FSP400-70AGB strømforsyning 400 W PS/2 - grå
689 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad FSP 400-70AGB Strømforsyning - 400 Watt - ATX - 80 Plus Bronze certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad FSP 400-70AGB Strømforsyning - 400 Watt - ATX - 80 Plus Bronze certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK469 kr508 krKøb
2CompuMail DK488 kr488 krKøb
3Boligcenter DK669 kr669 krKøb
4Vivas DK689 kr768 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for FSP 400-70AGB Strømforsyning - 400 Watt - ATX - 80 Plus Bronze certified

PriceData har fulgt prisen på FSP 400-70AGB Strømforsyning - 400 Watt - ATX - 80 Plus Bronze certified i 182 dage. Laveste pris i perioden er 460 kr (registreret d. 1. marts 2026), højeste er 491 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 469 kr.

Den nuværende pris på 469 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 25 prisfald og 23 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 47 prisændringer for FSP 400-70AGB Strømforsyning - 400 Watt - ATX - 80 Plus Bronze certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 47 prisændringer for FSP 400-70AGB Strømforsyning - 400 Watt - ATX - 80 Plus Bronze certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 2026469 kr1 kr (0%)
21. maj 2026468 kr1 kr (0%)
20. maj 2026467 kr2 kr (0%)
7. maj 2026465 kr9 kr (2%)
26. mar. 2026474 kr1 kr (0%)
25. mar. 2026473 kr6 kr (1%)
20. mar. 2026479 kr2 kr (0%)
19. mar. 2026477 kr3 kr (1%)
18. mar. 2026480 kr9 kr (2%)
17. mar. 2026489 kr10 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret