Gå til hovedindhold

FRESH Dækplade til ventilator Pax Calima og Passad, hvid til kanaldimensioner Ø140-160 mm.

PaxMøblerHvid dækplade til Ø140-160 mmBadeværelsesventilationEAN: 7391477814362

Pax dækplade til ventilator Calima og Passad i hvid. Størrelse 223x186 mm til kanaldimensioner Ø140-160 mm. Perfekt til dækning af større huller. Læs mere

Pris fra 100 krtil 159 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 59 kr (37% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 97 kr 24. apr.

Sammenlign priser på FRESH Dækplade til ventilator Pax Calima og Passad, hvid til kanaldimensioner Ø140-160 mm. og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 100 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Pax dækplade til Calima og Passad, 223x186 mm, hvid
100 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Pax Dækplade f/Calima + Passad
108 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Pax dækplade til Calima og Passad, 223x186 mm, hvid
109 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Pax dækplade til Calima og Passad, 223x186 mm, hvid
109 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
DÆKPLADE T/PAX CALIMA + PASSAD
116,05 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Pax dækplade til Calima og Passad, 223x186 mm, hvid
119 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Pax dækplade til Calima og Passad, 223x186 mm, hvid
125 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Dækplade t/pax calima + passad
127,5 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
133 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Pax dækplade til Calima og Passad, 223x186 mm, hvid
159 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad FRESH Dækplade til ventilator Pax Calima og Passad, hvid til kanaldimensioner Ø140-160 mm. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad FRESH Dækplade til ventilator Pax Calima og Passad, hvid til kanaldimensioner Ø140-160 mm. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl100 kr100 krKøb
2Proshop DK108 kr147 krKøb
3CompletVVS109 kr109 krKøb
4LavprisVærktøj109 kr109 krKøb
5EL-GROSSISTEN116,05 kr116,05 krKøb
6Greenline119 kr119 krKøb
7BilligVVS DK125 kr125 krKøb
8MaintainIt127,5 kr127,5 krKøb
9CS MEGASTORE DK133 kr172 krKøb
10LavprisVVS159 kr159 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Pax Dækplade til Calima og Passad, hvid, 223x186 mm

Pax

Pax dækplade til ventilator Calima og Passad i hvid. Størrelse 223x186 mm til kanaldimensioner Ø140-160 mm. Perfekt til dækning af større huller.

• Badeværelsesventilation
• Hvid dækplade til Ø140-160 mm

Beskrivelse

Pax dækplade til ventilator Calima og Passad er en hvid plastdækplade i størrelsen 223x186 mm, som anvendes til dækning af større huller når ventilatoren ikke dækker kanal åbningen. Dækpladen er kompatibel med kanaldimensioner på Ø140-160 mm og løser problemer med skrueankre i umiddelbar nærhed af kanalmunden. Med sit diskrete hvide design passer den perfekt ind i badeværelsets æstetik, mens den sikrer en professionel finish omkring ventilationsinstallationen. Materialet er holdbart plast der tåler fugt og er let at rengøre.

Specifikationer

Farve:Hvid
Materiale:Plast
Anvendelse:Dækning af større huller
Størrelse:223 x 186 x 8 mm (B x H x D)
Rørdimeter:100 mm
Kanaldimension:Ø140-160 mm

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvilke kanaldimensioner er dækpladen kompatibel med?

Dækpladen passer til kanaldimensioner på Ø140-160 mm og er specielt designet til Pax Calima og Passad ventilatorer.

Hvornår skal jeg bruge denne dækplade?

Dækpladen anvendes når ventilatoren ikke dækker kanal åbningen helt, eller når der er problemer med skrueankre i umiddelbar nærhed af kanalmunden.

Er dækpladen modstandsdygtig over for fugt?

Ja, dækpladen er lavet af holdbart plast der tåler fugt og er velegnet til badeværelsesbrug hvor den vil være udsat for høj luftfugtighed.

Kan dækpladen males eller tilpasses andre farver?

Dækpladen leveres i hvid, men kan potentielt males med egnet plastmaling hvis andre farver ønskes. Kontakt producenten for anbefalinger.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for FRESH Dækplade til ventilator Pax Calima og Passad, hvid til kanaldimensioner Ø140-160 mm.

PriceData har fulgt prisen på FRESH Dækplade til ventilator Pax Calima og Passad, hvid til kanaldimensioner Ø140-160 mm. i 168 dage. Laveste pris i perioden er 97 kr (registreret d. 3. april 2026), højeste er 108 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 102 kr.

Den nuværende pris på 100 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 14 prisændringer for FRESH Dækplade til ventilator Pax Calima og Passad, hvid til kanaldimensioner Ø140-160 mm.. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 14 prisændringer for FRESH Dækplade til ventilator Pax Calima og Passad, hvid til kanaldimensioner Ø140-160 mm. de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026100 kr4 kr (4%)
30. maj 2026104 kr4 kr (4%)
3. maj 2026100 kr3 kr (3%)
24. apr. 202697 kr3 kr (3%)
23. apr. 2026100 kr3 kr (3%)
3. apr. 202697 kr9 kr (8%)
29. mar. 2026106 kr1 kr (1%)
28. mar. 2026107 kr1 kr (1%)
20. jan. 2026108 kr1 kr (1%)
15. jan. 2026107 kr4 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret