Gå til hovedindhold

Ventilator Fresh 100, standardmodel med indbygget vindstop. Luftmængde 88 m³/h. Mål 160x160/Ø100 mm.

FreshMøblerIPX5-certificeretBadeværelse og vådrumEAN: 7318111971076

Fresh 100 badeværelsesventilator med Ø100mm tilslutning og IPX5-certificering. Perfekt til væg- og loftmontering med indbygget vindstop og 88m³/h kapacitet. Læs mere

Pris fra 269 krtil 419 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 150 kr (36% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Ventilator Fresh 100, standardmodel med indbygget vindstop. Luftmængde 88 m³/h. Mål 160x160/Ø100 mm. og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 269 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Fresh 100 Ventilator, Ø100 mm, Hvid
269 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
274 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Fresh 100 badventilator, Ø100 mm, hvid
279 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Badevrelsesventilator Fresh 100 med vindstop
298 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Fresh 100 badventilator, Ø100 mm, hvid
299 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
VENTILATOR FRESH 100
351,26 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Ventilator Fresh 100
369,15 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Fresh 100 badventilator, Ø100 mm, hvid
379 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Ventilator fresh 100
383,75 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Fresh 100 badventilator, Ø100 mm, hvid
419 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Ventilator Fresh 100, standardmodel med indbygget vindstop. Luftmængde 88 m³/h. Mål 160x160/Ø100 mm. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Ventilator Fresh 100, standardmodel med indbygget vindstop. Luftmængde 88 m³/h. Mål 160x160/Ø100 mm. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK269 kr308 krKøb
2CS MEGASTORE DK274 kr313 krKøb
3CompletVVS279 kr279 krKøb
4WATTOO.DK298 kr298 krKøb
5Greenline299 kr299 krKøb
6EL-GROSSISTEN351,26 kr351,26 krKøb
7Billigelogvvs.dk369,15 kr369,15 krKøb
8BilligVVS DK379 kr379 krKøb
9MaintainIt383,75 kr383,75 krKøb
10LavprisVVS419 kr419 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Fresh 100 Badeværelsesventilator, Ø100 mm, Hvid

Fresh

Fresh 100 badeværelsesventilator med Ø100mm tilslutning og IPX5-certificering. Perfekt til væg- og loftmontering med indbygget vindstop og 88m³/h kapacitet.

• badventilator
• udsugningsventilator
• badeværelsesventilator
• ventilator 100mm
• fresh ventilator
• vådrumsventilator
• ipx5 ventilator
• Badeværelse og vådrum
• IPX5-certificeret

Beskrivelse

Fresh 100 Badeværelsesventilator er den ideelle løsning til effektiv ventilation i badeværelser og vådrum. Med sin kompakte størrelse på Ø100mm og IPX5-certificering kan den installeres både i væg og loft, vandret eller lodret. Ventilatoren har en luftkapacitet på 88m³/h og er udstyret med indbygget vindstop, der forhindrer tilbagestrømning af kold luft. Den hvide plastikkonstruktion matcher alle badeværelsesindretninger, mens den lave støjprofil på kun 32,8 dB sikrer en diskret drift. Med kun 7,5W energiforbrug er den både økonomisk og miljøvenlig. Egnet til zone 1 og 2 installation, og kræver professionel el-installatør til montering. Årlig rengøring vedligeholder optimal funktion.

Specifikationer

zone:1 og 2 godkendt
farve:Hvid
diameter:Ø100 mm
vindstop:Indbygget
materiale:Plast
montering:Væg/loft
spænding:230V
fremspring:37 mm
størrelse:160 x 160 x 117 mm
støjniveau:32,8 dB
effektforbrug:7,5 W
luftkapacitet:88 m³/h
tæthedsklasse:IPX5

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Kan ventilatoren installeres i alle zoner i badeværelset?

Ja, Fresh 100 er IPX5-certificeret og godkendt til installation i både zone 1 og 2 i badeværelser.

Hvor støjende er ventilatoren?

Med kun 32,8 dB er Fresh 100 meget lydsvag og diskret i drift, svarende til en stille samtale.

Hvor meget energi bruger ventilatoren?

Den har et lavt energiforbrug på kun 7,5W, hvilket gør den både økonomisk og miljøvenlig at drive.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Ventilator Fresh 100, standardmodel med indbygget vindstop. Luftmængde 88 m³/h. Mål 160x160/Ø100 mm.

PriceData har fulgt prisen på Ventilator Fresh 100, standardmodel med indbygget vindstop. Luftmængde 88 m³/h. Mål 160x160/Ø100 mm. i 183 dage. Laveste pris i perioden er 268 kr (registreret d. 19. januar 2026), højeste er 313 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 281 kr.

Den nuværende pris på 269 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Der er registreret 18 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 34 prisændringer for Ventilator Fresh 100, standardmodel med indbygget vindstop. Luftmængde 88 m³/h. Mål 160x160/Ø100 mm.. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 34 prisændringer for Ventilator Fresh 100, standardmodel med indbygget vindstop. Luftmængde 88 m³/h. Mål 160x160/Ø100 mm. de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
17. apr. 2026269 kr5 kr (2%)
16. apr. 2026274 kr12 kr (4%)
15. apr. 2026286 kr12 kr (4%)
11. apr. 2026274 kr6 kr (2%)
8. apr. 2026280 kr6 kr (2%)
5. apr. 2026286 kr6 kr (2%)
4. apr. 2026280 kr6 kr (2%)
3. apr. 2026286 kr6 kr (2%)
25. mar. 2026280 kr6 kr (2%)
23. mar. 2026286 kr6 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret