Gå til hovedindhold

PC kabinet E-ATX Fractal Design Torrent - sort, uden strømforsyning

Fractal DesignComputerkomponenterEAN: 7340172702603
Pris fra 1.361 krtil 2.149 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 788 kr (37% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.240 kr 8. mar.

Sammenlign priser på PC kabinet E-ATX Fractal Design Torrent - sort, uden strømforsyning og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1361 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Fractal Design Torrent Tårn Udvidet ATX Ingen strømforsyning Sort
1.361 kr
Til butik
Fractal Design Torrent Tårn Udvidet ATX Ingen strømforsyning Sort billede

Produktinformation

Fractal Design Torrent - Tower - udvidet ATX - ingen strømforsyning (ATX) - ensfarvet sort - USB/Lyd

Produktspecifikationer

Artikel nr.: FD-C-TOR1A-05
EAN: 7340172702603
Varenr.: 999359143
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Fractal Design Torrent - Black Solid - Kabinet - Miditower - Sort
1.410 kr
Til butik
Fractal Design Torrent - Black Solid - Kabinet - Miditower - Sort billede

Produktinformation

Miditower, Extended ATX, uden strømforsyning - understøtter ATX strømforsyning (op til 230mm lang), front med 1 x USB 3.1 Gen 2 Type-C, 2 x USB 3.0, 2 x USB 2.0 & lyd tilslutninger, 2 x 3.5" drev pladser, vandkølingsplads: understøtter op til 360mm radiator, max CPU køler højde: 188 mm, max grafikkortlængde: 46.1 cm, medfølgende kabinetkølere: 2 x 180mm front / 3 x 140mm bund, front panel: mesh, side vindue: metal, farve: sort...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Kabinet
Artikel nr.: FD-C-TOR1A-05
EAN: 7340172702603
Varenr.: 2989956
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Fractal Design Torrent sort solid
1.666 kr
Til butik
Fractal Design Torrent sort solid billede

Produktinformation

Torrent er bygget til at maksimere kølepotentialet lige fra kassen og leveres med et helt nyt komponentlayout og to specialfremstillede 180 x 38 mm Dynamic PWM/Prisma RGB-blæsere. Torrent passer perfekt til alle, der er seriøse omkring high-end-køling - med eller uden brugerdefineret vandloop. Luftgennemstrømning i topklasse, Designet til enestående ydeevne ved kontrollerede lydniveauer med den medfølgende blæserhub, De 38 mm tykke blade udnytter kraft, størrelse og tykkelse til massiv luftbevægelseskapacitet, Strømlinet hele vejen igennem for at give komponenterne plads til at trække vejret og en fremragende luftstrøm, Lad dit system trække vejret, Nyt layout med store indtag i bunden og ekstra stor blæserstøtte i bunden giver enestående GPU-køling, Valgfrie nylonfiltre foran og i bunden medfølger, så brugeren kan prioritere mellem støvfiltrering eller endnu højere luftgennemstrømning, Strømlinet, åbent interiør giver masser af plads til at trække vejret for komponenterne og maksimerer ydelsespotentialet for både luft- og vandkøling, GPU-køling på næste niveau, Store indtag i bunden og ekstra stor ventilatorstøtte i bunden, Strømlinet indvendigt og udvendigt, Blæserbeslag foran giver fri luftstrøm til de større blæsere, samtidig med at de passer til standardstørrelser på radiatorer og blæsere, Både front- og bundpanel kan understøtte ekstra tykke radiatorer og push-pull-blæserkonfigurationer på op til 420 mm, Syv broløse udvidelsesslots giver mulighed for omfattende tilpasning, Hurtig start, ren finish, Leveres med eksterne kabelstropper til at rydde op bag din computer, Ny, forudinstalleret Nexus 9P Slim PWM-blæserhub, Aftagelig topramme og kabelføringer med kabelstropper gør det nemt at installere og styre kablerne, To robuste drevbakker i stål med vibrationsdæmpende gummigennemføringer for jævn, støjsvag og pålidelig drift, Fire dedikerede SSD-beslag medfølger, Inkluderet GPU-støttebeslag, Hjælper din GPU med at holde sig i vater (samles af brugeren, instruktioner medfølger), Gennemsigtigt nemt, Sømløse paneler af hærdet glas (på TG-modeller) med boltfri top-låsemekanismer for nem håndtering, Topmonteret aerodynamisk PSU-afskærmning med integrerede ARGB-effekter (kun TG-versioner), Integreret støtte til et vandkølingsreservoir på bundkortbakken, Generelt, Formfaktor, ATX, Side med vinduer, Ingen, Kompatibilitet med bundkort, ATX, E-ATX, micro ATX, SSI-CEB, SSI-EEB, XL-ATX, Blæserstyring, Nej, Lagringsplads, 3.5" drevbakker, 2 stk. 2.5" drevbakker, 4 stk. Vandkøling, Radiator foran (maks.), 420 mm, Radiator bagpå (maks.), 140 mm, Radiator top (maks.), 420 mm, Dimensioner og vægt, Maks. længde GPU, 461 mm, 423 mm med frontblæser monteret, Maks. længde PSU, 230 mm, Maks. højde CPU-køler, 188 mm, Bredde, 544 mm, Højde, 530 mm, Dybde, 242 mm, Nettovægt, 11.1 kg, Yderligere information, Farve, Sort, Info om emballage, Størrelse på emballage, 640 x 343 x 674 mm, Emballagens vægt, 13.70 kg, Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Kategori: Kabinet
EAN: 7340172702603
Varenr.: C79906
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
PC kabinet E-ATX Fractal Design Torrent - sort, uden strømforsyning
-11%1.699 kr
Før 1.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
PC kabinet E-ATX Fractal Design Torrent - sort, uden strømforsyning
-10%1.719 kr
Før 1.919 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Fractal Design Torrent Tårn Udvidet ATX Ingen strømforsyning Sort
2.149 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PC kabinet E-ATX Fractal Design Torrent - sort, uden strømforsyning koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PC kabinet E-ATX Fractal Design Torrent - sort, uden strømforsyning koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.361 kr1.361 krKøb
2Proshop DK1.410 kr1.410 krKøb
3Teknikproffset DK1.666 kr1.745 krKøb
4Boligcenter DK1.699 kr1.699 krKøb
5Vivas DK1.719 kr1.769 krKøb
6Ultrashop2.149 kr2.149 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for PC kabinet E-ATX Fractal Design Torrent - sort, uden strømforsyning

PriceData har fulgt prisen på PC kabinet E-ATX Fractal Design Torrent - sort, uden strømforsyning i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.240 kr (registreret d. 8. marts 2026), højeste er 1.599 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.482 kr.

Den nuværende pris på 1.361 kr er 8% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 6% den seneste måned. Der er registreret 50 prisfald og 36 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 85 prisændringer for PC kabinet E-ATX Fractal Design Torrent - sort, uden strømforsyning. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 85 prisændringer for PC kabinet E-ATX Fractal Design Torrent - sort, uden strømforsyning de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20261.361 kr30 kr (2%)
28. maj 20261.391 kr119 kr (8%)
27. maj 20261.510 kr124 kr (9%)
25. maj 20261.386 kr124 kr (8%)
21. maj 20261.510 kr41 kr (3%)
16. maj 20261.551 kr9 kr (1%)
15. maj 20261.542 kr2 kr (0%)
14. maj 20261.540 kr50 kr (3%)
13. maj 20261.490 kr74 kr (5%)
12. maj 20261.564 kr21 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret