Gå til hovedindhold

Fractal Design North XL TG Dark - Charcoal Black - Kabinet - Miditower - Sort

Fractal DesignComputerkomponenterEAN: 7340172706540
Pris fra 1.009 krtil 1.919 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 910 kr (47% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Fractal Design North XL TG Dark - Charcoal Black - Kabinet - Miditower - Sort og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1009 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Fractal Design North XL TG Dark - Charcoal Black - Kabinet - Miditower - Sort
1.009 kr
Til butik
Fractal Design North XL TG Dark - Charcoal Black - Kabinet - Miditower - Sort billede

Produktinformation

Fulltower, Extended ATX, uden strømforsyning - understøtter ATX strømforsyning (op til 255mm lang), front med 2 x USB 3.0, 1 x USB 3.1 Gen 2 Type-C, 2 x USB 2.0 & lyd tilslutninger, 2 x 2.5" / 2 x 2.5"/3.5" drev pladser, vandkølingsplads: understøtter op til 420mm radiator, max CPU køler højde: 185 mm, max grafikkortlængde: 41.3 cm, medfølgende kabinetkølere: 3 x 140mm front, front panel: træ, side vindue: tempered glass, farve: sort / trækul...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Kabinet
Artikel nr.: FD-C-NOR1X-02
EAN: 7340172706540
Varenr.: 3226165
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Fractal Design North XL Tårn Udvidet ATX Ingen strømforsyning Glass Sort
1.274 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Fractal Design North XL Kulsort TG Mørk
1.322 kr
Til butik
Fractal Design North XL Kulsort TG Mørk billede

Produktinformation

North XL kombinerer en transformativ fortolkning af gaming-pc-kabinettet med en generøs formfaktor. Det kombinerer designmaterialer med luftgennemstrømningsteknik for at gøre performance-gaming til en stilfuld tilføjelse til hjemmet. Indvendigt har det et rummeligt, fleksibelt og intuitivt layout, så du kan få mest muligt ud af din bygge- og spiloplevelse. Generelt, Model, PC, Formfaktor, Midi tårn, Side med vindue, Ja, Kompatibilitet med bundkort, ATX, E-ATX, mikro-ATX, Mini-ITX, Lagringsplads, 5.25" slots, 0 stk. 3.5" drevbakker, 2 stk. 2.5" drevbakker, 2 stk. Vandkøling, Radiator foran (maks.), 420 mm, Radiator bagpå (maks.), 120 mm, Radiator top (maks.), 360 mm, Dimensioner og vægt, Maks. længde GPU, 413 mm, Maks. længde PSU, 290 mm, Maks. højde CPU-køler, 185 mm, Bredde, 240 mm, Højde, 509 mm, Dybde, 503 mm, Nettovægt, 9.5 kg, Yderligere information, Farve, Nikkel, Info om emballage, Emballagens størrelse, 604 x 355 x 608 mm, Emballagens vægt, 11.70 kg, Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Kategori: Kabinet
EAN: 7340172706540
Varenr.: C79957
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Fractal Design North XL TG Dark Mid Tower (sort)
1.449 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
PC kabinet Fractal Design North XL - E-ATX tårn, hærdet glas, sort
-6%1.499 kr
Før 1.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
PC kabinet Fractal Design North XL - E-ATX tårn, hærdet glas, sort
-6%1.519 kr
Før 1.619 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Fractal Design North Xl Glas Midi Tower Charcoal, Sort
1.624 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Fractal Design North XL Tårn Udvidet ATX Ingen strømforsyning Glass Sort
1.919 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Fractal Design North XL TG Dark - Charcoal Black - Kabinet - Miditower - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Fractal Design North XL TG Dark - Charcoal Black - Kabinet - Miditower - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK1.009 kr1.009 krKøb
2CompuMail DK1.274 kr1.274 krKøb
3Teknikproffset DK1.322 kr1.401 krKøb
4Komplett DK1.449 kr1.449 krKøb
5Boligcenter DK1.499 kr1.499 krKøb
6Vivas DK1.519 kr1.588 krKøb
7Dustin DK1.624 kr1.710,25 krKøb
8Ultrashop1.919 kr1.919 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Fractal Design North XL TG Dark - Charcoal Black - Kabinet - Miditower - Sort

PriceData har fulgt prisen på Fractal Design North XL TG Dark - Charcoal Black - Kabinet - Miditower - Sort i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.009 kr (registreret d. 9. maj 2026), højeste er 1.395 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.338 kr.

Den nuværende pris på 1.009 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 21% den seneste måned. Der er registreret 33 prisfald og 35 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 68 prisændringer for Fractal Design North XL TG Dark - Charcoal Black - Kabinet - Miditower - Sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 68 prisændringer for Fractal Design North XL TG Dark - Charcoal Black - Kabinet - Miditower - Sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
9. maj 20261.009 kr265 kr (21%)
8. maj 20261.274 kr47 kr (4%)
7. maj 20261.321 kr38 kr (3%)
6. maj 20261.283 kr9 kr (1%)
5. maj 20261.274 kr125 kr (11%)
22. apr. 20261.149 kr125 kr (10%)
21. apr. 20261.274 kr125 kr (11%)
11. apr. 20261.149 kr158 kr (12%)
8. apr. 20261.307 kr4 kr (0%)
2. apr. 20261.303 kr75 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret