Gå til hovedindhold

Fractal Design North TG - Charcoal Black - Kabinet - Miditower - Sort

Fractal DesignComputerkomponenterEAN: 7340172704713
Pris fra 849 krtil 1.589 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 740 kr (47% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Fractal Design North TG - Charcoal Black - Kabinet - Miditower - Sort og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 849 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Fractal Design North TG - Charcoal Black - Kabinet - Miditower - Sort
849 kr
Til butik
Fractal Design North TG - Charcoal Black - Kabinet - Miditower - Sort billede

Produktinformation

Miditower, ATX, uden strømforsyning - understøtter ATX strømforsyning (op til 255mm lang), front med 1 x USB 3.1 Gen 2 Type-C, 2 x USB 3.0, 2 x USB 2.0 & lyd tilslutninger, 2 x 2.5"/3.5" drev pladser, vandkølingsplads: understøtter op til 360mm radiator, max CPU køler højde: 145 mm, max grafikkortlængde: 35.5 cm, medfølgende kabinetkølere: 2 x 140mm front, front panel: træ, side vindue: tempered glass, farve: sort / trækul...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Kabinet
Artikel nr.: FD-C-NOR1C-02
EAN: 7340172704713
Varenr.: 3127828
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Fractal North Charcoal Black TG Mid Tower
888 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Fractal Design North Tower ATX Sort
967 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Fractal Design North kulsort TG lys farvetone
1.101 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
ATX kabinet Fractal Design North Tower - sort med glasvindue
-15%1.119 kr
Før 1.309 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
ATX kabinet Fractal Design North Tower - sort med glasvindue
-14%1.139 kr
Før 1.329 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Fractal Design North Glass Midi Tower Sort
1.374 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Fractal Design North Tower ATX Sort
1.589 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Fractal Design North TG - Charcoal Black - Kabinet - Miditower - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Fractal Design North TG - Charcoal Black - Kabinet - Miditower - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK849 kr888 krKøb
2Komplett DK888 kr888 krKøb
3CompuMail DK967 kr967 krKøb
4Teknikproffset DK1.101 kr1.180 krKøb
5Boligcenter DK1.119 kr1.119 krKøb
6Vivas DK1.139 kr1.208 krKøb
7Dustin DK1.374 kr1.460,25 krKøb
8Ultrashop1.589 kr1.589 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Fractal Design North TG - Charcoal Black - Kabinet - Miditower - Sort

PriceData har fulgt prisen på Fractal Design North TG - Charcoal Black - Kabinet - Miditower - Sort i 181 dage. Laveste pris i perioden er 849 kr (registreret d. 11. april 2026), højeste er 1.129 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.102 kr.

Den nuværende pris på 849 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 33 prisfald og 30 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 63 prisændringer for Fractal Design North TG - Charcoal Black - Kabinet - Miditower - Sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 63 prisændringer for Fractal Design North TG - Charcoal Black - Kabinet - Miditower - Sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
9. maj 2026849 kr39 kr (4%)
5. maj 2026888 kr39 kr (5%)
22. apr. 2026849 kr271 kr (24%)
21. apr. 20261.120 kr271 kr (32%)
11. apr. 2026849 kr263 kr (24%)
10. apr. 20261.112 kr9 kr (1%)
9. apr. 20261.121 kr8 kr (1%)
8. apr. 20261.129 kr18 kr (2%)
7. apr. 20261.111 kr9 kr (1%)
5. apr. 20261.120 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret