Gå til hovedindhold

Patriot Memory Ekstern bærbar SSD Patriot Viper PVP30 Duo 1 TB - USB-A/C 3.2 Gen2, 1.000 MB/s

Patriot MemoryLagringsenhederEAN: 4711378420043
Pris fra 1.132 krtil 1.389 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 257 kr (19% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 890 kr 20. mar.

Sammenlign priser på Ekstern bærbar SSD Patriot Viper PVP30 Duo 1 TB - USB-A/C 3.2 Gen2, 1.000 MB/s og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1132 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Patriot Viper PVP30 1TB USB 3.2 Gen 1 / USB-C USB stick Sort
1.132 kr
Til butik
Patriot Viper PVP30 1TB USB 3.2 Gen 1 / USB-C USB stick Sort billede

Produktinformation

Patriot Viper PVP30 - USB flashdrive - 1 TB - USB 3.2 Gen 1 / USB-C

Produktspecifikationer

Artikel nr.: PVP301TB28UDG
EAN: 4711378420043
Varenr.: 1002938667
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Ekstern bærbar SSD Patriot Viper PVP30 Duo 1 TB - USB-A/C 3.2 Gen2, 1.000 MB/s
-4%1.259 kr
Før 1.309 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Ekstern bærbar SSD Patriot Viper PVP30 Duo 1 TB - USB-A/C 3.2 Gen2, 1.000 MB/s billede

Produktinformation

Hurtig og kompakt ekstern SSD til hverdag og gamingPatriot Viper PVP30 Duo er en bærbar SSD på 1 TB, der giver dig lynhurtig lagring i lommestørrelse. Med læse- og skrivehastigheder op til 1.000 MB/s flytter du filer, spil og projekter hurtigt mellem enheder. Det slanke metalhus i zinklegering føles robust, og den kompakte form gør den nem at have med i tasken.Fleksible tilslutninger i én enhedSSD’en har både USB Type-A og USB Type-C stik, så du kan forbinde direkte til PC’er og nyere laptops uden adapter. Den er designet til PC og understøtter også Mac OS 10.3 eller nyere samt Windows 7, 8.1, Vista, 10 og 11. Arbejdstemperatur fra 0–70 °C gør den velegnet til daglig brug hjemme og på farten.Kapacitet: 1 TBGrænseflade: USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A, USB Type-A / USB Type-CFormfaktor: M.2 (i eksternt kabinet)Læsehastighed: 1.000 MB/sSkrivehastighed: 1.000 MB/sMateriale: ZinklegeringSystemunderstøttelse: Windows 7/8.1/Vista/10/11, Mac OS 10.3 eller nyereDriftstemperatur: 0–70 °COpbevaringstemperatur: −25 – 85 °CMål (L × B × H): 8,2 × 1,7 × 1,0 cmVægt: 31,5 gAdvarsler: Beskyt mod fugt; undlad at adskille enheden...

Produktspecifikationer

Kategori: Lagring
Vægt: 0.07g
EAN: 4711378420043
Varenr.: 1897891
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Ekstern bærbar SSD Patriot Viper PVP30 Duo 1 TB - USB-A/C 3.2 Gen2, 1.000 MB/s
-4%1.279 kr
Før 1.329 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Ekstern bærbar SSD Patriot Viper PVP30 Duo 1 TB - USB-A/C 3.2 Gen2, 1.000 MB/s billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Lagring
Vægt: 0.07g
EAN: 4711378420043
Varenr.: 1897891
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Patriot Viper PVP30 1TB USB 3.2 Gen 1 / USB-C USB stick Sort
1.389 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Ekstern bærbar SSD Patriot Viper PVP30 Duo 1 TB - USB-A/C 3.2 Gen2, 1.000 MB/s koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Ekstern bærbar SSD Patriot Viper PVP30 Duo 1 TB - USB-A/C 3.2 Gen2, 1.000 MB/s koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.132 kr1.132 krKøb
2Boligcenter DK1.259 kr1.259 krKøb
3Vivas DK1.279 kr1.358 krKøb
4Ultrashop1.389 kr1.389 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Ekstern bærbar SSD Patriot Viper PVP30 Duo 1 TB - USB-A/C 3.2 Gen2, 1.000 MB/s

PriceData har fulgt prisen på Ekstern bærbar SSD Patriot Viper PVP30 Duo 1 TB - USB-A/C 3.2 Gen2, 1.000 MB/s i 172 dage. Laveste pris i perioden er 890 kr (registreret d. 20. marts 2026), højeste er 1.237 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.051 kr.

Den nuværende pris på 1.132 kr er 8% over normalprisen. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 31 prisfald og 38 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 70 prisændringer for Ekstern bærbar SSD Patriot Viper PVP30 Duo 1 TB - USB-A/C 3.2 Gen2, 1.000 MB/s. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 70 prisændringer for Ekstern bærbar SSD Patriot Viper PVP30 Duo 1 TB - USB-A/C 3.2 Gen2, 1.000 MB/s de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20261.132 kr1 kr (0%)
31. maj 20261.133 kr3 kr (0%)
30. maj 20261.130 kr1 kr (0%)
29. maj 20261.129 kr1 kr (0%)
25. maj 20261.130 kr2 kr (0%)
24. maj 20261.128 kr1 kr (0%)
23. maj 20261.127 kr2 kr (0%)
22. maj 20261.125 kr4 kr (0%)
18. maj 20261.129 kr1 kr (0%)
15. maj 20261.128 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret