Gå til hovedindhold

EGLO Fueva 5 Loft Ø160 11w 1350lm 3000k Hvid - Loftlampe - 99215

EgloLamperEAN: 9002759992156
Pris fra 149 krtil 191 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 42 kr (22% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 107 kr 16. mar.

Sammenlign priser på EGLO Fueva 5 Loft Ø160 11w 1350lm 3000k Hvid - Loftlampe - 99215 og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 149 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
EGLO FUEVA 5 plafond Ø160 mm, 3000K, hvid
149 kr
Til butik
EGLO FUEVA 5 plafond Ø160 mm, 3000K, hvid billede

Produktinformation

EGLO FUEVA 5 plafond i hvid. Højde 2,8 cm, diameter 16 cm. LED, 11 watt, 1350 lumen, 3000 kelvin. IP20. Dette produkt indeholder en lyskilde med energieffektivitetsklasse: E.

Produktspecifikationer

Mærke: EGLO
Kategori: Lamper
Artikel nr.: 99215
EAN: 9002759992156
Varenr.: 2967640
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
EGLO Fueva 5 Loft Ø160 11w 1350lm 3000k Hvid - Loftlampe - 99215
160 kr
Til butik
EGLO Fueva 5 Loft Ø160 11w 1350lm 3000k Hvid - Loftlampe - 99215 billede

Produktinformation

EGLO Fueva 5 Loft Ø160 11w 1350lm 3000k Hvid - Loftlampe - 99215EGLO FUEVA 5 LED plafond i hvid alu. Højde 2,8 cm, Diameter 16 cm. LED, 11 Watt, 1350 Lumen, 3000 Kelvin. Dette produkt indeholder en lyskilde med energieffektivitetsklasse: E

Produktspecifikationer

Mærke: Eglo
Kategori: Loftlampe
Vægt: 1g
Artikel nr.: 99215
EAN: 9002759992156
Varenr.: 2132193
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Eglo Fueva 5 plafond, hvid, Ø16 cm
160 kr
Til butik
Eglo Fueva 5 plafond, hvid, Ø16 cm billede

Produktinformation

Eglos Fueva 5 LED-plafond er en fin lille sag, der har en lav monteringshøjde på blot 28 mm., hvilket gør at den passer godt ind i de fleste boligtrends, da den holder sig absolut minimalistisk og ren i stilen. Plafonden er i hvidt metal, og afgiver genne...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Eglo
Kategori: Indendørslamper
Farve: white
Størrelse: 16 cm
EAN: 9002759992156
Varenr.: 4242804523
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Eglo Fueva 5 plafond, hvid, Ø16 cm
169 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Eglo Fueva 5 plafond, hvid, Ø16 cm
169 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Eglo Fueva 5 plafond, hvid, Ø16 cm
175 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Eglo FUEVA 5 LOFTLAMPE - HVID - 160 mm
191 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad EGLO Fueva 5 Loft Ø160 11w 1350lm 3000k Hvid - Loftlampe - 99215 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad EGLO Fueva 5 Loft Ø160 11w 1350lm 3000k Hvid - Loftlampe - 99215 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK149 kr188 krKøb
2Homeshop DK160 kr160 krKøb
3LavprisEl160 kr160 krKøb
4BilligVVS DK169 kr169 krKøb
5Greenline169 kr169 krKøb
6LavprisVVS175 kr175 krKøb
7Teknikproffset DK191 kr240 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for EGLO Fueva 5 Loft Ø160 11w 1350lm 3000k Hvid - Loftlampe - 99215

PriceData har fulgt prisen på EGLO Fueva 5 Loft Ø160 11w 1350lm 3000k Hvid - Loftlampe - 99215 i 114 dage. Laveste pris i perioden er 97 kr (registreret d. 10. februar 2026), højeste er 149 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 125 kr.

Den nuværende pris på 149 kr er 19% over normalprisen. Der er registreret 2 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 8 prisændringer for EGLO Fueva 5 Loft Ø160 11w 1350lm 3000k Hvid - Loftlampe - 99215. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 8 prisændringer for EGLO Fueva 5 Loft Ø160 11w 1350lm 3000k Hvid - Loftlampe - 99215 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. maj 2026149 kr24 kr (19%)
24. apr. 2026125 kr24 kr (16%)
23. apr. 2026149 kr24 kr (19%)
3. apr. 2026125 kr14 kr (10%)
2. apr. 2026139 kr28 kr (25%)
26. mar. 2026111 kr4 kr (4%)
16. mar. 2026107 kr10 kr (10%)
10. feb. 202697 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret