Gå til hovedindhold

EGLO CONNECT.Z TURCONA SMART panel hvid M/FARVER(RGB) OG TUNABLE WHITE

EgloCentral styring af hjemmetRGB + Tunable WhiteSmart home belysningEAN: 9008606221950

EGLO Turcona-Z smart LED panel med RGB farver og tunable white (2700-6500K). Zigbee styring via app, kompatibel med Amazon Alexa og Google Assistant. Læs mere

Pris fra 818 krtil 1.155 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 337 kr (29% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 458,39 kr 4. maj

Sammenlign priser på EGLO CONNECT.Z TURCONA SMART panel hvid M/FARVER(RGB) OG TUNABLE WHITE og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 818 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Eglo Z Turcona panel, 60x60 cm
818 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Eglo Z Turcona panel, 60x60 cm
-13%959 kr
Før 1.099 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Eglo Z Turcona panel, 60x60 cm
-10%989 kr
Før 1.099 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
EGLO CONNECT-Z TURCONA-Z loftlampe i hvid
1.049 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
EGLO CONNECT.Z TURCONA SMART panel hvid M/FARVER(RGB) OG TUNABLE WHITE
1.050 kr
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Eglo - Turcona-z - Led Panel - Hvid - 60x60 Cm - Rgb Tw Zigbee Bt
1.089,95 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Eglo Turcona-Z panel hvid 60x60 - RGB + TW - Zigbee, Bluetooth
1.155 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad EGLO CONNECT.Z TURCONA SMART panel hvid M/FARVER(RGB) OG TUNABLE WHITE koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad EGLO CONNECT.Z TURCONA SMART panel hvid M/FARVER(RGB) OG TUNABLE WHITE koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Greenline818 kr818 krKøb
2LavprisVVS959 kr959 krKøb
3BilligVVS DK989 kr989 krKøb
4CS MEGASTORE DK1.049 kr1.049 krKøb
5Proshop DK1.050 kr1.050 krKøb
6Gucca.dk1.089,95 kr1.089,95 krKøb
7Teknikproffset DK1.155 kr1.214 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

EGLO Turcona-Z LED Panel

Eglo

EGLO Turcona-Z smart LED panel med RGB farver og tunable white (2700-6500K). Zigbee styring via app, kompatibel med Amazon Alexa og Google Assistant.

• smart panel
• led panel
• loftlampe
• zigbee lampe
• rgb belysning
• eglo connect-z
• tunable white
• Smart home belysning
• RGB + Tunable White

Beskrivelse

EGLO Turcona-Z er et moderne smart LED panel i elegant hvid finish. Med sine 60x60 cm dimensioner leverer det kraftfulde 4000 lumen og tilbyder både RGB farver og tunable white (2700-6500K). Panelet styres nemt via Zigbee teknologi gennem AwoX HomeControl app eller stemmestyring med Amazon Alexa og Google Assistant. Med sin IP20 beskyttelse og energieffektive LED teknologi er det perfekt til moderne smart home systemer. Det professionelle design gør det ideelt til kontor, stue eller soveværelse hvor du ønsker både funktionalitet og atmosfære.

Specifikationer

farve:Hvid
lumen:4000 lm
effekt:32.4W
fatning:Indbygget LED
garanti:5 år
styring:Zigbee, Bluetooth, App
materiale:Stål, aluminium
beskyttelse:IP20
dimensioner:60x60x7.5 cm
energiklasse:E-F
installation:Loft/væg montering
kompatibilitet:Amazon Alexa, Google Assistant
farvetemperatur:2700-6500K + RGB

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Kan panelet styres uden app?

Ja, det kan styres med fjernbetjening (sælges separat) eller via stemmestyring med Amazon Alexa og Google Assistant.

Hvor mange farver kan panelet vise?

Panelet kan vise over 16 millioner farver i RGB-mode plus 50.000 hvide nuancer mellem 2700K-6500K.

Er det kompatibelt med andre smart home systemer?

Ja, takket være Zigbee teknologi kan det integreres med de fleste smart home hubs, herunder Philips Hue Bridge.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for EGLO CONNECT.Z TURCONA SMART panel hvid M/FARVER(RGB) OG TUNABLE WHITE

PriceData har fulgt prisen på EGLO CONNECT.Z TURCONA SMART panel hvid M/FARVER(RGB) OG TUNABLE WHITE i 178 dage. Laveste pris i perioden er 458,39 kr (registreret d. 4. maj 2026), højeste er 926 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 712 kr.

Den nuværende pris på 818 kr er 15% over normalprisen. Prisen er steget 78% den seneste måned. Der er registreret 73 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 81 prisændringer for EGLO CONNECT.Z TURCONA SMART panel hvid M/FARVER(RGB) OG TUNABLE WHITE. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 81 prisændringer for EGLO CONNECT.Z TURCONA SMART panel hvid M/FARVER(RGB) OG TUNABLE WHITE de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
19. maj 2026818 kr256 kr (46%)
15. maj 2026562 kr3 kr (1%)
14. maj 2026559 kr3 kr (1%)
13. maj 2026562 kr3 kr (1%)
12. maj 2026565 kr3 kr (1%)
11. maj 2026568 kr3 kr (1%)
10. maj 2026571 kr3 kr (1%)
9. maj 2026574 kr3 kr (1%)
8. maj 2026577 kr3 kr (1%)
7. maj 2026580 kr121,61 kr (27%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret