Gå til hovedindhold

EGLO CONNECT.Z TURCONA SMART panel hvid M/FARVER(RGB) OG TUNABLE WHITE

EgloCentral styring af hjemmetRGB + stemme styringSmart hjem belysningEAN: 9008606221929

EGLO Turcona-Z smart LED panel med RGB og justerbar hvid belysning. 3980 lumen, Zigbee-styring via app eller stemme. Elegant hvid design Ø60cm. Læs mere

Pris fra 919 krtil 1.197 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 278 kr (23% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 854 kr 24. apr.

Sammenlign priser på EGLO CONNECT.Z TURCONA SMART panel hvid M/FARVER(RGB) OG TUNABLE WHITE og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 919 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Eglo Z Turcona plafond, Ø60 cm
919 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
EGLO CONNECT.Z TURCONA SMART panel hvid M/FARVER(RGB) OG TUNABLE WHITE
-15%991 kr
Før 1.162 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Eglo Z Turcona plafond, Ø60 cm
1.099 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Eglo Z Turcona plafond, Ø60 cm
1.119 kr
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Eglo - Turcona-z - Plafond Lampe - Hvid - ø 60 Cm - Rgb Tw Zigbee Bt
1.159,95 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Eglo Turcona-Z loftslampe hvid Ø60 - RGB + TW - Zigbee, Bluetooth
1.197 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad EGLO CONNECT.Z TURCONA SMART panel hvid M/FARVER(RGB) OG TUNABLE WHITE koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad EGLO CONNECT.Z TURCONA SMART panel hvid M/FARVER(RGB) OG TUNABLE WHITE koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Greenline919 kr919 krKøb
2Proshop DK991 kr1.030 krKøb
3LavprisVVS1.099 kr1.099 krKøb
4BilligVVS DK1.119 kr1.119 krKøb
5Gucca.dk1.159,95 kr1.159,95 krKøb
6Teknikproffset DK1.197 kr1.256 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

EGLO Turcona-Z LED Panel Ø60 cm Hvid

Eglo

EGLO Turcona-Z smart LED panel med RGB og justerbar hvid belysning. 3980 lumen, Zigbee-styring via app eller stemme. Elegant hvid design Ø60cm.

• smart lampe
• led panel
• loftlampe
• zigbee lampe
• rgb belysning
• turcona
• plafondlampe
• Smart hjem belysning
• RGB + stemme styring

Beskrivelse

EGLO Turcona-Z er en elegant smart LED loftlampe designet til det moderne hjem. Med sin runde hvide finish på 60 cm i diameter passer den perfekt ind i enhver indretning. Lampen leverer kraftfulde 3980 lumen ved kun 34,2W forbrug og tilbyder både RGB-farver og justerbar hvid belysning fra 2700K til 6500K. Den intelligente Zigbee-teknologi gør det muligt at styre lampen via smartphone-app, fjernbetjening eller stemmestyring med Amazon Alexa og Google Assistant. Perfekt til stue, soveværelse eller kontor, hvor du ønsker fleksibel og energieffektiv belysning. IP20-klassificeret til indendørs brug med 7,5 cm høj og moderne design.

Specifikationer

farve:Hvid
effekt:34,2W
farver:RGB + justerbar hvid
højde:7,5 cm
styring:Zigbee, Bluetooth
diameter:60 cm
ip_klasse:IP20
lysstrøm:3980 lumen
materiale:Stål
fjernbetjening:Ikke inkluderet
kompatibilitet:Alexa, Google Assistant
farvetemperatur:2700-6500K
energieffektivitet:F

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Kan lampen styres med stemmen?

Ja, Turcona-Z er kompatibel med Amazon Alexa og Google Assistant til stemmestyring af lys, farver og dæmpning.

Hvor mange farver kan lampen vise?

Lampen kan vise RGB-farver plus justerbar hvid belysning fra varm 2700K til kold 6500K - millioner af farvekombinationer.

Kræver den en hub for at fungere?

Lampen bruger Zigbee-teknologi, så den kræver en Zigbee hub eller en kompatibel smart home controller for at fungere.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for EGLO CONNECT.Z TURCONA SMART panel hvid M/FARVER(RGB) OG TUNABLE WHITE

PriceData har fulgt prisen på EGLO CONNECT.Z TURCONA SMART panel hvid M/FARVER(RGB) OG TUNABLE WHITE i 178 dage. Laveste pris i perioden er 550,44 kr (registreret d. 6. december 2025), højeste er 1.056 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 892 kr.

Den nuværende pris på 919 kr er 3% over normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 26 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 37 prisændringer for EGLO CONNECT.Z TURCONA SMART panel hvid M/FARVER(RGB) OG TUNABLE WHITE. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 37 prisændringer for EGLO CONNECT.Z TURCONA SMART panel hvid M/FARVER(RGB) OG TUNABLE WHITE de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
17. maj 2026919 kr137 kr (13%)
16. maj 20261.056 kr137 kr (15%)
9. maj 2026919 kr30 kr (3%)
3. maj 2026949 kr95 kr (11%)
24. apr. 2026854 kr9 kr (1%)
23. apr. 2026863 kr9 kr (1%)
3. apr. 2026854 kr95 kr (10%)
2. apr. 2026949 kr19 kr (2%)
31. mar. 2026930 kr1 kr (0%)
27. mar. 2026931 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret